bugün

bugün luna hanımı gördük nasıl sevilmesin.

1 saat seveyim diye çağırdım gelmedi. acıkınca sevdirdi 5 dakika sonra patiyle sürükledi beni. yemeği yedi kumunu değiştirmemi sağladı sonra da kıçını döndü yattı. sevince de köle muamelesi yaptı bana.

bana tapacaksın der gibi.
yumuş yumuş tam mıncıklanmalık olmaları.. yirim.
sevimlilik ve stresi azaltması.
abi bir kere kendilerini sevdirmeyi biliyorlar. nasıl karşı koyacaksın ki? ben şahsen dayanamayıp hemen mıncırmaya başlıyorum.
kendi hallerinde olmaları ve ilgi budalası olmamaları, kendilerini ne zaman hangi dozajda sevdireceklerinin ayarını çok iyi tutturmalari bu sebepten integral, türev bildiklerinden şüpheleniyorum yani öyle canınız istediği zaman sevemezsiniz tamamen hesaplama üzerine olması lazım ayrıca gizemli hayvanlar neyi neden yaptıklarını asla anlayamazsınız. meraklısına; https://m.facebook.com/kediuzum/
abi kendilerine has bi egoları var. brn bu tarz yaratıkları severim.

misal ibrahimovic. adam yürüyen ego. çoğu kişinin beğenmemesine rağmen ben adama hastayım.
Sırnaşık, sevimlilikte zirve yapmış patileri küçük, eli yüzü temiz, evde beslenebilen ve çoğu insandan daha az nankör.
Çok salaklar, dengesiz bi ruh halleri var, bazen şapşirik şapşirik bakarlar falan, sebebi çok. Siz de sevin.
Eger insan gibi yastiga bas koyup uyuyorsa resmen öp yani

görsel
Sizde 10 cm doğsanız ve minnoş olsanız sizde o kadar tatlı olursunuz. Kedi olasım geldi.
hallerindeki samimiyettir.

görsel
salak salak hareketleridir. gelir kendini sevdirir sonra gider.
Savunmasız olmaları ve yüreği olan insanların savunmasız tüm canlıları olduğu gibi kedileri de koruma arzusundandır.
Köpekler de yavru iken sevimli ama büyüyünce dana gibi oluyor bazı türler. Kediler büyüse de hemen hemen aynı boyda kalıyor. Ayrıca kafaları da küçük ya bebek gibi sevimli bence.
Mır mır mır mır mırr...
masum ve çaresizmiş gibi bakışlarıdır.

görsel
görsel

Duragın sahibi.
kendilerle bi onbeş dakika geçirdikten sonra anlaşılabilecek sebeplerdir.
o masum bakışların ardında şeytanın saklı olduğunu biliyorum.

görsel
canları istemediği müddetçe kucağımıza alıp sevemiyoruz. sadece istedikleri zaman yanımıza sokuluyorlar. biz çok da umurlarında değiliz.

bence bu yeterli bir sebep.

bir yerde okumuştum. şöyle diyordu:
her gün kedimin tüylerini tarıyorum. gözlerini silip kulaklarını temizliyorum. kumundaki kakaları alıyorum. eskaza bir uzaylı gelse insanları, kedilerin hizmetkarı sanar.

benim rahmetli de öyleydi. sanki ben beslemiyorum da lütfedip evimde kalıyormuş gibi bir havalar bir havalar...
Ne katı ne de sıvı formda olmaları.

Uyuyan kediyi kucaklarken anlarsınız.
dayanılmaz şirinlikleridir.

görsel
kedi değilde hayvan diyerek genelliyorum ben bunu ve sebep olarak da masumiyetleri diyorum. hiç bir hayvan kötü niyetli değildir.
güzel halay çekmeleridir.

görsel
dünya'yı umursamamalarıdır.

görsel