bugün

kemalist olmak için yapmak gereken şeylerdir.

(bkz: beyni kiraya vermek)
(bkz: beynini aldırmak)
kemalist değilde atatürkçü olmak için

a- türk olmak. türklüğünden büyük tarihinden onur duymak . araplığa farslılığa özenmemek.ezilmemek
b- milli türk devletine bağlı olmak .
c- türkçe konuşmak.
faşizmi savunup sosyalist olduğunu sanacak kadar sığ olmak.
abd'ye gidip "türkiye'deki abd karşıtlığını akp kışkırtıyor" diye şikayet eden bir liderin arkasından gitmek.
atatürkçülükle kemalizmin özünde farksız olduğunu bilen bir vatandaşım 'türk ' demiyorum çünkü bu ülkenın vatandası olduguna gore ulkenın tarıhını neyın ne oldugunu kıme turk dendığını bılıyorsun ve sınırlar ıcınde olduğuna göre vatandaşımsın,ektığın biçtiğin topraklara pislememen gerektiğini amaçsızca onun bunun maşası olmaman gerektığını ,neymış benım haklarım deyıp azıcık okuman gerektıgını soyuna sopuna sahip çıkıp soyuna sopuna yaşama hakkı veren senın şuanda mandacılıktan kurtulmanı saglayıp öküzlüğe terfı ettırebılen ozgurluk haklarını eline veren atana saygı duyup,tum bu olanlara için cızz edıyorsa ve elimden bişeyler gelmeli deyıp kafanı çalıstırıyorsan eğer pek bir sey yapmana gerek kalmaz arkadasım!
mustafa kemalin; tüm o güç içerisinde; çevresi yalaka ve düzenbazlarla çevrili, yapayalnız bir halde kalıp iyice umutsuzluğa sürüklenip kendini içkiye ve kadınlara vermek zorunda kalarak erkenden ölüp gittiğinin farkında olmadan; çevresindeki düzenbazların kurduğu rejimi devam ettirmek istemek.
chp'ye sorgusuz sualsiz gözü kapalı oy vermek. partinin başına her geleni atatürkçü sanmak. vs vs.

edit: en önemlisi her allah diyene yobaz demek. bunu nasıl unuttuysam.
öncelikle:
(bkz: orospu çocuğu olmamak)
karakteri düzgün bir insan olmak yeterlidir.
(bkz: kemalizm benim karakterimdir)

not:kemalist olmayanlar karaktersiz demek değil bu.
bir adet insan yapısına uygun beyin sahibi olmak. dincilerde bu yok tabii, ne yapsınlar haliyle gidip işportadan filan alıyorlar bu beyni "onda yok demesinler" diye ama pek işe yaramıyor meret.
sadece" ben kemalistim yhaaa" demek yeterlidir.
sürekli ulusal kanal izlenip atatürk'ü anlatan kitaplar okunmalı. atatürk'ü eleştirenlere küfür edilip; "sizin yüzünüzden şeriat gelecek." denmeli.
add ve cydd kermeslerine gidilmeli.
kadınlar için;
saçlar sarıya boyatılıp, vatkalı ceketleri olan döpiyesler giyilmeli,kürt köylerinde bale okulları,keman kursları açılmalı diye anlamsız demeçler verilip kürt görünce küfredilmeli,
elinde nutukla her toplumsal,siyasi soruna çözüm bulunacağını sananları halk kahramanı ilan etmeli..
bunlar.. yetmez ama evet!!!
din düşmanı olmanız gerekli

çıkarlarınızı korumak için sürekli atatürk'ü ortaya atmalısınız.

sürekli dini yaşayanlara hakaret etmelisiniz.
ortalama bir zeka seviyesine sahip olmak yeterlidir efendim. zira böylece neyin ne olduğunu herkes anlayabilir.
yurdun "demirağlarla örülü" olduğuna inanmak ve bunu hazırolda gözünde bir damla yaşla söylemek, aksini iddia eden herkesi vatan hainliğiyle suçlamak, hatta katline falan cevaz vermek.
facebook'ta her bayram, 10 kasım ve zafer gününde profil fotoğrafına atatürk'ün fotoğrafını koyup ertesi gün kaldırmak.
aynı günlerde yine facebook'ta atatürk'ün sözlerini paylaşmak.
(bkz: cahil olmak)
herün atatürkçü, kalmayı kalabilmeyi başarmak başarabilmek...
sorgulamak dünyayı, vatanı sevmek sevebilmektir sonrası vafasızlığın üzerine yeni bina yapabileceklerini sananlardan yana olmamamaktır...
her gün düşünmektir.
be hey dürzü şiirini ezbere bilmek.
dürzülere prim vermemek.

rahatsız olacak dürzülere peşinen not: şiir zorunuza gitmesin.
atatürk ü anlayamayacak kadar beyinsiz olmak. *.
öncelikle aklınız ve vicdanınız hür olacak.
hurafeleri iten bilimsel bir beyne sahip olmak.
atatürk ün yaptığını yapınız. kafanızdaki üniformayı artık çıkarın, sivilleşin.