bugün

22 mayıs 2010'da gerçekleşecek olan chp kurultayı'nda genel başkanlık için aday olmuştur.
yaptığı bir basın toplantısıyla chp genel başkanlığına adaylığını açıklamakta olan insan.
an itibari ile chp genel başkanlığına adaylığını açıklamıştır.
genel başkanlığa aday olması harika bir haberdir.

baykalın istifa etmesi, rusya ile vizelerin kalkması, fenerin göt olması, kılıçdaroğlu'nun aday olması.
bu kadar harika olaylar yaşanıyor aynı günlerde.
türkiye sanırım yaşanabilir bir yer olacak lan.
http://www.haberturk.com/...cdaroglu-aciklama-yapiyor

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenliyor.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Deniz Baykal'ın istifa etmesinden bu yana bir haftayı geçti. Partimizin adaysız olması düşünülemez. Tüm CHP'lielerin sorumluluk içerisinde düşünmesi gerekir. Yolsuzlşuk yapanlardan hesap sormalıyız. Halka umut vermeliyiz. Halkımızın oylarıyla iktidara gelmek için hazırlıkları başlatmalıyız. Seçmeni ve örgütüyüle halkımızın detse4ğiyle CHP'nin genel başkanlığına aday olacağımı duyuruyorum. Parti sorumluluğu ile herkesi davranmaya davet ediyorum. Bu anlayışla grup başkan vekilliğinden istifa ediyorum.

Sayın Baykal'la yeni bir görüşme yapmadım. Parti bilinci, sorumluluğu içerisinde sadece Sayın Sav'ın değil bütün CHP'lilerin destek vereceğini düşünüyorum.

Sayın Baykal ile bir kırgınlık küskünlük söz konusu değil. Tavrımı açıkladım."
chp'nin ertuğrul sağlam'ıdır.
GiZLi GÜÇLER TARAFINDAN AŞIRI DERECEDE ŞiŞiRiLEN ERGENEKONCULARIN CHPYE SAĞ TARAFTAN OY ÇEKMEK iÇiN KULLANDIĞI YENi NUMARADIR. GANDi AYAĞI GÖT AYAĞI. DiKKAT ETMEZSE ABDÜLLATiF ŞENER GiBi SADECE STAR TVDE PAZAR ÖĞLEN KONUŞAN BiR SiYASETÇiYE DÖNER ÇOK YAKIN ZAMANDA.
çok çabuk gaza getirilebildiği kanıtlanmış kişidir.
aday olmadığını açıkladıktan sonra korkak, sünepe diyenlerin gazına gelerek daha söylediklerinin yankısı kulaklardan silinmeden adaylığını açıklamıştır.

gönül adaylığının kendi içinde tutarlı olmasını isterdi ancak bu kadarını yapabilmiştir, vatana millete hayırlı olsun.
(bkz: chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu)
chp genel başkanı olmasını dilediğimdir.
hesap uzmanlığından olsa gerek, bütün olasıkları hesaplayarak adaylığını açıklamış kişidir. zira, açıklamasının ardından birçok milletvekili desteklerini dile getirmişlerdir. kutluyoruz, yolu açık olsun diyoruz.
baykal ve taraftarları tarafından ipi çekilecek kişidir. genel başkan olsun ve oyları toplasın.
deniz baykal tarafından acayip şişirilmiş balon siyasetçi.
''ya bu kibar, sessiz sakin adam, o saygısız, ağzına ne gelirse söyleyen başbakanla nasıl ağız dalaşına girecek?'' denilmesine sebep veren insan. *
baykal'a ve parti dinozorlarına rağmen chp başkan adaylığını açıklaması çok hayırlı olan dürüst siyasetci. eğer chp bu saatten sonra kılıcdaroğlu'nu seçmezse biter.

(bkz: baykal döner)
(bkz: tavuk döner)
28 mart 2009 seçimlerinde kendisine hiç şans tanınmamış, siyasete göre fazla bürokratik kalmakla itham edilmişti. fakat seçim sonuçlarından sonra ne kadar sağlam bir kapasiteye sahip olduğunu gösterdi herkese.
akp'nin korkulu rüyası.
biz onu dosyacı kemal olarak tanıdık. dosyalarla çok güçlüydü, ekranlarda meydan okuyordu ama baykal karşısında aynı meydanı bulamadı, okuyamadı, bildiklerini de unuttu.
bizim sözlükte fazla ilgi yok bu mevzuya. benim gözümde yeni ecevittir kendisi, yeni umuttur. aday olduğu istanbulda chp`ye 8-10 puan kazandırdığı akıllardan çıkarılmamalıdır.
chp nin elit, sosyete dinazorlarının desteğini alamamış adam. hala bıkmadılar chp yi zengin partisi olarak lanse etmeye.
önümüzdeki seçimlerde muhtemelen devlet bahçeli ve mustafa sarıgül ile ana muhalafet liderliği için kapışacaktır. bu tarz adamları parti lideri yap sonra mahkum olduğumuz akp zihniyeti için halkı suçla! hayır lidere oy verip parti programından bihaber şakşakçılık yapan müptezellere birşey diyemiyorum zaten, desek de faydası yok...

not: "dürüst amağğ" diyenlere dürüstlüğün politikacı için bir artı değil, bir zorunluluk olduğunu hatırlatmak isterim. hatta adam olmak için. ve fakat iyi bir politikacı, iyi bir devlet adamı olmak için dürüstlük tek geçer akçe değildir. en azından kemal bey'in kaybettiği yerel seçimlerde, istanbul'da seçim ziyareti yaparken yanındakilere "burası hangi semt" diye sorduğu günleri hatırlayın. iyi bir devlet adamının bilgisi, birikimi, kıvrak zekası, sağlam bir duruşu olmalıdır. ha bunlar tayyip'te vardır diye söylemiyorum ama kemal bey'de hiç yoktur!
genel başkan olacak vatandaştır.temennimiz bu.
chp genel başkanlığına aday olmuş başarılı siyaset adamı nam'ı diğer dosyaların efendisi. parti içinden büyük destek aldığı da gelen haberler arasında.

ve unutmadan (bkz: şimdi onlar düşünsün)
deniz baykalın chp içindeki bu uzun başkanlık maratonunun ardından yoğun bir destek ile başkanlığa adaylığını koyması, bizi 1973 e götürmüştür. o zaman da ismetin uzun bir chp başkanlığından sonra ecevit başkanlığa geçmişti ve büyük bir destek almıştı. profiller de benziyor. hadi hayırlısı!
Baykal olayı patladıktan sonra "baykal başka hangi dosyaları incelemiştir? Başka montajları var mıdır? Bizi de düzmeye niyetli midir? vs. soruları sormasını beklediğim şahsiyettir. Tam bir komedidir. Bu adamdan chp'ye lider olursa chp'nin battığı gündür. Baykal'a rahmet okutacağına kalıbımı basarım. Ya Allah aşkına bu adamı lider gören zihniyet acaba bu adamda nasıl bir ışık gördü bana bir anlatıversin hele.