bugün

Kocasını her sabah kendi elleriyle başka karılara iten gavat kadındır.
Kocasını canhıraş çalışıyor sanır ama kocası başka kızları kesmekle, kendisini aldatmakla meşguldür. Sonra da ay kocam çok yorgun, bugün çok çalıştı, bizim için çalışıyo dur yemeğini önüne koyam, çamaşırını yıkayam, ütüsünü yapam.
Bağyanlar açın gözünüzü! Hizmetçi olduğunuz kadar gavatsınız da.
"Eve gelince hosgeldin evimin adamı"
"Evden çıkarken, ,güle güle elin adamı" diyen, kocasının hisselerini halka arz etmis şahıs.
Yanlış hatırlamıyosam "Selami şahin"in eşiydi..
(bkz: dümbük kadın)
3 kuruş para için kocişkosunu itin kopuğun ortasına atan gavattır. böyleleri bir de çıkıp sağda solda kadınım diye gezer.

kadın dediğin gerekirse vurur yumruğunu masaya, otur lan evinde der, gider kendi çalışıp bakar kocasına.
Evlensem Kocamın Çalışmasına bir şey demem ama öyle çok yakın kadın arkadaşı (çocukluk arkadaşı değilse) olsun istemem. Tabii ki sosyal hayatta arkadaş olarak hemcins de karşı cins de olacak ama mesafeli bir şekilde. Ben de dikkat ederim tabii ki.

Kadının gavatı da oluyor maalesef. Kocası veya sevgilisi aldatınca affeden kadın net gavattır. Başka kadını nasıl hazmedebiliyorlar aklım almıyor. insan sevdiğini kimseyle paylaşmaz.
Kuşkusuz asla böyle hitap etmek istemem ama erkeğinin çalışıp orada burada millete meze olmasına karışmayan kadındır. Bu ne rahatlık ya. Erkek dediğin evde oturur karısının getirdiğini yer.
Kendine de kocasına da saygısı olan kadındır. Kocası, kimseye kendini meze etmez, bunu iyi bilir. Çalışmak istediği sürece çalışır, karışmaz.
Koca dediğin evde durur . Ahh nasıl kadınlarız ki kocaları çalıştırıp parasını da günlerde, çarşı pazarda çatır çutur yiyoruz. Bak şimdi sinirlendim.
Pek uygun olmayan bir tabir ile de olsa katıldığım öneri. Erkek dediğin karısına kışlık yelek örer.
kocasını her gün onlarca kadının tacizlerine yem eder...
Geçen gün otobüste bir kadın kocamın poposunu avuçlamış. Bende onu eve kapatmaya karar verdim. ikimizde calisamayiz bu saatten sonra. Açlıktan öleceğiz mecburen.