1. 1.
  Çekilmiş et.
  ... italiano
 2. 2.
  etin kıyma makinesinde çekilmesi ya da satırla elde kıyılmasıyla elde edilir. adana kebabının elde kıyılarak elde edilen kıymadan yapıldığını duymuştum, daha lezzetli olduğu düşünülmektedir.
  ... atipik
 3. 3.
  Küçük kuşbaşı etlerden kavrularak yapılmış kışlık kavurma.
  ... atipik
 4. 4.
  genellikle dana ya da koyun etinden elde edilmekle birlikte soyadan üretilmiş kuru kıyma da mevcuttur. soya kıyması genellikle vejetaryenler tarafından tercih edilir ve etten elde edilen kıymadan lezzet bakımından pek farklı değildir.
  ... danaid
 5. 5.
  Kiyma aslinda hindistan'dan gelir. Yazilisi Keema seklinde olup yuzlerce sene evvel bir hint kralinin dislerini kaybettikten sonra et yiyememesinden dolayi aklina gelen bir fikirdir; Eti ezip pure gibi yapip pisirmek.
  ... quantum30
 6. 6.
  dolmalık ve köftelik olmak üzere ikiye ayrılır.
  ... tata
 7. 7.
  adana'da, adana kebaba kıyma denilir. kebapçıya gidip "ben bir adana kebabı istiyorum" diye sipariş verirseniz yabancı olduğunuz anlaşılır. yok eğer "ben bir buçuk kıyma istiyorum. servis olsun." derseniz adam sizi kendinden biri gibi görür, bağrına basar, arkadaş olursunuz, aynı eve çıkarsınız.
  1 ... yozishanko
 8. 8.
  mıyma ile arasındaki farkı hakan şükür e sorulması, fatih terime sorulmaması gereken çekilmiş et.
  ... goruntuvarsesyok
 9. 9.
  vitrininde sergilediği soyulmuş koyunun göt deliğine yerleştirdiği maydanoz demetiyle bizlere algıda sıçıclık yaşatacak düzeyde estetik görsel şölenler sunan kasap amcanın süzgeçli makinasının marifeti.. bir tık kadar basit ve bir yumurta kırmak kadar erken..
  ... kecaspy