bugün

bilindik tabutlardan farklıdır. tabutçu abimiz var geçen sordum kemalist tabutunun özelliği nedir anlattı. klasik tabutlara göre kemalist tabutunun tahtası kalın uzun geniş olurmuş. sebebi nedir dedim kemalistler öldükten günahları fazla olmasından dolayı daha cok şişer ağırlaşırmış. vay amk bunu yeni duydum. evet.

görsel
aaaa !!! ataturkun tabutunda islami motife raslanmiyor ! Halbuki kendini bize bir numarali haci- hoca olarak lanse etmisti ! Hadi hep beraber kufredip, dusman olalim ataturke !
Dinci tabutundan daha estetiktir

Evet öldükten sonra yuğ töreni ile gömülmek gibi bir fikrim var.
geri zekalı olmak kolay değil

tabutunu kendi mi seçmişti ?

o tabut değil kurşun kutu

zira uzun süre etnografya müzesinde kaldı vs vs.

neyse ;

fesliyi de mısır koçanına sarıp denize atmışlar.

deniz niye gönderdiniz bunu deyip dışarı savurmuş.
islami motifli tabut diye bir şey olduğunu öğrenmemize vesile olan hededir.

Len nerede gördün islami motifli tabutu? Bir resmini yükle de biz de anlayalım nasıl bir şey o?
Müslümanlarda tabut yoktur kefen vardır, bu da sizin ne kadar Müslüman olduğunuzu ne kadar dindar olduğunuzu gösterir.

islami motifli tabut yeni çıktı herhalde vay arkadaş.
Beyin bedava amk. Beynini zktiklerim.
tabutu filan bilmem ama islama sallayıp son durak camiyi seçenler irrite ediyor. adamsan ve müslüman değilsen, imamın yıkadığı kefenledigi, namaz kıldırdığı bir töreni seçmezsin. ama ne hikmetse hep camiden giderken goruyoruz.
Na anlatıyor bu yunan artığı.

Biz büyük Türk'ü en güzel şekilde uğurladık.
görsel
Tabutun, niteliği, niceliği, şekli şemali boş işlerdir.
Bırak sen bunları, vakıflarda makatı yırtılan sabi sübyanı konuşalım istersen, bak o daha ilginç ve erdeme dair bir konu.
Dur kaçmaa! Nereye gidiyorsun?

görsel
görseldeki islami tabut böyledir. diğer türlü tabutlar oldukça sıkıntılıdır.

görsel
Tabut dediğin zaten tahtadan (yeri gelir taştan, altından da oluyor da neyse) yapılan içine ceset konulan şey üzerine bir örtü örtünce islami mi oluyor bir tabuta bakarak dinini çözen adamlar var lan helal olsun aq arkeologlar boşuna kasıyor o kadar gönder bunları şu, şu, şu diye sıradan bulsunlar.
cenaze ağır olduğu için omuza alan kişiler 4 yerine 8 kişi olarak taşıma yaparlar..