bugün

ikiz kuzenimin de olduğu bağımlılık türü.
kitaplığında okunmamış kitapların bulunduğu ayrı bir bölüm olup okunduktan sonra belirli düzende dizilmiş okunmuş kitaplar bölümüne geçecek şekilde kitaplık düzeni kuran kişilerin hastalığıdır.
bende de olan hastalık. ben hızlı okuma tekniği ile okurum kitabı. en son savaş ve barış kitabı'nı okudum. olay fransa'da geçiyor.
Bu ben valla ya kitaplara verdiğim paralara asla acımıyorum bitmeyen kitaplarım olduğu halde tekrar alıyorum.
kütüphaneler dururken gereksiz hastalık. ergenliğim hep kütüphalerde ingiliz ve amerikan polisiye okumakla geçti. o kadar kitabı parayla alsaydım şimdi fakirlikten ölürdüm. ailem zengin değildi ve annem suşi yapmıyordu. babam döner parası hanca veriyordu, yanında çeşme suyu içiyordum. çok fakirdim yani. şu an pdf olarak indiriyorum. çok sağlam siteler biliyorum ama kimseye söylemem.
Sanırım en zararsız hastalık.
Bugün yine 3 kitap aldım.

Server tanilli Külliyatını tamamlamak için 2 adet ikinci el kitabı aldım. Yüzyılların gerçeği ve mirası cilt 3 ve 6.

Bir adet de grosser weltatlas almış bulundum.

40 lira verdim.
Koleksiyon oluşturmaya çalıştığım için sürekli alıyorum. Biri bana dur desin.
Bende var. Cok fazla okumasam da alıyorum. O kokusu kabına dokunmak masamın üstüne koyduğumda görmek çok hoşuma gidiyor. Lav kitap.
Sürekli okuma arzusundan ileri gelen psikolojik bir takıntıdır. Bazen ise, evlerde bulunan kitap raflarını boş bırakmamak için, içten gelen bir istektir. Her iki halde de güzel bir alışkanlığa hizmet edilmiş olur.
Okunacak bir sürü kitap vardır sen hala almaya devam edersin kendini durduramazsın işte böyle bir şey.
Tabi bende de mevcut bir hastalık.
Bir nevi Koleksiyonculuk sayılabilir. Okumadığın kitaplar varken yenilerini alırsın. Hoşuma gideni alıyorum.
Sanırım psikolojik bir rahatsızlık bu. Kendini rahatlatma da olabilir ya da huzur arayışı bilemedim. Okunmayı bekleyen milyon tane kitap varken hala gidip kitap alıyorum. Hayır ne zaman okuyacağım o kadar kitabı hiç bir fikrim yok
hastalık olarak nitelemek abartı olur. sadece evhamlıyız. sanki bütün kitaplar tükenecek de bitmeden almamız lazımmış gibi.

tüketim çılgınlığının en masum olanı.
kesinlikle öyle. bende ki hastalık aynı kitapçılardan alma hastalığı. başka yerden alınca aldatıyormuşum gibi oluyor.
Dizginlemek mümkün değil.

Okunacak 5 kitap varken yenisini almanın bir açıklaması yok.
okumadan sürekli satın alıyorsanız vardır.

okumadan derken bir kitabı bitirmeden yenisini almak da dahil.

geçen haftasonu 3 kitap aldım. cumartesi 1, pazar 2.

ciltli 1986 basımı bir notre dame de paris 10 lira idi dayanamadım aldım.
pazar da kadıköy'de iş bankası kültür yayınlarına gidip jules verne'in seksen günde dünya gezisi ve 28 mehmet çelebi'nin seyahatnamesini aldım.
Bı kıtabı bıtırmeden yenısını alır belkı bu sarar umuduyla.ama doyumsuz bı mukemmelıyetcıdır.
Hastalık demeyelim de alışkanlık diyelim buna. Hastalık sayılamayacak kadar iyi niyetli ve mutlu eden bir eylem çünkü.
Bir türlü kurtulamadığım hastalık.

Perşembe günü yine aldım.

Duramıyoruz efendim.
https://galeri.uludagsozl.../r/kitap-sevgisi-1465190/
Hastalık değildir, Böyle hastalık olmaz. Kardeşim kitabı ne için alıyorsun? okumak için mi, evimde görünür bir yere koyarım kitaplığımı doldururum diyerekten gösteriş yapmak için mi? Kimse kafanıza silah dayamıyor kitap alın diye.
Arkadaşlarımdan sağdan soldan ödünç alıp okuduğum tonla kitap var. içlerinde alma isteği uyandıranları ayrıca satınalmışımdır.
hayat kötü kitap okumak için çok kısa. O yüzden kitap almadan gerekli araştırmayı yapacaksın. internette merak ettiğin kitap hakkındaki değerlendirmelere bak. Pazardan karpuz almıyorsun ki onu alırken de seçme yöntemi var.
Ha satınalmadan duramıyorum, kokusunu dokusunu seviyorum diyorsan tüketim çılgını bir fetişist olma ihtimalin de var kardeşim. Diğer zümrelerinde olduğu gibi Ülkemizin entel görünenleri de genelde gösterişçidir malesef.
(bkz: okunmamış kitaplar ama ciltli)
(bkz: manifesto)
Paranız olmayınca olmayan hastalıktır. Lükstür.
Sürekli beş parasız gezmeme neden olan hastalıktır. Geceleri geç saatlere kadar kitap okuyup hastalığın şiddetini arttırıyorum. Ne olur hiç tedavisi bulunmasın bu hastalığın.