Çocuklukta oynanmaya başlayıp, ömür billah kendine bağımlı bırakan oyundur. Oyun yavaş yavaş hileler yüzünden batma durumuna gelmiştir. Artık yeni oyuncular private sunucuları tercih etmektedir. Benim tercihim http://www.turkko.net 'tir.
türkiye'ye mmorpg kültürünü getiren oyundur.

e artık çok gelişti tabii. resmen mmorpg pazarı oldu güzel ülkem. binevi online sömürge.
insanların sinirlendikleri zaman ne kadar terbiyesiz olabileceğini de gösteren memleket mmorpgsi. bir örnekle gösterelim:
-aga üzerindekiler ne güzelmiş ya *
+...
-aga beş k pls, ışınlanacak para yok.
+...
-lan aq evladı verceğin 5 k lan puşt 80 level olmuşsun ama adam olamamışsın oç.
(aga 5k verir)
-qardeshim çok saol ya.
hiç bulaşılmaması gereken zamanın efsane oyunu. zaten uzun zamandır bulaşılacak bir hali yok. * * * *
edit: imla
5 sene aralıksız oynadığım 2010dan beri hiç girmediğim online tabanlı karakter geliştirme oyunu , gerçek bir efsanedir.
http://www.youtube.com/watch?v=9aYS2GMt5dc&feature=share

manes kapanmış lan kimse manesi kapatamaz.
online oyunların ağasıdır. koxp ile savaşmak yerine bundanda para kazanmaya çalışmasıyla oyunun içine ettiler. yinede benim için yeri ayrıdır.
ne günlerdi beramus kunt(kero) ile vs lerimiz.
ingilizce sıkıntısı yaşadığım anlarda, ben nerde yanlış yaptım modunda düşünmeye başlarım ki; sebepler örgüsü hep yaz tatillerine bağlanır. işte o zaman knight aklıma gelir. Yazlarımı boşa geçirmemin tek sebebi kendileridir çünkü. Arkadaş o girişteki müziğin, harpy partilerinin, pazardaki sohbetlerin tadı var ya, yeri bende başkadır oynayan bilir. Ayrıca kunt u hala hatırlayan birileri kaldı mı ya.
bir zamanlar oyun piyasasının damına koyan oyun. warcraft falan hikayeydi.
an itibarı ile usko server ı bakıma alınan oyundur.
Bir aralar herkesin deli gibi oynadığı oyundu. Nedense ben sevememiştim. Ne zaman nostalji konusu açılsa "ulan keşke ben de oynasaydım" diye sitem ederim.
geçen ramazana kadar oynadığım oyundur. knight online hayat offline felsefesine göre iftara kadar oyun oynayıp açlığımı hissetmiyordum efenim.
Hayat offline.
hayatımda bir kez bile başına oturmadığım, öğrenmek için can atmadığım ve dahi izlemekten bile sıkıldığım oyunumsu.
(bkz: oyun mu lan o)
(bkz: star craft sa varım)
bi aralar oynadigim sonra bikip biraktigim orta duzey sevdigim oyun.Knight ile metin 2 oynardım bi aralar.
insanların gençliğini çalması ve iyi bir yerlere gelmesini engellemesi sebebiyle meftun olduğum efsanevi oyun. bu oyunu oynamış insanların yarısından fazlasının çaresizce suçlara bulaştığı iddia edilmektedir.
sol frame'de görmemle birlikte gözümden bir damla yaş süzülmüştür. bu salak oyuna 3 sene ve yüzlerce lira harcamıştım.
soundtracki efsanedir. 83 patchi, krowaz itemleri, bdw, chaos derken her seyde oldugu gibi oyunun icine etmislerdir. asasin en iyi itemi shard olacakti dostum. myko yu bozmayacaktin.
benim de 3-4 yılımı yiyen oyundur. hem o zamanlar evde internet olmayınca internet kafelerde yüzlerce lira harcamıştım. o da yetmezmiş gibi eğitim hayatımı da çok etkilemişti. sonra hepsi gitti çöpe işte.
türkler paralı oyunu sevmediler. artık knight online yerine ftp oyunlar tercih edilidiğinden..paralı oyunların müsteri potansiyeli %80 düşmüş.

ama bazı oyunlar ısrarla paralı oyun modunu ayakta tutmaya çalışmaları gelecek için iyi bir plan değil .

buna en iyi örnek allods online paralı oyun moduna geçiş yapacakmış..tabii akibeti şimdiden belli.
zamanında iyi para döktüğümüz oyun. sonuç olarak noldu? o kadar emek , zaman pc başında geçti. yazık oldu.
çar satanları vardır misal
http://ilan.uludagsozluk.com/ilan/6481/
esasen kardeşinin çarıdır ama kendiside sever bu oyunu
hayat offline.
koskoca 2 yılımı benden çalan, ciddi derecede kendine bağlayan, para tuzağı bi oyun.
* * *
sabahin 8ine saatimi kurardım 1. servera girip eventlere katilayim diye. premium falan yoktu tabi. sora gece 02'de birakirdim bilgisari hiç kalkmadan. bazen mal satarken uyurdum klavyeye yaslanıp.