bugün

"hiçbir halta yaramazsın . sen nesin ki ...senden ne köy olur ne kasaba " anlamına da gelebilecek bir söz .
mustafa sandal ın yarışmacıya yanlış izlemediysem alenen yalan söylediği yarışma. yarışmacı nasıl farketmedi anlamadım. diyor ki mustafa

- kimin ne iş yaptığını, hangi kimlik kartına sahip olduğunu bilmiyorum. senin gibi ben de tahmin etmeye çalışıyorum.

iyi tamam da kimlik kartı belirlenmesi gereken son kadın için, yarışmacının ''bunları belirlemek zor olur'' diye kenarda bıraktığı işlevsiz katılımcıları; standda duran tek kadın için son 2 kimlik kartı kalsın, heyecan olsun diyerekten nasıl oldu da bildi hangi sırayla stüdyodan göndereceğini. yani adam, bayan arkadaş ''ispanyolca konuşan'' kimlik kartına sahip diyor ve mustafa da yedek kulübesindeki etkisiz katılımcıları teker teker gönderirken nasıl biliyor hiçbirisinin ispanyolca konuşmadığını. ayrıca o halde elindeki kartta ne yazıyor, niye kart tutuyor.

ya da ben mustafa ya onun arabası vardan beri feci gıcık kaptım ferrari yüzünden, ondan böyle oluyor bunlar.
-kimsin sen?
- (bkz: ben babamın oğluyum)
yunancası: poios eisai; (pios ise)

sondaki noktalı virgül, yunanca'da soru işareti yerine geçer.
alternatif iskandinav futbolcu soyadıdır.
veya çinli ismidir.
Bir babanın kızıyla el ele gördüğü çocuğa yönelttiği can alıcı soru.
ingilizce 'who are you?' anlamına gelen soru kalıbı.
bir kere izledim bu programı. bir adam vardı mesleğini bulmaya çalışıyorlar felan. seyircilerden de bir adam mikrofonu var yardım ediyor güya. kesinlikle satranç şampiyonu olamaz, çünkü bende oynuyorum. satranç şampiyonu olsa gözlerinden anlarım diye birşeyler söyledi. sonra o adam satranç şampiyonu çıkmıştı. ne göt olmuştu ama. işte bunlar garip şeyler sinema.
-kimsin sen ?
+ben harper .
tesadüfen karşılaştığım yedinci nesil yazar.
-kimsin sen?
-şüphesiz sen sen değilsin...
genel olarak bir soru cümlesidir.

ama en zor şeklini, sevdiğini tanımadığında, yani kurduğun zilyon tane hayalin aksine, onu tanıyamadığında alır.

ve tabi daha zoru, cevapsız kaldığında olur..
Reflex'in bir şarkısıdır. sözleri aşağıdaki gibidir.

Kimsin nesin sen aniden çıkıp geldin
Gülücükler dağıtıp beni kendine
Aşık ettin
Adını bir sır gibi saklıyorsun
Telefonda durmadan bana hep ağlıyorsun
Ne zaman karşılaşsak sırtını dönüyorsun
(kimbilir dün gece kiminle sevişiyordun)
Kimsin sen kendini ne sanıyorsun.
genellikle delirium safhasına gelen kişilerin sürekli tekrarladığı cümledir.
- hırrrr kimsin sen kimsin, hırr!
Eski türk filmlerinde lotoyu tutturan kişinin, tanımadığı insanların, "-Ben senin akrabanım." deyip çıkagelmesi durumunda sorulan sorudur.
(bkz: )Kemal Sunal - Talih Kuşu
çıkması olası kavgayı uzatan sorudur.

+küfür etme lan !
- kimsin lan sen bana laf anlatıyon !
+sen kimsin olm
- kimsin olm sen
+sen kimsin lan !
- hiişşş kimsin lan !!
+olm kimsin !

diye sürüp gider.
Tolga çevikin bugün vizyona giren komedi-aksiyon filmi.
fragmanı: http://www.youtube.com/wa...;index=1&feature=plcp
tolga çevik in başrolde oynadığı film, izlenmesi gerekir.

--spoiler--

kimsin sen?
-sen kimsin?
sen kimsin lan?
-sen kimsin oğlum.
ismaillllll abiiiiiiii
-lan oğlum kimsin.

--spoiler--

iyi seyirler. *
bazılarının daha gittiği filmin adını bilmediğini görmemizi sağlayan başlık. doğrusu için:

(bkz: sen kimsin)
ara sokağa terk edilmiş eski bir murat124'üm ben, lastiklerim asfalta yapışmış, sağ arka kapım açık, camlarım kırık. arada bir sarhoşlar geliyor leş kokan nefesleri bitmiş hayalleriyle birde o ahlaksız geliyor belki sevişiriz diye.
kula kulluk etmeyen; allah ın aciz bir kulu...
beş para etmez bir film.
dandik komedi filmi.
Çık dışarı çık.
Kimsin ki sen; sana istediğin şekilde gelmemi bekliyorsun.
Ben senin semtinin bekçiliğini bırakalı çok oldu.
güncel Önemli Başlıklar