bugün

özgüven verir ,aşırıya kaçmamak şartıyla artısı çoktur ,kendini beğenen insanların çoğu bir yerlere gelmiştir bunun da etkisiyle ,başarıya katkısı büyüktür.
fiziksel olarak değilde, gelişmişlik yönünden olduğunda tadından yenmez. Ben emsal bu insanlar diğerlerini maymun gibi görürler, hep tepeden bakarlar. Bunda haklıdırlar da.
aşırısı kibir gibi büyük bir günaha varan eylem.
rasyonalizmi idealizmle özdeşleştirecek olursak duyumlanan evrene ulaşabiliriz. duyumlanan evrenin bilgisi ise yanıltıcı ve görecelidir her zaman.

kişinin kendini beğenmesi de böyle bir şey, güzeldir ama yanıltıcıdır.
"kendini begenmek dogal bir uyusturucudur".
(bkz: seytanin avukati) (bkz: al pacino)
kendine güveni beraberinde getiren herkesin yapamayacağı şeydir. evet benimdir, kendimi beğenmek ve kibirli olmak için her done var elimde, yakışıklıyım, zekiyim, zenginim niye kendimi beğenmiyeyim. asıl kötü olan kendini beğenmemektir.
(bkz: narsizm)
egonun boru gibi olma durumu.
(bkz: ben dönyanın en gözel garısıyam)
aslında her insanın içinde olan duygudur. kendini beğenmeyen yoktur. kendine yalan söylemeye çalışan vardır. çevreye yanlış tanıtan vardır. *
aynaya bakıp bakıp, pis pis sırıtarak dünyada sadece kendinin olduğunu sanmaktır.
ara sıra çok nadir oluyorsa sıkıntı olmayacak olan durum. mühim olan hastalık derecesine vardırmamaktır.
diğer insanların beğenilmemesine neden olur. burun kaf dağında olur. havalarından geçilmez.
başarıyla sonucunda kendi katsayısını arttıran, başarısızlık sonucunca ise intihara sebebiyet verebilecek eylem.
kendini beğenmişlikle arasında ince bir çizgi olduğunu düşündüğüm bir olgu.

kendini beğenen bir insan, aynaya baktığında çok güzel/çok yakışıklı olduğunu düşünebilir. kaşını gözünü, dudaklarını, saçını, başını vs. harikulade bulabilir. zekasının ortalamanın oldukça üstünde olduğunu hissedebilir. ne giyerse giysin kendine çok yakıştırabilir. her şeyi, her işi mükemmel icra ettiğini düşünebilir.

fakat kendini beğenmiş bir insanın yaptığı gibi tüm bu özelliklerini birilerine ispatlamaya, gözler önüne sermeye ihtiyaç duymaz.

diye düşünüyorum. evet.
insanın kendisiyle barışık olmasıdır, kendisini sevmesidir.abartılmadığı sürece iyidir ama küçük dağları ben yarattım edasıyla kibirli kibirli dolaşması hiç çekilmez.
(bkz: beni sevmeyen ölsün)
Sürahi de Kendini çok büyük sanardı ama yine o eğildi bardağın karşısında.
gerizekalılıktır, yapmamanız tavsiye edilir.
narsizm boyutunda değilse ve kişinin çevreye zararı yoksa kişinin özgüvenini arttıran, iyi hissetmesini sağlayan durumdur.
insan fiziksel ve zihinsel açıdan kendini güzel bulduğunda bu durum günlük işlerine de etki edebiliyor.
evet, kendimi seviyorum.
yapamadığım şeydir. iyi aile terbiyesinin zararlı yanı...
Normalde alakam olmayan ama burada tavan yapan libido yancısı.
narsizm boyutunda olmamakla beraber içinde bulunuyorum bu duygunun.
olağan bir şeydir. Zaman zaman herkes yapar. Kıvanç Tatlıtuğ her gün yapar.
Arkadaşlarım arasında her zaman içinde bulunduğüm durum.
şahsımda mevcut olandır.
ben ben olduğum için oldukça mutluyum.