bugün

kemalistlerin atatürk üzerinden duygu sömürüsü yapmaları, kendi sapkın isteklerini atatürkçülük kisvesi arkasına saklanarak yapmaları, her tür din düşmanlığını yapıp "atatürkçü cumhuriyet" "laiklik" vb. şeyler söyleyerek aynı zamanda "biz de müslümanız" demeleri en önemli sebeplerdir. ayrıca, her dindarı siyasi şeriatçı ilan etmeleri de azımsanamayacak ölçüde önemli bir sebeptir. kendilerine en ufak aykırılıkta hakaretler yağdırmaları da önemli bir sebeptir. tabii ki bu konuda atatürk ün suçu var mıdır yok mudur, varsa ne kadardır o konu tartışılır, ama pek çok insan bunu düşünmez; kemalistleri direkt olarak atatürk le bağdaştırır.

buradan çıkan sonuç: insanlar, sizin yüzünüzden atatürk ten soğuyor sayın kemalistler.
yobazlar yüzünden dinden soğumanın dengi olan durumdur.
atatürk'ü olduğundan farklı göstermeye çalışan insanların üzerimize uyguladığı baskıdan dolayı bulunulan durumdur. bir an için götünden ateş çıkarabildiğini ve dört metre olduğunu falan düşünmüşlüğüm olmuştu çocukken. atatürk, evet o bizim liderimiz saygımızda sonsuz ama putlaştırmanın da lüzumu yok nokta. *
atatürk'ün eleştirilmesine bile tahammül edemeyen, o ne yaptıysa ne söylediyse doğrudur mantıksızlığıyla davranan kişiler yüzünden yaptığı pek çok şeye saygı duyduğum kişiye karşı soğumaktır. yüzde yüz doğru yoktur. varsa bu tanrıdır.
içinde olduğum durumdur. insanı camiden soğutan bağnaz imam gibidirler.
islamcılar yüzünden dinden soğumak kadar yaygın olmayan durum.
edit: atatürkten soğumak için bahane aramayın.
-kürt terörü yüzünden kürtlerden nefret etmek gibidir.
Bir gerçektir. Tamam mustafa kemal'e karşıyım da bu sözlükte kemalistleri görünce mustafa kemal hakkinda icimde dizginleyemedigim bir nefret artışı oluşuyor, aslında ölmus insanlarla ugrasmak istemiyorum ama bu hiyarlar yüzünden amel defteri kapatilmis adamlar hakkinda acayip duygulara kapiliyorum.
Gerçekten doğrudur. Zaten başımıza gelenler hep bu putperestler yüzündendir.
Atatürk u tanrilastiran faşist zihniyetin ürünüdür. Ülkesi için ugrasmis mücadele etmiş bir lideri tanrilastirip toplumdan soyutlamislar kendi cikarlari için kullanmislardir.
gerizekalılıktır.
dostum o zaman ben de ortadoğu'daki klasik köktendinci müslümanlara bakayım ve dinden çıkayım.
oldu mu? tabii ki olmadı.
amel defteri kapatılmış arapları niye putlaştırıyorsun o zaman irecep?
sen atatürkten soğumaya bahane arıyormuşsun kardeş. denk gelmiş. hepsi bu.
müslümanlar yüzündan islamdan soğumak. saçma. muhakeme yeteneği olmayan insanların düşeceği kuyu.

(bkz: senin soğuyacağın varmış kardeş)
Maalesef günümüzde geçerli olan durum. Soğuma değil de mesela cumhuriyeti içten içe kutluyorum ama bu işi şova dönüştüren kemalistler yüzünden sağa sola cumhuriyet bayramınız kutlu olsun yazasım gelmiyor. Gerçi atatürk e karşı nötr bir insanım.
Varolan durum ama kendileri sıcak olanı soğutmaktan çok daha önce soğumuș olanı soğuk tutuyorlar. Yani atatürkü sevmeyene sevdirecek șeyleri anlatmıyorlar sadece vatan haini, șerefsiz, baban kimdi bilemezdin, yunan tohumu, yallah arabistana, olmasaydı olmazdın gibi içi boș șeyler söylüyorlar.
Açıkca atatürk ve cumhuriyet nefretini dile getiremeyen insanların uydurduğu kılıf. istisnalar olmakla birlikte bu tiplerin ağızlarından düşürmediği "kusursuz olan islamdır, müslümanlar değil" sözüne ne demeli o zaman? Hiç bu müslümanlar yüzünden islamdan soğuyan var mı aralarında? Bırakın yani ayak yapmayı, atatürk'ü, cumhuriyeti sevmiyorsanız direk sevmiyorum deyin olsun bitsin.
Ulan kemalist ne AMK duğum;
görsel
Hatadır.
Atatürk bu ibneleri görse Makedonya'da kafe açardı. AMK sülükleri ne emdiler Atatürk'ün mirasını.
kemalistler bunun hesabını veremez. atatürk ün yüzüne nasıl bakacaksınız.
bunu kimse inkar edemez herhalde.
Bu ne kadar da doğru bir cümle. Bravo. işte bir şeyi yapmak önemli değil. Nasıl yapmak önemli diyoruz ya. Hah işte tamda o durum.
Chp yüzünden daha mantıklı. Parti her türlü teröristi koruyor her türlü hainle birlikte oluyor sonra izmir marşı çalıyor. Fetö ya karşılardı fetö hain çıkınca onuda savundular. Şimdi pkk lı dhkpc li fetöcu kim varsa özgürlük istiyorlar. Chp seçmeni tüm fetöcu pkk lı dhkpc li sanatçı gazeteci medya kim varsa onları okuyup haberleri ile siyaset yapıyorlar. Sonra bak oğlum bunlar pkk lı dhkpc li fetöcu bak işte deyince yok çözüm yaptı akp yok bitsin bu hasret dedi. Lan oğlum bununla ne alakası var sen yapma deyincede ağızdan köpükler çıkıyo. Çözümde hdp ye calışan devlet yerine pkk safına geçen dhkpc pkk ile geziyi yapan can dündarla birlik olan dhkpc lilere pkk lılara özgürlük adalet diyerek hepsine siper olan fetöcu medya , şirket , gazeteci haine destek olup siper olan partiye tek laf etmeyip. Eski fotolarla yok çözüm süreci yok ayakkabı kutusu. Lan adamlarin amacı belli diyon yok doğru tayyip istifa ermeni kemal başa. Yasasın devrim lenin marks deniz gezmiş berkin izmir marşı kafayı yedirirler adama.
bunun vebalini hiçbir kemalist ödeyemez diye düşünüyorum.
yarın bu yüzden hesaba çekilirsek sorumlusu sizsiniz ey kemalistler.