açlık grevidir. hem istediğin olaya dikkat çekersin hem de kilo verirsin.
Yemekten ekmeği, çaydan şekeri keseceksiniz.
Şimdi size 1 sene içinde 105 kilodan 84 kiloya nasıl düştüm özetleyeyim.

1)normal ekmek ağzınıza sürmeyeceksiniz. Kepek ekmeği her öğün 2 dilim o kadar.

2)çaya şeker atmayın illa atacaksanız tek bile değil yarım şeker. Kola be fantaýı asla icmemeniz gerektiğini yazmıyorum bile.

3)elma yemeyin. Illa elma yiyecekseniz yeşil elma yiyeceksiniz.

4)her gün 1 adet muz. Muz ama çikita muz değil yeşilimsi yerli muz.

5)kuzu eti katiyyen yemiyorsunuz. Yağsız bonfile istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Tavuk şiş, tavuk bonfile ful yiyebilirsiniz. Ama bunlar hep ızgara olacak. Soslu tavuk yemiyorsunuz.

6)balık ızgara ya da fırın istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Tavada balık yok unutun.

7)salata, özellikle yeşil salata ve turp. Bol bol yiyorsunuz.

8)şerbetli tatlılar ve pastalara veda etmelisiniz. Çok öldünüz bittiniz diyelim, sütlü tatlılardan az miktar tadımlık.

9)hamur işlerini unutun. Ölmek istemiyorsanız veda edin.

10)son olarak yemeğinizi hayvan gibi, kıtlıktan çıkmış gibi yemeyin. Aheste aheste sindire sindire tam bir beyefendi/hanımefendi gibi yeyin yemeğinizi.

Boşverin diyeti miyeti, Evet bütün bu yazdıklarımı deneyin ve tengir abiniz gibi fit bir şekilde dolaşın.
Deneyin, olmadı ben burdayım.

Afiyet olsun.

Not: bak hala ekmek yiyor ya. Olm ne dedik 1. Maddede? Yeme şu ekmeği yeme...
Şekeriniz çok yüksek veya düşük değilse istediğiniz diyeti yapabilirsiniz sıkıntı yok.
Aşık olmak kendinden genç birine.
bir hashimoto ve pcos hastası olarak 20 kilo vermiştim iki sene önce. yazacaklarım bir tavsiye değil bu sadece yaptıklarımı anlatıcam. tabi herşey kafada başlıyor kilo vermeyi kafama koymuştum en önemlisi buydu eğer iki güne bir diyeti bozuyorsaniz ve bahaneler uretiyorsaniz gerçekten istemiyor olabilirsiniz... aslında hem hashimoto hem pcos olduğum için kilo vermemin imkansız olduğunu düşünüyordum o yüzden hedefim asla kilo almamaktı. günde iki üç litre su içmeye başladım, akşam sekizden sonra değil yemek yemek çay bile içmedim, ne pastalar börekler yendi gözümün önünde ama asla bir lokma bile yemedim, makarna pilav yemedim ama her öğün ince bir dilim esmer ekmek yedim derkeeeen bir gün su içmeye mutfağa gidiyorum mutfak kapısının karşısında ayna var üstümde tarif edemediğim bir hafiflik bı baktım aynaya göbek yok ama inanamıyorum tabi iyice baktım kendime sonrası yirmi kilo gitti .bunlar benim deneyimim doğru mu yanlış mı bilmem tabi...
Günde tek öğün yemek yiyin.
günde iki paket sigara.
Abur cuburu keserek günde bir saat yürüyerek olabilecek eylem...
tatlı ürünlerini piyasadan kaldırmadıktan sonra benim için mümkün olmayacak şeydir arkadaşlar...
Tek ihtiyaç duyulacak şey iradedir. onun eksikliğinde uygulamaya çalışılan kurallar çiğnenecek ve başlanılan yere tekrar dönülecektir. bu sebeple eğer kilo verme çabasına girilecekse kişi önce kafa olarak kendini bu sürece hazırlamalıdır.
gerisi kesinlikle gelecektir.
önce boğazını tutacaksın sonra da bunu sporla destekleyeceksin.
şişmanlar size öneri o koca göbeğinizi günde elli kere içinize çekin bir haftada kilodan eser kalmaz. şişkolar hadi yine iyisiniz aldınız abinizden tüyoyu.
şişkoların günlük hayatta çektiği eziyetleri izlemek.
Eğer 20 30 kilo fazlanız yoksa spormuş tarzı şeylere hiçç gerek yok. Şimdi size efsane bi formül vericem. Sadece su için. Evet sadece su içerek 40 günde fazla kilolarınızdan kurtulmak mümkün. Yapmanız gereken hayatınızdan bütün içecekleri çıkarıp yerine günlük 3,5 litre su koymak. Eğer hedefiniz 10 kilo vermekse ekmeği ve aburcuburuda azaltmanız yeterli olur. Ama hedefiniz 5 6 kilo vermekse yemenizden kısmadan 40 günde rahatlıkla verebilirsiniz. Akşam 8 den sonra yemek yememek şartıyla.
Yememek.
terleyin. evde açın kombiyi koşun, sınav çekin. mekik çekin, ip atlayın. 1 ayda 79'dan 72 oldum.
görsel
can boğazdan gelir kisvesi altında hunharca yememek mesela.
az ve düzenli bir şekilde yemek.
yaz , kış hiç farketmez bol bol yüzün welness yapın bide boğazınıza dikkat edin.
edit:dalga geçmeye çalışan kendini fransisco lachowski sanan tipleride siklemeyin .
Deliler gibi yememek.
Herkesin içinde bulunduğu yaş, boy, kilo durumuna göre değişiklik gösterecek yöntemlerdir. Mümkünse profesyonel destek alın. Değilse bir kaç ana ilkeye bağlı kalın.
- kilonuza göre içmeniz gereken suyu mutlaka her gün için.
- boş kalorilerden mümkün olduğunca uzak durun. Almanız gereken 500 kaloriyi bi hamburgerden almak var bi de onunla 2 öğün sebze ve protein yemek var.
- ekmeği hayatınızdan çıkarın mümkün değilse azaltın. Kepekli tam tahıllı hepsini. Beyaz ekmeği zaten anmayın bile.
- günde 2 yk yulafı 2 yk yoğurda karıştırıp içine 1 porsiyon meyve koyarak öğle ve akşam yemeği arasında tüketin. Böylece akşam, en tehlikeli öğünde hayvanca acıkmazsınız.
- düzenli uyuyun bu çok önemli. Akşam 7den sonra su ve bitki çayından başka bi şey yiyip içmeyin çok acıkırsanız yoğurt yiyin.
- her gün, hiçbi şey yapamıyosanız en azından 1 saat yürüyüş yapın.
Tek bir yöntem var: Az yiyeceksin, poponu kaldırıp yürüyeceksin.
ikram edilen her şeyi kibarca 'teşekkürler' deyip geri çevirmeniz.
sağlıklı beslenme
diyet
sağlıklı uyku
hareketli yaşam
spor
metacartin