bugün

yalnızlıktan asla sıkılmayan, konusacak bir dert ortagına ihtiyacı olmayan, kendi kendine konuşmayı ilke edinmiş, hatta kimileri kendini içki ısmarlamaya götürüp, masaya 2 içki istedikten sonra, sürekli bir karşıya geçip, ordan içki içip, sonra diğer tarafa geçip, ordan diğer içkiyi içip konuşurlar.
içinden konuşuyodur.
herkesin yapanı gördüğünde dalga geçtiği ama yalnızken yaptığı olay. bazen kendine gaz verirsin bazen de sorunlarını konuşursun kendinle. yada sırf can sıkıntısından kafanda senaryolar yazar oynarsın.
ayrıca (bkz: delilik belirtileri)
psikololjik olarak açıklamak gerekirse
kişinin kendine olan özgüven eksikliğinden kaynaklanmaktadır, ama yine de güzeldir. herkese analatamayacağın düşüncelerini dışa vurarak rahatlamadır. bir nevi kendi kendini tatmin etme yöntemidir.
(bkz: mastürbasyon)
(bkz: kişisel gelişim bir mastürbasyondur)
(bkz: fight club)
bursada bir haftasonu metro bekleyen insanların 4te 1inde karşılaştığım olay. yanından geçtiğim neredeyse herkesin kendi kendine birşeyler mırıldandığını duyduktan sonra cezanın deliren bir toplumdur ufuktaki görülen sözüne katılmamak elde değil
sıkılmı$ insanlardir. konu$ucak insan sayisinin ciddi biçimde azildiktan sonra insanlarin içlerindeki ufak çocuklarla konu$tuklari bilinen bir gerçektir.
aziz nesin'den kendikendimle öyküsünü aklıma düşüren eylem.

evet. ben.
evet. bazen.
ama tek kusurum bu değil.
dünya üzerindeki ilk dekadını kardeşsiz ve arkadaşsız geçirdiğinden bu işe küçük yaşlarda konuşmayı öğrenir öğrenmez başlayan, daha sonraları da müptelası olan, kendi kendine sorduğu sorulara yine yüksek sesle kendisi cevap veren, sesli düşünen, kendi iç dünyası ile her an bir diyalog içinde olan (aslında monolog), sıkılgan ama zararsız, konuşkan ama dikkati eksik, öyleki kendi sesinden de giderek rahatsızlık duymaya başlayan en asil duygunun insanıdır. mırıl mırıl konuşanları çevre tarafından bi dereceye kadar kabul görülse de, gür sesle arya söyler tarzda konuşanlar vardır ki bunlara sıyırmış gözüyle bakılır.
cep telefonunun kulaklığı ile konuşan insanın, kulağından sarkan kablonun görülmemesi durumu.
akıllı veya deli insan davranışı.
yanlızlığını sadece kendiyle paylaşan insandır. sonuçta da kendi kendine yeter. tebrik edilesi kişilerdir.
deli değildir, kendiyle dertleşiyordur o efendim.
aradığı cevabı bulamayan, yine de aramaktan asla vazgeçmeyen insandır.

--spoiler--
' ışığın savaşçısı zaman zaman kendine kendine, çoğu zaman da yüksek sesle konuşur. birisi ona, bu yolla meleklere sesini duyurabileceğini söylemiştir, o da öyle yapar. '
' sıkıntılı anlarınızda, anlamı yokmuş gibi gözüken bir sözü sürekli tekrar ettiğinizde, o söz sonunda bambaşka bir şekle bürünür. '
--spoiler--

(bkz: paulo coelho)
(bkz: ışığın savaşçısının el kitabı)
yalnız kaldığını kendine bile itiraf edemeyen insan psikolojisidir.
aslında konuşacağı derdini paylaşacağı çok insan vardır etrafında fakat anlayanı yoktur. kendi kendine konuşması da kendinden daha iyi kimsenin onu anlamamasındandır.
en mükemmel insandır ama hep deli damgası yemiştir, o ayrı işte.
etrafında anlaşacak kimsesi kalmadığı için kendini kendine yeğleyen insandır.
konuşacağı kimsesi olan ama anlayacak kimsesi olmayan insandır. o insan ki kendisiyle konuşmaz kendi içindekileri kusar adeta.
sokakta cep telefonuyla bir görüşme yapmıştır.sinirlenmiştir öfkelenmiştir başlamıştır konuşmaya.
kesinlikle deli olmayan insandır. asıl deli olan ise;

(bkz: kendi kendine konuşmayan insan)
aynada ki ile barışık insandır. veya kavgalı insandır. aralarında tam olarak ne olduğunu çıkaramadım şimdi. ama kesin bir şey var.
bu başlık benden ve benden bahsetmekte. gerçekten, bunu hep yaparım. asosyal de değilim.

tanım: kendi kendine konuşan insan şu üstteki gibidir.
zeki insandır. onu anlayabilecek insan olmadığından ötürü, kendisini anlayanın gene kendisi olacağını bilen zattır.
içerisinde daha başka on altı kendi bulunan insan önermesidir. sağlıklı değildir.
deli değildir. gayet normal bir durumdur. söylemek istediklerinizi dinliyecek kimse olmadığında ve konuşmak istediğinizde başvurulan oldukça da eğlenceli olan bir yoldur. ben sık sık yapıyorum da ordan biliyorum gerçekten eğleceli * * *