bugün

kemalistler olmasa 95 yıl önce tutmuştunuz da neyse.
lmao
Hangi kemalistler? Haber ilk çıktığında yine kendileri darbe yapıyor sanıp sevincinden "hah şimdi göreceez" diye göbek atanlar mı? Tanklar geçerken balkondan bayrak sallayıp alkışlayanlar mı? Sela okuyan müezzine saldırıp "artık sizin devriniz kapandı, okumayacaksın" diyenler mi? Makarna kuyruğuna koşup olay gecesini evde televizyondan cips yiyerek seyredenler mi? Ertesi gün yabancı basına son bir ümitle mesajlar yollayan paylaşımlar ve tek marifetleri olan yalan haberleriyle ortalığı bulandırmaya çalışanlar mı? Halka ateş eden askerleri derdest eden direnişçi halkı suçlayıp "ordumuza saldırdılar" diyenler mi? Bunların hepsi tiyatroydu diye böğürenler mi?
Bu söylemi ortaya atanlar toplumsal müsamahanın korunması ve birlik olunması gereken bir dönemde kendilerine "yav he he" diyenlerin gazına fazla gelmiş.
Direnen insanların içinde her çeşit gördüm ben. Bakın size ilginç bir şey söyleyeyim, travesti bile vardı o gece muhafazakar sloganlar atarak meydanda yürüyenlerin arasında. Kendim gördüm.
Ama burada kastedildiği gibi ak partinin alternatifi, karşıtı gibi gösterilen cehape çizgisine yakın radikal tiplerin hali yukarıda anlattığımız gibi. Hem tiyatro miyatro de, askerleri öldürdüler filan diye ortalığı karıştır hem de meseleyi sahiplenmeye çalış. Öyle üç kuruşa beş köfte yok efendiler.
tayyipçilerin inkar ettikleri hakikat.

memleketi az daha fethullah'a kaptırıyorduk bunlar ve reisleri yüzünden.

edo.
chp liderinin korkudan bakırköy belediye başkanın eve sığınmasından ortaya çıkan hakikattır.
karılarını kızlarını fetö evlerine göndermiş, çocuklarını fetöcü kıyafeti türbana sokmuş akp'lileri üzen hakikat. bir türkiye gerçeği.
kahve yudumlayan kemalistler gördük .

tiyatro diyen kemalistleri anlatmama gerek var mı !

bizim sokağın marketine doluşan hdp liler cehape liler de mi yalan !

hayatınız yalan lan sizin hayatınız !
15 temmuz bizi enterese etmez 15 temmuzu da alın gidin.
beş para etmez heykellerinizi de alıp geldiğiniz ülkelerinize gideceksiniz .

heykeller bizi enterese etmez çünkü !

başka yolu zaten yok .
O heykeller gıçınıza girsin evet.
o heykeller kıçınıza girdi .
Kimi gerizekalılara giren girmiş zaten. Yazık.
Bence olay şöyle oldu bu fetöcüler “darbe yapacağız bizimle misiniz dediler” kemalist subaylar “tamam kanka bizi de yaz dediler” bu o.ç darbe başladıklarında kemalist subaylar kışlaları kapattılar bu andavallar da ortada kaldı zaten torpille kayırmayla subay olup yükseldikleri için darbeyi de beceremedi mallar ulan köprüyü beden tek taraflı tutarsınız mallar ilk iş meclisi ve devlet büklerini tutuklamaktır tarihten de mi bişey öğrenmediniz? Neyse o konularda soru işaretleri var kafamda.
Aman Şerife bacıyı unutmayalım. Gerçi sonra milletvekili adayı olamayınca eve kapanmıştı. Ulan ne iki yüzlülük.
bak bak kemalistler nasıl da kıvırıyorlar tiyatro şimdi başladı asıl .

ulan ne güldüm yahu .
valla bunlarda utanma olsa insan icine cikmaya yuzleri olmazdi. hala ataturkcu askere laf sokmaya calisiyor. olan bu picler yuzunden hayati calinan, sirf sacma bir yerde dogdugu icin kendi ulkesine dusman edilen, tum yasami akil hastasi gibi gecen bir ton fakir,cahil insana oldu.
Ordunun içini fetöcü piçlerle dolduranların ve onların yandaşları bu gerçekleri duyunca çok gülerler.
Boş iddia. Kemalistlerde böyle bir güç olsa 10- 12 sene önce zaten darbe yapıp rte'yi indirirlerdi.
Söz konusu vatan ve bağımsızlık ise ideolojiler sorgulanmaz. Ben kemalistlerin iktidar olduğu dönemde, çok ağır şartlarda askerlik yaptım.

Bunu başa kakmak bize yakışmaz.