bugün

kilo almaya çalışanların pek bir derdi olmasa da, baya bi hallice fazlalığı olan bünyelerin her daim uğraş verdikleri eylem. bütün günlerini ayna karşısında ya da bilimum, görüntülerini görebilecekleri yerlerde geçiren bu kişiler, her daim yediklerine dikkat etmeye çalışsalar da, yarım saatte bir ayna karşısına geçip de;
- yanağım indi mi la acaba?
- gıdım var mı ki?
- ula g.te de beşinci katı çıktık şerefsizim; yakında göçürücem veli göçer gibi kikikikiii..
- mideye bak be, mideden gıdıya çıkana kadar, asansör lazım şerefsizim... içime sanki ikiz sıkışmış yaw.. gibisinden aforizmalarla kendilerini pek bir eğlendirmeye çalışırlar..

sonuç olarak güne, bir dilim kepek ekmeği ve de kibrit kutusundan, sigara paketine kaçan büyüklükteki beyaz peynir ile başlayan bünyeler günlerini genellikte, içerisinde yağlı ve de et bulunduran yemek, pilav ve de tatlı mönüsü akabinde de nereden baksanız bir adet ekmek ile bitirirler.. sonra da, '' ya ben yapamıyorum ammaa diyet olayını'', bir gün sonra yine kendisine söz vermek suretiyle, öteki güne geçiş sürecine hizmet ederler efenim...
sporsuz mümkünatı olmayan eylem zira spor olmazsa bir kilo verseniz iki olarak geri alırsınız.* *
yediklerinizi yarıya indirip; harcadığınız enerjiyi iki katına çkardığınızda sonuç verecek olan eylemdir.
dünyanın en zor eylemlerinden birisidir zira diyet zart diye başlanılıp zurt diye kesilecek bir şey değildir dikkatli olmak gerekir.Ne kadar diyete yeniden başlayıp ertesi gün bırakan insan varsa bir o kadar da kilo alan insan var demektir..

(bkz: yuz bin kere tovbe eder gene sarap iceriz)
bazı bünyelerde* ömrün tamamını kaplayacak çaba sürecidir. spora başlarsınız, kiloyu verir cillop gibi olursunuz ondan sonra tamam oldum ben diyip bıraktığınız anda hoooop, fazlasıyla gelir geri o kilolar... *
bazılarına göre, kilo almaya çalışmaktan daha zor bir eylem değildir.
kilo vermek değildir.
bol su tüketimi ve orta şiddette yapılan 1 saatlik kardiyo bu çalışmaya bir çözüm alternatifi sunmaktadır.
Çok takilmakla olmayacak durum. Porsiyon küçültüp ekmeği kesmek karbonhidrat ve şekeri en aza indirmek. Hareketli çalışıyorsanız öğlen yemeğinde karbonhidrat tüketmekle iyi sonuç verecek uğraş.
Çok değil 10 yıl önce kilo alabilmek için yiyip yiyip kusardım. Kilo almak istememin sebebi girdigim her ortamda güçsüz görülüp ezmeye çalışmalarıydı. Neyse 100 kiloya dayandım şuan da kızlar beğenmiyor amk. 45 kiloyken de beğenmezdi kaşarlar. Neticede bu kilo işi sıkıntılı iş. Sağlıklıysan fazla takılmamak lazım.