bugün

Hemen hemen tüm sosyal medya hesaplarında, acayip kısa videolarıyla karşılaşılan tiptir.

instagram açıyorsun bu çıkıyor face açıyorsun bu çıkıyor twitter da yine bu.

Sempatik tipli birisi.

görsel
Tek kelime etmeden TikTok'ta en çok takipçisi olan kişi.

142.9 milyondan fazla takipçisi olan Lame, genç dansçı ve içerik yaratıcısı Charli D'Amelio'yu tahtından indirerek platformda en çok takip edilen kişi oldu.

Bir Batı Afrika ülkesi olan Senegal'de doğan ve şimdi italya'da yaşayan 22 yaşındaki Lame, absürt numaralara sözsüz tepki verdiği, her gönderide milyonlarca görüntüleme ve beğeni topladığı videolar yaratıyor.

Lame, (Lah-MAY olarak telaffuz edilir) 2020'de pandeminin ilk günlerinde italya'da fabrika işçisi olarak işini kaybettikten sonra video yayınlamaya başladı. Günlerini şehirdeki ebeveynlerinin evinde kapana kısılmış Chivasso'lu italyan kadınla geçirdi. , iş aramak. Bir gün TikTok'u indirdi ve odasında onunla uğraşmaya başladı, Khaby Lame adı altında kendi videolarını yayınladı.

ilk zamanlarda, birçok TikToker gibi, kendisinin dans ettiği, video oyunları izlediği veya komedi gösterileri yaptığı klipler yarattı. 2021'in başlarında, sosyal medya platformlarını dolduran hileli videolarla alay etmeye başladı ve onlara sözsüz bir omuz silkme veya bıkkın bir bakışla tepki verdi.

Lame geçen yıl CNN'e verdiği demeçte , "Bu fikri buldum çünkü etrafta dolaşan bu videoları görüyordum ve ona biraz basitlik verme fikrini beğendim ." "Mümkün olduğunca çok insana ulaşmanın bir yolunu düşündüm. Ve en iyi yol konuşmamaktı."

21 yıldır italya'da yaşamasına rağmen hala vatandaşlık alamadığını dile getiren

Lame’in bu konudaki şikayeti yabancıların vatandaşlık haklarıyla ilgili tartışmaları da yeniden gündeme getirdi.
yemin ediyorum bedavadan ünlü oldu. bu kadar boş ve basit içeriklerle bu kadar büyük kitlelere ulaşması büyük şans.