bugün

hakikaten çok güzel bir şey ya, bağımlılık yapıcı etkisi var bence. bir dönem 10'lu paketlerden alırdım hep, arada yakıp dururdum çok güzel terapi gibi.
kibrit kokusu sevmeyen, bizden değildir.
Allah'ım ne güzel şeyler yaratmış!
Balici olmanın kıyısından dönmüştür nice koç yiğitler.Resim dersinde uhu tüp yakarken kibrit.O ne cezbedici koku yahu.
Ulan bir ara hastasıydım içime çekmezdim elbette ama gidip 10'lu paket alıp şiuv şiuv yakardım habire. Baya zevkliydi.
Kükürt lan o.
Sigara yakarken ilk nefesre tadı damağınızda kakan kokudur. Zararlıdır ama olsun.
nedense çok seviyorum?
Barut kokusudur o.
Sinek ilaçlama arabasının sıktığı ilacın kokusu ile birlikte şu hayatta en sevdiğim kokudur.
Sürekli çakmak kullandığımdan özlediğim kokudur. Yarın gidip kibrit alıyor bu hasrete bir son veriyorum.
sırf kokusu için 20 kibriti erinmeden yakıp koklamaya zaman ayırmaktır.
eğer sevgilinizin tuvaletine gittiniz ve de kol gibi mıçtıysanız bir de bununla kalmayıp etrafı bok kokusu sardıysa derdinize deva olabilecek bir koku yanmış kibrit kokusudur. hemen bir tane alevlendirin, yariniz tuvalete girdiğinde hayran kalsın. (kokusuz micmaniza)
Bazen canım yanan kibrit kokusu çekiyor. Sigaradan çok yaktığım kibritin kokusuna bağlı olduğumu düşünmeye başlıyorum.
sigarayı bırakıp kibriti içme isteği uyandıran koku.
naçizane fetişlerden birisine konu olmuş kokudur.
bazen sadece ciğerlerime doya doya çekebilmek için bir kutu kibriti bitirdiğim , tarifi yapılamayan müthiş koku.
insanı sigara içmemesine rağmen kibrit yakmaya iten, tarifi yapılamaz bir koku.*
kibrite başlama sebebidir. çaktığınızda o ışık ve o koku alıp götürür.
çok manyah bir kokudur, benzin kokusu ve kibrit kokusu en sevdiğim kokularımdandır.Sokaklara düşseydim kesin tinerjji olurdum diye beni düşündüren bir başlık.
tüm rüzgarlı, yağmurlu, karlı havalara rağmen kibriti sevisimizin sebeplerinden biridir.
bahsedilen koku kibritin değil barutun kokusudur. süperdir aynı zamanda.
leş gibi bir kokudur..bu yüzden kibriti yaktıktan sonra bir müddet beklenip sonra sigara yakılır.hatta mümkünse kibritle değil çakmakla yakılır.
bazen benzini bile sollayan,söndürdükten 3 saniye sonra kaybolsa da,kutu bitene kadar koklanabilcek ,eşsiz koku *