bugün

insana en çokta bu kodurtur denilecek hareket: kin tutmamak, işte o zaman istedigin amaca veya sonuca ulaşmış olursun.
hiçbir zaman intikamın soğuk tadını alamamaktır. merhamet etmektir çoğu zaman, dayanamamaktır, geçmişin hatrına belki itin değil ama sahibinin hatrına bazı şeyleri sineye çekmektir. dayanamamaktır, yufka yürekli olmaktır, sana yapılanı unutmaktır belki de. edilen yeminlere, alınan kararlara sadık kalamamaktır, canını yakının canını yakamamaktır. yapılanlara karşı ikinci bir şans daha vermektir çoğu yine pişmanlıkla sonuçlanır. zordur.
insanın içindeki zehri kısmen de olsa boşaltabilen eylemdir.
bazı insanların çok isteyip de yapamadığı şey.oysa intikamın o rahatlatıcı etkisini yaşamak eminim güzeldir.
yufka yürekli denir böylelerine...
bir damla suya sertliğini kaybeder , eriyiverir.
gelen vurur giden vurur böylesine. her şeyin çoğunun zarar olması gibi hiç olmaması da kötüdür. biraz da tutacaksın arkadaş, karşındaki hakediyorsa. ama bak,hakediyorsa dedik.
Kendisine zararı dokunmuş kişiler helallik istediklerinde onlara cevaben eyvallah diyebilmektir...
insanın içine dert olur. Kırılıp yıkılmaktan yorulsan da kin besleyemezsin o insanın içini kemirir.
kin değildir o öfkedir kin gizlidir aniden hiç ummadık anda ortaya çıkar, kin'de plan vardır, öfke plansızdır.
Merhametli insanlar tarafından yapılamayan eylemdir. Kralını tutarım.
hayatım boyunca hic beceremedim kin tutmayı. ofkelenirim kızarım ama bir sure sonra tamamen notrlesiyorum o kisiye karsı hissizlesiyorum.
Açıkçası En yakından uzağa kimseyi o kadar önemseyemediğimden kin tutamam. Birisinin eylemindeki bir olumsuzluk bende duygusal bir tepkiye neden olmaz, sadece doğrudan herhangi birine dönüştürür eylemi yapanı.
bende olan özellik.
kimle tartışırsam tartışayım ertesi gün yine modern bir insan gibi devam ediyorum hayatımda.

ya da böyle süslemek yerine direkt sikimde değil sanırım insanlar da diyebilirim.
evet.