bugün

(bkz: samimiyetsizlik)
evlenildikten sonra geçerliliğini yitiren durum
(bkz: evrim)
(bkz: ikiyüzlü)
gayet normal ve yapılması gereken hadisedir. keşke her erkek bunu yapsa/yapmayı becerebilse.

normal hayatta küfür ettiğin halde, anne-baba, anneanne-dedenin yanında etmemek, okulda öğretmeninin karşısında etmemek, sigara içtiğini bildikleri halde anne-babanın yanında içmemeye gayret göstermek, evde tek başına veya erkek arkadaşları ile otururken gaz çıkarıp eli bir yerinde dolaşırken, yanında bir kız bulunduğu vakit bunları yapmamak gibi kibarlıklar ne ise bu da odur. her hareket, her söz her zaman söylenecek demek değildir. önemli olan nerede ve kiminle nasıl konuşacağını, nasıl davranacağını bilmektir. o kız bilmiyor mu sanki senin normalde küfür ettiğini. karşındakine göstediğin özen kadar sen de özen görürsün.
AÇ KALINACAĞININ BELiRTiSi

-ULAN NELER GELDi MASAYA Bi GÖRSEN
+EE
-EESi EBENiN A. OKADAR PARA VERDiK HALA AÇIM Bi BOK YiEMEDiM ANLICAN
+NiYE BE ABi
-ULAN BU KiBARLIĞI ÇIKARANIN
gözlemlerime göre kızın da rahatlığıyla doğru orantılı olarak fazla uzatılmayan geçici bir durumdur. erkekler küfretmeyi bırakıp, akıllı uslu bayram çocğu gibi yaşamaya karar vermemiştir. panik yapılmamalıdır.
zirve yapıLan bir ortamda kız varsa * ;

(bkz: zirve yapmışsınız canLar)

eğer bu zirvede kız yoksa ;

(bkz: zirve yapmışsınız koduklarım) *
-Jale, ayla, handan selamlar
-Hoş geldin kemal
-Hepiniz birer çiçek kadar güzelsiniz
-Ne kadar kibarsın kemal
-Jale, oturmadan fark ettim tangan görünüyor içim eridi
-Teşekkür ederim *
-Ayla, az evvel yere mendilim düştü ya, o sırada etek giydiğini fark ettim, bacakların sütun gibi maşallah
-Teşekkür ederim:)
-Handan, göğüslerin gömleğini patlatacak gibi duruyor, kayadan farkı yok inan
-Teşekkür ederim:)
-Çok kibarım değil mi
-Çok, çok, çok
-jale, ayla, handan selamlar
-hoş geldin kemal
-jale, tanga giymişsin ama kısa tişörtün nedeniyle belindeki kıllar daha fazla dikkat çekiyor
-ayla, etek giymişsin ama bacakların çok kıllı
-handan, kolsuz gömlek giyiyorsun ama koltuk altların leş gibi. Siz toplaşıp ağdacıya gidin yahu.
-kibarım değil mi
-çok,çok,çok
çok gerekli bir şeydir a.q.
hayatımda bir kere gerçekleştirebilmişimdir.
i.ü bahçesinin bu eczacılığın olduğu yan yola çıkan kağısı 2 erke bir kız giderken arkadaş kitaplarını sınıfta unuttuğunu söylemiştir.
gn:günahsız nadir
ko:koko ben oluyom
k:kız adını unuttum lan. ama memeleri yoktu...

gn:koko ulan sınıfta unuttum kitabımı *
ko:ha...* *
k:aaaaa *
ko:...di yaa. zor durum...*
-sen dua et bayan var yanımda yoksa görürdün gününü

şeklinde devam etmesi muhtemel durumun sonucudur.
gereksizdir. zira insanları birbirlerine yaklaştıran, bağlayan şey kibarlık değil samimiyettir.
son derece doğru bir davranıştır *.zira kızların yanında her şeyi alenen konuşamazsın bir erkeksen. konuşmaman da gerekir. samimiyet başka bu başka. işin cılkı çıkabilir. * * *
erkeklerin 2 farklı dönemde yaşadığını düşünürsek doğru bir davranıştır.

1-Evlilik önce
2-Evlilik sonrası
ortamda küfür eden, erkek tavırlı bir hatun olduğunda erkeğin koyuverdiği bir tavırdır.
gerçekten tavrını bozmayanları da mevcuttur. efendiliğinden ne kadar gaza da gelse taviz vermez. böyle adamların hakkını yememek gerekir. gerçek beyfendileri ayırtetmenin bir yolu gibi görülebilinir. ancak ırkçı olmamak, haylaz adamı ayırmamak lazımdır. sonuçta her insanın içinde az da olsa haylaz bir yan mevcuttur. bunun kadını erkeği olmaz.
bu tip bir kibarlaşma evrimi emniyet ve tsk gibi erkeklerin yoğun olarak çalıştığı araya serpiştirilmiş biraz bayanın olduğu ortamlarda daha çok yaşanır.
(bkz: iki kız gördü mü değişen erkek modelidir)
(bkz: ayrıca küfretmeyen erkek erkek midir yahu)
-sen dua et yanımda bayan var. yoksa görürdün gününü?
-ne olurdu olmasa?bık bık bık....
-lütfen siktirir gidermisiniz!
10 abazan insanı, kendine çekidüzen vermeye zorlayacak kız faktörünün bulunduğu ortamda, kibar olmaktır.
(bkz: bukalemun)
tribünlere oynamaya gerek yok. samimiyetsizlik falan değildir. gayet normaldir. "ben çok kibar bir insanım, öyle kibarım ki; bırakın erkek arkadaşlarımla konuşurken küfretmeyi, futbol maçı izlerken bile en çok, 'yaa baki, neden çıkamadın o topa, haylaz seni' derim" mesajlarına gerek yok. erkeklerle a.m, s.k, g.t muhabbeti yaparım, kızlarla daha seviyeli olurum. sana ne lan?

(bkz: ben her zaman kibarım)
(bkz: kaba erkekler sözlüğü terk etsin kampanyası)
unutmadan;
(bkz: dişi yazarlara selam ederim)*
(#409264)
(#409275)
çoğunlukla ortamdaki kıza yazılmaktan kaynaklanmadır. **
her zaman yapılması gerekli olan nezaket örneğidir. karşıdaki erkek gorunumlu kız da olabilir.*
kızlara yalakalık yaptığı için yavşayan erkektir. aslında çok terbiyesiz olmasına rağmen, kız görünce fatih ürek misali yumuşayarak bir an da kibarlaşır. bu tipler erkekler arasında da hiç sevilmezler.