bugün

Kitaplar kitap olarak kalmalı. Sonra hayal ettiklerimizin ötesinde çok saçma yerlere gidiyor hikaye.
At the Mountains of Madness - deliliğin dağlarında. yazar: H. P. Lovecraft. kesinlikle guillermo del toro tarafından ele alınması gereken bir hikayedir.
(bkz: alamut kalesi)
(bkz: zülfü livaneli)
(bkz: serenad)

ama hakkını vererek yapsınlar. genelde filmler, romanlardan sonra hayal kırıklığına uğratıyor insanı. çekine çekine yazdım vallahi.
arthur c. clarke'ın rama serisidir.

Yıllardır neyin beklendiği merak konusudur.

ayrıca

(bkz: isaac asimov) (bkz: the end of eternity)
kesinlikle:

hüseyin nihal atsız - bozkurtlar.
ruh adam - hüseyin nihal atsız

şüphesiz, her fikirden insan izleyecektir. izlemezler ise, hayatlarının hatasını yapmış olurlar.
Kürk mantolu madonna lakin oda olucak diye bi söylem aldım. Gerçi sevinsem mi üzülsem mi bilemedim
da vinci şifresini okuyup,filmi de heyecanla bekleyip izledikten sonra fikrim netleşti:kitabından güzel film yapmak zor,insanın hayal gücü ile süslenmiş etkileyici bir kitap ile tüm uyarıcıların peşin verildiği,özümsemeye fırsat tanımayan aksiyon ile bezenmiş filmi kıyaslamamak gerek.
Bin muhteşem güneş.
Metro 2033 ve 2034 .
büyük üstad.
(bkz: kubbenin altında)
(bkz: stephen king)
Son kamelya
Aklindan bir sayı tut.
Tess gerritsen - ikiz bedenler ya da hasat.
(bkz: talisman) (bkz: tılsım)

(bkz: stephen king) (bkz: peter straub)

Steven Spielberg, 20 yıldır film çekim haklarını elinde tutuyor, çekeceksen çek artık be adam, öldükten sonra mı çekeceksin. Öyle de güzel bir kitaptır ki.

(bkz: jack sawyer)