bugün

kzu kavırı için:

https://www.youtube.com/w...nkYLeU&ab_channel=kzu
sen büyük bir kraldın.

bizi okuyor, görüyorsan seni seviyoruz gençkan kardeşim.

adam 90's mesaj çakmış bize.

http://www.youtube.com/watch?v=GkdmZ8LDQAU&ab_channel=HoldenCaulfield
" siz de bir gün delirsiniz " sözü ile beni benden alan şarkı.
az önce uludağsözlükte biri videoyu paylaşmasıyla rastladım bu şarkıya . bende dinliyim dedim ama dinlemez olaydım pişman oldum . normal bir videodur diye tıkladım . gece gece psikolojim bozuldu hala tramwayı atlatamadım . *

o nasıl bir danstır , o nasıl bir kliptir ne amaçla yapılmış hala anlayamadım ama şarkının müziğinden midir nedir hala aklımda bu şarkı çalıyor . kim göndermişse o videoyu lanet olsun .
çok acayip.
(bkz: gençkan)
alkol alma halinde doğrulanan tez.
(bkz: kontrolsüz güç güç değildir)
(bkz: biri beni durdursun)
klasik gitarla elektro solosu atıldığı iddia edilen klibe sahip şarkı. *
(bkz: kimse de demiyor ki aga bu nedir)
başka çaresi yok ne yapıp edecek, insan kendini kontrol etmeyi öğrenecek, yoksa başkaları insana kendini kontrol etmesini çok kötü öğretir ve bu durum hiç iyi olmaz.
benim mısır yerkenki söylediğim söz. ama gerçekten (bkz: kendimi kontrol edemiyorum) ya. 1, 2, 3, 4, 5 oooff. ama nasıl dayanılır sıcacık kaynamış, süt, bol tuzlu, koçanda mısıra? bide suyunu içine çeke çeke yemek varken? ahh başka bişey bu yaa. ohh nefissss, leziz, enfes, lezzetli mmmmm (bkz: mısır yerken orgazm olmak).
otokontrol denen faktörünün yok olmuş olan insanın söyleceği sözdür. ama iyi olan bir nokta var, bunun farkındadır.
(bkz: biri bizi durdursun yahu)
her rastladığımda bende 1992 yazına (2. sınıftayım o ara) garip bir nostaljik duygu uyandıran şarkımsıdır. sevimliler lan.
--spoiler--
şaka maka müzik videosunda messi'yi oynatmayı başarmıştır.
evet, evet beyazlar içinde 01:37'de arz-ı endam eden abi *
--spoiler--
gençkan'ın tüm duygularımıza tercüman olan muhteşem, unutulmaz, harika eseri.
zehir gibi bir şey. damarınıza zerk edildiği anda dilinize dolanan şarkı. söylemeden duramıyorsunuz.
her sabah mutlaka dinlenmesi gereken şarkıdır. klipsiz anlamı yoktur. gününüzün güzel geçeceğinin işaretidir. lakin fazla gülmeyin, çünkü fazla gülme eylemi hayra alamet değildir.
90 ların unutulmaz şarkılarındandır.
makinedir kişimizdir.her şeye bir bahanesi vardır.
(bkz: kendimi kontrol edemiyorum)
(bkz: klasik gitarla yapılabilecekler)
defalarca izleyip gülmekten gözlerimin yaşardığı bir kliptir. tipler, sözler, müzik, danslar, klip mekanı ve o gitardan çıkan bas gitar sesi, hepsi 10 numara!! sözlerini artık ezbere biliyorum. hatta cinler tepemde olduğu zamanlarda mırıldanıp kendime gülmeme sebep olan şarkıdır. facebook'da listemdeki samimi arkadaşlarımı 'kendinizi bulun' yorumu altında taglediğimde klibi bizim çektiğimizi sanan garip arkadaşlar olmuştu. absurdlük sınırlarını henüz bu kadar aşmadık sanırım, ya da aştık biz bilmiyoruz.
Başındaki tappingle, akustik gitarındaki distortionuyla, travesti vokaliyle, arkadaki dansçılarıyla ve sondaki solosuyla resmen sıçtı cafer bez getir i hakeden bir şarkıdır. O günlerden bu günlere türk müziğinde değişen tek şey ise isimler olmuştur. (bkz: ajdar)
klibi izledikten sonra gençkan ile ajdar arasında bir akrabalık olduğunu düşündüm.
şunu da düşündüm, gençkanın annesi ile babası akraba olabilir. yani ihtimal. iğrenç klip yapılır eyvallah, ama b*k gibi bir klip yapılmaz ki.
ayrı ayrı başlıklar halinde incelenmesi gereken bir beste.benim ilk dikkatimi çeken,şarkı parmak kanatan bir solo barındırıyor.özellikle sonlara doğru yaklaştığımızda,kirk hammett ve gary moore karışımı bir solo duyuyoruz.hali hazırda gençkan arkadaşımız ağzına ıslak odunla vurulmuşcasına ''nasıl bir duygu bilseniz,bigün sizde delirsiniz (delirsiniz ne lan ?)''diye şarkı söylerken arkadan fırlayan bu solo şarkıyı bir bütün halinde tutmaya yardımcı olan nadir etkenlerden biri.klip ayrı bir muamma zaten.piknik vidyosu çekercesine çekmişler.kurgu,ışıklandırma hak getire.çekimler tamamlandıktan sonra muhtemelen post production ile ilgilenen kişi bir taraftan euro 92 izleyip bir taraftan da editing ile uğraşmış.hakkını veriyim iyi iş çıkarmış.gençkan'ın ve vanilla ice taklidi yapan arkadaşların görüntülerinin girişleri çıkışları çok iyi zamanlanmış,beyne verilen hasar maksimumda tutulmuş.ancak klipteki senkron sorunun nerden kaynaklandığını bilemiyorum.belki ozamanlar moda olmuş olabilir.bunların dışında klipte görünen şahısların kılık kıyafetlerinin 90 yılların bir ayıbı olduğuna inanıyorum.o yılları ucuz atlatmışız.
Klibinde klasik giterın elektro gitar gibi çalınmaya çalışıldığı nacizane eser.