1. 1.
    sigarayi birakan birinin biriktirdigi paralarla kendine aldigi odul mahiyetindeki hediyedir. sigara birakmak icin ilginc ve etkili oldugu bilinen yontemlerdendir.
    2 ... radament
  2. 2.
    insan'ın kendi kendini sevindirmesidir.
    ... ben bilememki
  3. 3.
    YALNIZLIğın belirtisidir.
    ... xxuz
  4. 4.
    herkesin senin doğumgününü unuttuğu bir günde kendini avutmaktır.
    ... madam pinhan
  5. 5.
    kendini sevmektir. kendinizi sevin, ödüllendirin. Bir çikolata olur bu ya da bir pasta veya bir giyecek...

kişi önce kendini sever, sonra tüm insanları. bunun sırası şaşmaz.

siz bunu hak ediyorsunuz. hediye alın kendinize.
    1 ... marcus messner
  6. 6.
    Kendine aldığı gömleği hediye paketi yaptıran yazar=kalabaliginicindekiyalniz
    Kendimi mutlu ediyorum ne yapayım hediye alanım yoksa .
    2 ... kalabaliginicindekiyalniz
  7. 7.
    Şu dünyada en çok sevdiğim, en değer verdiğim hatta herşeyini bildiğim tek insan kendimse neden yapmayayim bunu? Belki de en çok kendimizi es geçiyoruz..
    Ben bunu noelden bu yana yapıyorum aslında ama dillendirmiyordum. Örneğin kendime kitap aldım, bardak aldım, makyaj malzemesi aldım. Hepsi de ihtiyacım olan seylerdi. Bugün de kendime sumbul hediye edicem.

Açıkçası hediye almayı çok severim bana birşey hediye edilmesinden belki de daha çok. Ama tabi ki sevdiğim şeyleri düşünerek alınan ince dusuncelilgin ürünü bir hediye unutamam hiç.
    5 ... eksiden kactim geldim
  8. 8.
    hediyeler basit bile olsa anlamlı olmalıdır. illaki bir nesne olmasına gerek yok. sevdiğiniz bir müziği değer verdiğiniz birine göndermek, bir romanda aynı cümlelere takılıp kalmak, bir şiirin güzel mısralarının karşıdaki kişi tarafından da değer gördüğünü bilmek insan için eşi benzeri olmayan hediyelerdir.

bir yaşantının yerine bir nesneyi koyamazsınız. bunu bildiğim için sık sık kendimi ödüllendiririm. varsın değeri anlaşılmasın, herkes aynı dünyada farklı şekillerde var oluyor sonuçta.
    16 ... kahraman arketipi