bugün

evleneli daha 6 ay olmuş sözlük yazarının yaşadığı durumdur. gideceği yer belli olana kadar ''olsun ben hafta sonları giderim yanına'' kafasında olan vitaminliyogurt, görev yerlerinin belli olmasından sonra dumurlara uğramıştır. sevgili eşin acemi birliği Kastamonu usta birliği Şırnak' tır... üzülmesin aklı bende kalmasın diye güle oynaya yolcu edilir can parçası. peki ya sonra... o eve girdiğindeki hüzün, en son çıkardığı eşofmana t-shirt e sinen kokusu. yasak olduğu için sana bıraktığı alyansı. bakar bakar, koklar koklar ağlarsın. nefesin kesilir. bi heves şafak sayayım dersin günler geçmez. olsun kısa dönem çok çabuk geçer anlamazsın diyenlere kafa atma hissin hiç bir zaman bitmez. gideli daha 1 hafta olmuştur yarimin, can parçamın. peki kalan günler nasıl geçecek. peki o 1 hafta nasıl geçti? sadece sabır dilemekten başka yapacak hiç birşey olmayışının hissi. ve zamanın çabuk geçmesi için edilen dualar. siz siz olun askere gitmemiş bi erkekle evlenmeyin...
itina ile asker karısı teselli edilir kartvizitim var.
adamın da içi hiç rahat değildir. 6 ay kısa değildir hani.
Çok zor bir durumdur. Ben askerdeyken evli tertolar vardı, acemisin zaten ne nedir bilmiyosun. 5 dk ara verilir bunlar hurraaaa telefon başına, askere gitmeden evlenmeyin net.
Gelin kızımızın kaynana ile serüvenlerinin başlamış olmasıyla doğru orantılıdır.