bugün

html ve css olarak bloggerlara destek veren site.
Türkiye'de özgün kodlama yapan, sağdan soldan çalmak yerine emek verip, üstelik bu emeğini ücretsiz yayınlayan belki de tek webmaster sitesi.
ülkemizde tüm amatör web programcılarının kullandığı site. Bir zamanların efsanesi gibi bir şey. Tasarımını yenilemiş dün.

Benim kodlarla pek alakam yoktu. Tıklama özürlüydüm. Bir sitede gördüğüm her ilginç şeye tıklıyordum. Diğer kızlardaki "aman yanlış bir şeye tıklarım ben hiç bulaşmayayım" korkusunun tam zıttı.

O dönem (5 yıl kadar önce) gezdiğim sitelerin sağında solunda tütk bayrakları, "sitemizi beğenin" yazan kutular, duyuru panoları falan çıkmaya başladı. Hem de bir anda, salgın başlamış gibi. ve ekseriyetle köşelerindeki "sitene ekle" linklerine tıklıyordum. Bu şekilde tanıştım koddostu ile.

Bu sitede ücretsiz dağıtılan kodları alıp, üzerlerinde oynamaya başladım, "bunu değiştirince noluyor bakalım". Böyle böyle kodlamayı öğrendim.

Türkiye'yi beğen butonlarıyla, modal pencerelerle, yeni yılınız kutlu olsun tipi karşılama mesajlarıyla, kısacası hazır kod ile tanıştıran, kod dostudur. Fakat bir iki yıldır aktif değildi. Şimdi ise tasarımı yenilediklerini, üç beş hazır kod eklediklerini fark ettim. Eve aç gelip salonda sıcak pizza bulmuş gibi heyecanlıyım.

Bakalım Türk internetine daha neler katacaklar.