henüz bilen yoktur. kemalizm zihniyetli insanın tek bildiği içki eğlence gezmedir.
kuran okumayı biliyorum yeterli midir?
Yok gibidir. Supanekeyi bile zar zor bilirler.
laik ve çağdaş bireyler olarak bizden 1400 yıl önce yazılmış bir kitaba ait bölümleri bilmemizi beklemeniz yobaz ve batıl düşüncenizin bir ürünüdür ve boşuna size yobaz demiyoruz.
Kuranida biliyorum. Surelerde dahil yani kardeş. Akpli olup namaz kilmayan milyon tane vatandas var. Birde onlarin dinini imanını yokla istersen
uzun marlboro sevdalısı puştperestleri zerre ilgilendirmeyen süper doğa olayı.
fatiha, süpaneke, ihlas, ayet-el kürsi, tahiyyat.

sadece bunlar. o da ilkokulda inek öğrenci olmanın faydaları denilebilir.

haa bu arada ilkokulda din sözlüsünde ben bunları şakır şakır okurken eveleyip geveleyen yarım akıllılar bugün ağır dinci kesilimişler.

not: tabi ki ateistim.
kemalist değilim. müslüman da değilim. ama namaz sureleri ve dualarının dışında yasin suresinin ilk yarım sayfasını ezbere bilirim. eski yazı okumayı da bilirim. kaç müslüman bundan fazlasını biliyor? önce bir bunu eleştirin isterseniz.
Suizandan bihaber söylem.
Ula bilsen ki tek kişi dahi bilse bunun sana dönüşünün ne denli ağır olacak o cehaletini yansıtmazsın.
Not: Kemalist ve seven biri degilim
kadınların dövülmesi gerektiğini söyleyen sureyi çok iyi bildiklerinden eminim.

(bkz: nisa 34)
Bir örümceğin aklı sıra kemalistlere saldırmak için bulduğu yöntem. Kemalist biri olarak seni din bilgisiyle döverim abicim. Sana neden örümcek dedim biliyor musun?. Bak sen bilmezsin, mekke'de nazil olan 69 ayetten oluşan ankebut suresi vardır. 41. ayetinde kafirleri örümceğe benzettiği için bu ismi almıştır. Başkasının dinini sorgulamak kafirliğe kadar götürür. Yoksa sen kafirun suresini bilmeyen müslüman mısın? Ankebut örümcek demektir. Ve ankebut şöyle der.

--spoiler--
2. insanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "iman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

3. Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

4. Yoksa kötülükleri yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar? Ne kadar kötü (ne yanlış) hüküm veriyorlar!

5. Kim Allah'a kavuşmayı umuyorsa, bilsin ki Allah'ın tayin ettiği o vakit elbet gelecektir. O, her şeyi işiten ve bilendir.
--spoiler--

o yüzden kemalistleri bırak kendini kurtarmaya bak. Kemalizm benim gönülden bağlı olduğum ideolojimdir. Dinle alakalı çözemediğin bir şey olursa bana gel sen.
senin ananı pazarlarsam pazardan geri gelemez orospu evladı allahım ve önderim atatürk tür kudurun orospu evlatları akp liler sizi reisiniz yarın sike sike o siren sesini duyacak orospu çocukları sizi allahım atatürktür sizde kudurun it sürüsü.
soruyu sorana diz cokturup tovbe ettirtecek sayidaki sureledir. allah inanci olan kisi giybetten iftiradan uzak durur tam emin olmadigi bir konu hakkinda konusmaz rabbi ile kullari arasina girme salakligina girmez. kalkip boyle bir genelleme yapan zat-i muhterem tek basina seriat getirse, hafiz olsa kac yazar ki ? En fazla siyaset icin din tuccarligi yapan malum sahislar kadar olabilir onlarinda yollari yol degil zaten..
Sanane lan ayı dediğim başlıktır.
ahzab 51'i ezbere biliyorum. bilmeyene müslüman demem.

--spoiler--
Turcî men teşâu minhunne ve tu’vî ileyke men teşâu, ve menibtegayte mimmen azelte fe lâ cunâha aleyke, zâlike ednâ en tekarra a’yunuhunne ve lâ yahzenne ve yardayne bimâ âteytehunne kulluhunne, vallâhu ya’lemu mâ fî kulûbikum ve kânallâhu alîmen halîmâ
--spoiler--

yüce(!) manası şöyle:

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
Ulan eleştiren alimlere bakıyorumda adam "sure"yi süre diye yazıp bir araba dolusu laf sokmaya çalışıyor. Okumadan imam olmak yok hacım önce yazmayı sonra laf sokmayı öğren.