bugün

siyasi şovdur.

başka birşey değil. netekim yargılama neticesinde de elde edilecek birşey yoktur.
dostlar alışverişte görsün...

yani, adıyamanlardan, diyarbakırlardan, sair illerden kalkıp mahkemeye gelmek masraftan başka birşey olmayacaktır. vatandaşlarımıza duyurulur...
neticesi ancak sembolik olabilecek olmakla birlikte, anlamlı ve gereklidir. gerçi şu anki yönetimin bu konuda ne kadar gönlü ve samimiyeti olduğu tartışmaya açıktır, o ayrı konu.
sembolik de olsa gerekli bir yargılamadır. ülkemiz için çok şeyler ifade etmektedir. yoksa herkesce malumdur ki kenan evreni bu yaştan sonra sallandırsan bile değişen birşey olmayacaktır.
derler ki; 92 yaşında insanlar, yazık. bence yaşları mahkeme kararıyla küçültülüp öyle yargılanmalılar. (bkz: erdal eren)
cag kapatip cag acmaktir.

(bkz: kavimler gocu)

(bkz: istanbul un fethi)

(bkz: fransiz ihtilali)
(bkz: tsk iç hizmet kanunu 35 madde/@protest sanayici)
Yetersiz bir intikamdır. intikam dediğin spartacus vengeance'de ashur'a yapılan gibi olur.
90 yaşındaki yaşlı bir adamın kanına susamış, liberalizmden zerre nasiplenmemiş, sadist insanların yaptığıdır.,

ayrıca son dönemde görüyorum; üniversiteli veledinden medya patronlarına kadar ortada bir kenan evren düşmanlığı dönüyor. sanırsın herkes nefret ediyor bu adamdan. daha birkaç yı öncesine kadar bu adamın üniversite öğrencilerine yaptığı konuşmaların alkışlarla sona erdiğini, ihtilali yaptığı dönemde de her gittiği gezide kral gibi karşılandığını bilmesek sosyalist halk düşmanlarının dediklerine bakıp bu adamın iğrenç ötesi, halk düşmanı, binlerce kişinin ölülerine bakıp erik rakısı içen, kafatasından şaraplar içen biri olduğuna inanacağız. hassssssssiktir.
tv de görünmek isteyen herkesin bi şekilde taraf olduğu davadır.
Daha Düne Kadar Hocam Dedikleri Paşam dedikleri, Önlerinde el pençe durdukları, önünde saygıyla egildikleri kişileri yargılama işidir. bildiğin danışıklı dövüştür amaç seçmeni kandırmak bir kez daha aptal yerine koymaktır.

Adama Demezlermi daha düne kadar paşam paşam diye kuyruk oluyordun bugün mü aklına geldi darbeci olduğu ?

görsel
bazılarına göz dağı vermek adına önemli bir gelişmedir.
kenan evreni değil, darbeyi ve darbe yapan zihniyeti yargılamaktır.

bir daha bu topraklarda darbe yapılmayacağını, 30 sene evvel sağcısı, solcusu, devrimcisi olmak üzere vatanını seven gençleri sebepsiz yere bir o taraftan bir bu taraftan olmak üzere asmaktan imtina etmeyen, en pis işkencelere maruz bırakan, yıllarca hapishanelerde ömürlerini heba olmasına sebep olan bir kişinin üzerinden bu garabeti, dosta düşmana bağırmaktır.

kenan evreni yargılamak; artık hükümetleri kurup yıkma döneminin bittiğini söylemektir.
Amaç darbeyi yargılamaksa,Yavuz sultan selimi,mete hanı,kül tegini de yargılamak gerekmektedir.

Türk tarihindeki askerlik müessesesini darbe tarihini bilmeden yargılamak sadece şu atatürkçüleri bi zikelim,sonra sıra size gelecek türk milleti demekten farksız durumdur.

Ülke adam gibi yönetilmezse darbe yapılır.Ülke bekası için darbe yapılmalıdır. dünyayla yarışabilecek tek kurum tsk iken bu düşmanlık nedendir.
bugün 12 eylül darbecileri diye sadece iki kişi yargılanması da, akp'nin "meclis 12 eylülde mağdur oldu biz de müdahil oluyoruz" demesi de "siyasette show nasıl yapılırın" en somut örneğidir. tüm yandaş medyada habere çarşaf çarşaf kocaman fotoğraflarla yer verilmiş ki mağdur edebiyatını tüm gücümüzle kitlelere ulaştıralım diye. sivas davasında parmağını dahi oynatmayanlar yeni oyunlarını sahnelemekteler.
görsel
12 eylül referandumunun bahanesidir. asıl amacın ortaya çıkmaması için takılmış olan kulptur. iktidarın samimiyetsizliğini kanıtlar nitelikte olan durumdur. eğer gerçekten samimi ise geçsin yargılamayı da hala devlet otosuyla gezen cumhurbaşkanlığı forsu takan devletten emekli cumhurbaşkanı maaşı alan evren in bu haklarını elinden alsın da görelim. yargılayacak sonra da erbakan için çıkardığı yasadan dolayı ev hapsine mahkum edecek, tabi daha önce ölmezse. o zamanlar devletin savaş alanına dönmesine sebep olan darbeye zemin hazırlayan siyasiler neden yargılanmıyor? 28 şubat muhtırasına imza atan ses çıkarmayan ve uygulayan siyasiler neden yargılanmıyor? bırakın bu palavraları.
referandumda hayır diyenlerin akıl erdiremeyeceği gerçek.
kendi 12 eylülünü demokratikmiş, olması gerekenmiş gibi göstermek isteyenlerin sözde hesaplaşmasıdır.

oysa kendi yarattıkları 12 eylül on yıldır üniversitelerde, yargıda, orduda, medyada, siyasette at koşturmaktadır.

yersen.
tribünlere oynamaktır.
denildiği gibi hukuken mümkün değildir. bugünün yasası 30 yıl evvelini bağlamaz. aihm ye bile gidebilirim yani bu konuda.
yapılması gereken yargılama değil yüzleşmedir. tüm bir halk, evet 12 eylül olunca anarşi durdu diyebilen herkes kendisi ile yüzleşmelidir. solcusu ve ülkücüsü amerikanya istekleri doğrultusunda kırılırken, kucaklarda büyütülen yeşilliler tayyipler gülenler hesap vermelidirler önce.
evren denen darbeciyi oğlunun nikah şahidi yapan rte'nin partisinin yapamayacağıdır.
Şovdur elbet..Neticesi reklamasyon çalışmasına katkıdan öteye gitmeyecektir,hukuken de sıkıntı yaşanacağı bellidir.Anayasa'da ortaya çıkan değişiklikler vardır ve yargılama nasıl mümkn olacaktır çok merak ediyorum..
elbette ki semboliktir. hüküm giydirilmesi muhtemeldir darbecilere. e ne bekliyorduk ki? yani darbeye ve darbecilere husumet besleyenlerin nefretinin dinmesi için bu adamların asılması lazım. o da mümkün değil.

ama daha ilginç bir nokta dikkatimi çekiyor. daha dün "hani darbeciler yargılanacaktı" diye haykırıyordu bazıları. ama bugün aynı kişiler bu yargılamayı "tribünlere oynamak" olarak nitelendiriyor. arkadaş ya yargılamayı savunun ya yargılanmamasını savunun. ya "ordu göreve" diye pankart açmayın ya da yargılamayı eleştirmeyin.
tipik bir takiyye örneği;
(bkz: recep tayyip erdoğan/#15102060)