bugün

(bkz: gülün lan)
(bkz: güle güle öldüm)
eskiden beri var olan bir fıkranın, tayyip erdoğan'a uyarlanmış şeklidir.
2 saatlik konferansın, üzücü tayyip gerçeklerinin ardından çok güzel gelen fıkradır. canlı yaşamak lazım tabii bunu.
(bkz: tam onikiden vurmak)
(bkz: taşı gediğine oturtmak)
sivri zekalı olmayı gerektirmeyen, bildiğin fıkra kategorisisinde olan,iğnleme amacı güdüldüğünde bülent ersoya bile izafe edilebilecek bir fıkra olmakla beraber,götünü yiyeyim ayağı kabilinden içine atatürkü de yerleştirdiği,orijinalinde böyle bir ayrıntının bulunmadıığı fıkradır.abartmaya gerek yok.sakinleşin bence..
(bkz: paket yap biz evde ailecek güleriz)

gündemden bir hayli düşen birinin tekrar gündeme gelmek amacıyla paylaşmış olduğu fıkradır.
azrail cehennemde olmadığı için sanıyorum yanlış bir fıkra.
olmamış yani. *
(bkz: neden mizah)
içinde kemal kılıçdaroğlu ismi geçtiği için sözlükteki tüm chp lilerin balıklama hatta sazan gibi balıklama atladıkları mevzudur... nasıl olduysa kılıçdaroğlu baykal tarıfından mı foslatıldı. yeri gelmişken söyleyim. ulan daha kendi içlerinde bile anlaşamıyolar kendi içlerinde bile minik muhalefetçikler oluşturuyolar bunlar. guya memleketi yöneteceklermiş iyi yöneteceklermiş. siz bi önce birlik olmayı başarın sonra belki yönetecek seviyeye gelirsiniz...
her fıkrayı gülmek zanneden bünyelerin "ahhahah gıdıkla da güleyim lan." tarzında çocuksu serzenişlerde bulunmasıyla sonuçlanmıştır.
cep telefonu kullanmayı bilmeyen genel sekretere,hangi yasaya el kaldırdığını bilmeyen milletvekillerine sahip bir siyasal partinin sahip olduğu parti içi espri anlayışını ortaya çıkaran iğneleyici ve güzel fıkradır.
Gülün efenim ayıp değil.

(bkz: iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmak)
(bkz: gülerken sandalyeden düşmek)
inönü fıkrasını çevirip tayyip diye anlatıyor utanmaz.

o fıkra inönü için bir kere, gerizekalı konumuna koydugu allahtan ki chp çevresi, yabancı degil, yalanlarını iftiaralarını gerçek gibi dinletiyor zaten bir fıkrayı tersinden anlatsın ne olacakki, kimse kızmasın ona.

3 yaşındaki torununu ssk lı yapan hakyemez dede o, degil mi? görevini suistimal etmez o, verdigi ihale, 200 kat artırımla sonuclanır, ne olacak canım muhtemelen arkadaşıdır, bilirsiniz bu arka bahçe zihniyetinde hakim teröristle aile dostu oluyor kimse bunu yadsımıyor, keşke terör örgütü üyesi ile aile dostu olan hsyk üyesi içinde bir fıkra bekliyoruz kendisinden.
acımasız gerçekler.
(bkz: gülerken götünden kan gelmesi)
güzel hoş da, azrail'in cehennemde ne aradığını anlamadığımız fıkra.

azrail dolaşır, can falan alır, ne yapsın lan cehennemde?
zebanidir ordaki zebani.
çok komik bir fıkra lakin kabul edelim veya etmeyelim kemal kılıçdaroğlu fıkradan daha komik bir insan.
(bkz: gülünecekte inecek var)
(bkz: dinime söven de müslüman olsa) denir böyle durumlarda.

Başbakan yalan söylüyor mu bilemem! Ama bu ülkenin başbakanı olduğu sürece saygısızlık etmemek gerek! işte bunu bilirim!

Vatanseverlere duyurulur!
azrailin cehennemde ne işi var * diye sorulası mantık hatalı fıkradır. yoksa güldünüzmü... güldüyseni geri alın çabuk... ayrıca vantilatörlerin pervanelerinin kolları dönüş yönüne göre biraz eğimlidir ki havayı arkadan alıp öne hızlı bir şekilde iletsin diye. saatlerde böyle bir tasarımın olduğunu görmedim henüz. al sana bir mantık hatası daha. ayrıca mustafa kemali niye katıyonuz ki hemen araya dip not olarak karıştırıyorsunuz. gören de sanacak ki çok seviyorlar atatürk ü. * * hem nerden biliyonuz yalan söylemediğini. birlikte mi yatıyodunuz gece. konuşturacaklar beni ya. neyse susayım sinirlendim. * *
(bkz: bir ara uğra da madalyanı takalım)
şahsen defalarca defa farklı versiyonlarını dinlediğim fıkra. ortaokulda gülerdik tabi.
şiirde arthur rimbaud, mizahta kemal kılıçdaroğlu.
ikisi de son noktayı koymuşlar.
daha derinden bir ortak bir nokta yazardım ama formata ters kaçar.
0-10 yaş arası çocukalara anlatılabilcek sikomsonik bir fıkra..tam kılıçdaroğluna yakışır cinsten.
(bkz: kılıçdaroğlu)
edit :fıkra zeka seviyesini de gösteriyor gandi kemoşun