bugün

bir facebook efsanesi.

Edit: baslik basima kalmis.
gizlilik seçeneğini ''only me'2 yaparak kimseyi ürkütmeden kimin ne saat bakmış görülebilecek bir uygulama. ama gerçekten bakıp bakmadıkları konusunda şüpheler uyandırıyor. biraz geç güncellenen bir uygulama. mesela 4 arkadaşım da 1 ocak 1970 tarihinde profilime bakmışlar. olsun ilk zamanlarda olur böyle vakalar.

http://img362.imageshack.us/my.php?image=17wf3.jpg
olsaydı eğer * sözlük versiyonu, karmama, iyi ve kötü oylarıma en son kim bakmış? şeklinde olacağı düşünülen saçma salak bir facebook application'ı.bu da yalan diye bas bas bağırmama rağmen hala davet gelen hede. *
zamanında 400.000 üyeli gruplarını görüp görüp yok artık ya bu millet uçmuş dediğim arada bir uçup pencereme konan facebook application ı beni es geç yahu bir daha gelip konma dediğim bir zaman sonra şekil değiştirip davetiyesi yollanan applicaation
bir facebook fırtınasıdır, hatta bununla ilgili gruplar açılmıştır. yakında "face'e gir f13'e bas, profiline kim amuda kalkarak bakmış öğren %100 çalışıyor" gibi gruplar açılırsa hiç şaşırmam.
yoktur böyle bir facebook uygulaması. eğer 'var, ben kullanıyorum' diyorsanız ona da cevabımız var tabi. orada sizin profilinize bakanlar aslında hesaplarında güncelleştirmeler yapan elemanlar. yani kim bakmış uygulamasını yapanlar güncelleştirme ekranını size bakanlar diyerek yutturuyorlar.*