bugün

bunları tek tek almaya kalksan çok para tutar.
ucuza yiyormuşuz!

görsel
Hakikaten ekstra'ymış.

Ama şimdi atıştırmalıkların %93.84'ü böyle. Kekstra'yı linçlemeyelim sadece.
katkı maddesi olmayan bir şey kaldı mı? lavaş ekmeğinde bile üzerini okuyun bir sürü katkı maddesi var. malesef çocukluk yaşından beri yiyip kendimizi zehirliyoruz.
Glikoz surubunu yaziyorsun, invert seker surubunu neden yaziyorsun ki?
Sonucta invert seker glikoz ve fruktozdan olusmus bir karisim ve ayrica bildigimiz sekerden (bkz: Sakkaroz) elde edilir.

disodyum difosfat (E450) dedikleri sey de bildigimiz kabartma tozu yerine kullaniliyor.

anlam veremedigim bir diger sey de;
sodyum hidrojen karbonati (E500) neden iki defa yazmislar?

Bu tür kimyasallari, halkin anlayacagi dilden yazmamalari da ayri bir olay ama en azindan hic yazmamalarindan daha iyi. En azindan merak eden acip ne olduguna bakabiliyor.
Türkiye'de organik ne var ki allahısen ya.

Zaten yediğimiz içtiğimiz her şey kimyasal ürünler.
ama bişiy söyliyim mi bu meret de epey lezzetli ha. yemiştim bundan ben. güzeldi.
Ülker işte ne bekliyordunuz ama içinde domuz mamülü yoktur yazar herifler kimyasal silah yapmış.
omo oçondo domoz momolo yoktor.
doğal şekere para vermeyip kimyasala abanan ülker fabrikasının glukoz ve fruktoza abandığı kek.

kekstraya bok atmayalım, eti, nestle, coca cola company gibi markalar da bu kimyasallardan nasibini alıyor.

kurtulamam, edemem gibi şeyler söylüyorsanız, her ürününde pancar şekerini eksiltmeyen ve glukozdan, fruktozdan nefret eden niğde gazozu, torku gibi markaların yiyecekleri ve içeceklerini tüketin. ama az tüketin.
Valla ben popkek yedim dün güzeldi.
Bunu evde pişirmek için Aşçı değil kimyager olmalı gibi duruyor.
Kek çikolata bisküvi yemiyoruz zaten. Kimyasal ürün tüketiyoruz. Hepsinin içeriği aynı. Almayın.
En som 20 yıl önce çocukken yemiştim ata demirerli reklamı vardı. Nasıl yenileceğini anlatıyordu ona göre yiyordum. O zamandan beri de hiçbiyerde satıldığını görmedim.
intihar mektubu gibi aq.
Kek hariç her şey var mq.
Ama tadı yine de çok güzel, ben içeriğine bakmam önemli olan tadı.

Ben kekstraciyim arkadaş.*