bugün

bazılarının tarzı farklıdır belki ama çoğusu cool görünmek için yapar.

- warpaint'in bu şarkısını biliyor musun?
-hayır, o kim ki?
-nasıl bilmezsin? mükemmel bi grup, dinleyince kendimden geçiyorum resmen.
-hiç duymamıştım.

hehehhe. seni ezik. bak ben farklıyım. koyun sürüsü sizi.
eğer iyi kullanılabilirse cool insan havası katabilir.
Herkesin dinlediği grupları dinlemek bir süre sonra baydığı için ve çok popüler olması nedeniyle şarkı anlamını yitirdiğinden ötürü severek gerçekleştirdiğim eylem.
müzik kültürünün gelişmiş olması açısından iyidir.
ama atmosferik yarrak metal türevi müzikler dinleyip onun üzerinden hava civa yapmak büyük mallık.
Zamanında; Büyük ev ablukada ve Yüzyüzeyken konuşuruz gibi grupları erken keşfederek nail olduğumdur.

2006'da Glen Hansard, 2007 gibi falan da ARchive'ı ben buldum. Bendne önce ünsüzlerdi.
Yapmayı en çok sevdiğim aktivitelerdendir çünkü dinlediğiniz parçalar dillere pelesenk olmamıştır ya da ana haberlerde harcanmamıştır.
kendini özel hissetmek değil de ortalık malı olmuş kaliteli şarkıları dinleyememenin getirisidir. sizin ergenliğiniz yüzünden metallica dinleyemiyorum arkadaş.
Bazen olur.
Halbuki şarkıları da beğenirsiniz. Dersiniz niye bu popi olmamış.
Mesela pek bilinmez ama dinleyin internetten şu grubu:
(bkz: the good natured)
sanki o grupla senin aranda bir sırrı paylaşıyormuş gibi hissettirir ve gerçekten müthiştir. tabi sonradan grup ünlü olupta her yerde tişörtlerini görmeye başladığında müthişliği kalmıyor.
içinde bulunduğum, çok mutlu olduğum ve kimseyle paylaşmayı düşünmediğim durumdur. çünkü bu tarz gruplar, kişiler, ünlendikçe değer kaybeder hale gelir kişinin gözünde.
En güzelidir... Paylaşılmaz o gruplar, kıskanılır...

(bkz: Hayko cepkin) (bkz: Placebo) (bkz: The cranberries)
bağımsız müzik dinleyip entelektüel olarak üst sınıfta olmayı gerektirir. çok kötü. kötü. ovv.
(bkz: yüzyüzeyken konuşuruz)
değişik bir bağ oluşur aranızda. havayoth gibi nodrama gibi birkaç özelim bulunmaktadır benimde. ayrıca serbest çağrışım;

(bkz: fmde keşfettiğin futbolcu ile aradaki özel bağ)
falconer bunlardan biridir.
üniversite bahçesi muhabbetlerinde bir nebze marjinallik katar. "Ağbii 'xxxxxx' grubunun 'yyyyyy' şarkısını kesin dinleyin süper." eğer muhabbete fransızsanız kendinizi tabiri caizse ezik hissedersiniz. fakat akabinde popüler kültürün manipüle edemediği fıtratı sağlam bir türk genci olduğunuz düşünülür gururla kulaklığınıza takar kış masalı şarkısıyla yurdun yolu tutulur.
edit: gramerin biraz amına koydum galiba.
Şüphesiz ki insanlarda göt kalkıklığına sebep olur.
devamında kimsenin bilmesini istememek ve hiçbir yerde paylaşmamak gelir.