bugün

insanın gözünde iki kuruş değeri kalan gençtir.

metalciyim derken?
ne metali?

dinleyiciyim demek o kadar mı uzak?
metali veyahut metal müziği hayat tarzı olarak benimsemiş gençtir. sadece dinleyici olmayabilir.
hayat tarzı metaldir, poser olmamalıdır poserlıktan uzak durduğu sürece metalcidir...
metal müzik dinleyicisi olmama rağmen benim için müzik adına pekte sallayacağım bir insan değildir.*
endüstri meslek te metal bölümündedir.
sanayide çalışıyor olabilir.
(bkz: iron maiden)
(bkz: black sabbath)
(bkz: metallica)
(bkz: manowar)
(bkz: dope)
(bkz: anthrax)
(bkz: accept)
(bkz: motörhead)
(bkz: acdc)
(bkz: korn)
(bkz: megadeth)

dinlemesi muhtemel gençtir.
kekeme ya da ağraz olmayan kişidir.
(bkz: iç sesi)
-metalciyim ben metalci metallicaaaaa
+otur lan şuraya sikik. esenler de oturuyorsun ne metali.
ayrıca "ben metalciyim" diyen genç;

(bkz: korn)
(bkz: slipknot)
(bkz: bullet for my valentine)

triosunu baş tacı yapar.
"metalci ruhunu" tam olarak kavrayamamış / kazanamamış gençtir.
önce kendini bilmesi, CEM KARACA, BARIŞ MANÇO, ERKAN OĞUR, GRUP TÜRKÜ, GRUP GÜNDOĞARKEN, KURTALAN EKSPRES, YAVUZ ÇETiN, MUZAFFER ÖZDEMiR, DÜŞ SOKAĞI SAKiNLERi Ve daha yazmadığım bir çok sanatçı ve grubu dinlemesi gerekendir.

züdüt: eksileyen kolpa metalci, sen saçını uzatıp, küpe tak ve kafa salla dostum! he birde kendi özünü bilmeden, gidip sadece hit şarkılarını bildiğin yabancı grupların konserine 300-500 lira para ver.
kendi haline bırakılası gençtir.
ergen gerisi ellemeyin abisi gibi sözlere maruz kalabilir.
''metalci''lere karşı duyulan nefrete inat metalciyim diyen gençtir. eğer ki büyümek metali unutmaksa küçük kalmaya razı olan gençtir. metal müziğe,metalcilere b.k atan o beyinsiz insanların hepsi , ya demet akalın ya serdar ortaç dinleyenlerdir. nitekim metal müzik boş şeyler anlatmaz.
aslında bu metalci gençler 2'ye ayrılır dersek iyi olur.
ilk grup sırf özentilikten metal dinleyen ve bildikleri 1-2 grup ve müzikle metalciyim diye geçinen nothing else matters metallicacısıdır. genellikle heavy ve thrash metal dinlerler. metalin diğer türleri özellikle death ve metal** duyduklarında "bu metal mi be ne dedikleri belli olmuyor fazla gürültülü" gibisinden laflar eden kulağı demet akalın, serdar ortaç, ibrahim tatlıses gibi sanatçıları* dinleyerek zehirlenmiş kişilerdir bunlar.
2. grup metali en asi çocuklarıdır. ki bunlar gerçek metalcidir. kendilerini metalin belirli tür veya türlerine adamışlardır- ben industrial/death 2'lisine gönlümü kaptırmış biriyim- ve de diğer metal müzik türlerine ve dinleyenlerine saygılıdırlar, ileri geri konuşmazlar. dinledikleri türün felsefesini uygularlar. çevreden gelen etkilere yılmadan, usanmadan direnen asi metalcidir.
kendine metalci diyebilen genç olmalı doğrusu. anlatım bozuklu yapmış yine birileri.

ama yazarın kastettiği aynanın karşısına geçip metalciyim diyen biriyse orası ayrı, ama sanmıyorum.

(bkz: yeni yetme yedinci nesilin yetersizliği)

(bkz: anlatım bozukluğu) *
+ne tür müzik dinlersin?
-metalciyim.
+ıyy ivraanç metalciyimde ne metal müzik dinliyorum olucak o.
-he tamam abla öyle diyorsan öyledir.
(bkz: metalurji ve malzeme mühendisliği)