bugün

- lavaboda el yüz yıkarken yandaki arkadasın yüzüne su fırlatmak
- yürürken bilerek çelme takmak
- yürürken arkadasın ayakkabısına basmak
- zil çaldığında kapıyı açmadan "gel" diye haykırmak
-yolda karşısından gelen arkadaşının hayalarına doğru hareket yapıp, tuhaf bir dudak hareketi ile mucuk yapıp karşısında ki insanın reflekslerini denemek
-güreşirken arkadaşının hayalarına yapışıp, istiklal marşını tersten veya ingilizce okutmak
Önce enseye vurmak ve üfle demek sonra alına vurmak ve çek demek, (bu olay sonucunda gözün üstüne yumruk yenilmesi doğaldır)
(bkz: kıro şakalaşması)
enseye vurup,"bugün cuma,enseyi topla" demek.
fotograf çekinirken arkada bulunan şahısların boynuz yapması.
yüzme bilmeyen arkadaşını boğmaya çalışmak...
karşılıklı olarak denizde birbirinin suratına su atmaya çalışmak.
balkon, uçurum veya yüksek bir yerin kenarında dururken arkanızdan gelen birisinin sizi, hem tutup hemde aşağı doğru ittirir gibi yapıp daha sonra, pişkin pişkin
- tutmasaydım düşüyordun...
demesi.
-şuuut ve goool
+heeeyt, bizim takım kazandı.şaziye, kız, benim şu cephaneyi getir, sabrilerin balkonun altında biraz sevineceeem.
(bkz: kıro yerine kro yazan kırodur)
otobüste arkada kalan arkadasına bluetooth ile mesaj göndermeden "hööyt kabul etsene oğğluuum"diye haykırıp mesaja "naber lan kro" yazması *
ufak bir kağıt parçasını top haline getirip tatak süsü vererek parmaklarıyla arkadaşının üstüne fırlatmak.**
ortamda kız varsa eğer kroluğunu belli etmek için esas oğlana pandik atmak vazifesidir.

okullarda kantinde satılan bir simiti bir arkadaşı aldıysa eğer "ver lan azcık koparcam" bahanesiyle simidin yarısını götürerek iğrenç bir gülüşe imza atar simidinin yarısı giden masum öğrenci de bu kroya söver.

(bkz: her yerde kro olduğunu belli etmek)
-havuz kenarında kılla kaplı vücutlarına rahmen birbirlerini havuza atmak için debelenmek.
-kütüphenede fıkra anlatıp kükreme benzeri gülüşmeler sergilemek.
-yine aynı kütüphanede gülen arkadaşlarına "sessiz olun aq ya" diye bağırmak.
arkadaşına: "parmağımı çeksene bi" diyip çeker çekmez zoaart diye osurmak. sonra anırır gibi gülmek.
(bkz: osuruga gülenin osuruk kadar aklı yoktur)
aval aval bakan arkadasının arkasından sinsi sinsi gelip şortunu indirmek.
bu kişiler genelde ortaokul yıllarında kendini yavaş yavaş belli ederler . bu kişilerin en sevdiği şaka türü testisleri yakalayıp istiklal marşını söyle lann nihohoahaaa tarzında şeyler yaptırmasıdır . benim anlamadığım şey bu misyon milliyetçilerden kurulmuş gizli bir örgütlenme midir kardeşim ??? niye istiklal marşını söyletiyon başka bi şey yok mu ki bu sebepten ötürü istiklal marşını söylememeye yemin etmiş bir çok kişi tanıyom ben . * * vel hasıl küçükten bu adamlar belirlenmeli tiz elleri kızgın yağa sokulmalı
- selam naber?
- vaay ! (bağırır.) iyidir baboli nossun..(elini patlatmak istercesine sıkar. part 1) senden?
- iyi be gülüm.
- çokk özledim ulan hayırsızzz (derken üstüne atlar karşıdakinin, ama güreşircesine atlar, karşısındaki şahsın boynunun kırılması an meselesidir. part 2)
- bende abi de dur in üstümden...
- ne var len iki günde havalaar? hee? (aptal bir sırıtma surata yerleşir.)
- yok be abi ne diyosun?
- anlamam ben len.. (çaat! kafaya bir tokat, sille, adeta bir şaplak iner! part 3)
- senden nefret ediyorum.
- ne demek istiyon entel cücük?! (mmmcuk sesi, dudaklar büzülerek çıkarılır ve elin ilk 3 parmağı birleştirilerek karşıdaki kişinin cinsel organına doğru ani bir hareketle fırlatılır. ardından kahkahalarla gülünür. (bkz: bravo) part 4)
- ...
- gonuşş...

(bkz: tikanmak)
(bkz: kacmak)
gece ev arkadaşının odasına dövülmüş soğan koymak.
diğer ev arkadaşının donuna da chp rozeti takmak.
öğrenci evinde kanepesinde yatan adamın üstüne boşalmak buna iyi örnek olurdu herhalde.