bugün

yalakalık yapmamaları.
Kedinizi nasıl yetiştirirseniz öyle olur, kedi dediğiniz aynı çocuk gibi. Mesela çok hırçın şekilde severseniz, hırçın davranır.
mamalarını yerken allah razı olsun der bu yavrucuklar !..

https://www.youtube.com/watch?v=u-A3D3yh7oM
sinirli bakışlarıdır ;

görsel
bazı şeylere kolayca uyum sağladıklarındandır.

görsel
Koltukta oynayıp hoşlanmadığı hareketlerle iyice sinir ettikten sonra kalkıp gidince koşup ayağına saldırması, evin bir yerlerine pusup sen geçerken çelme takması, arka ayaklarıyla duvara çıkıp poposunu salladıktan sonra koşması, herhangi bir harekette anında dikkatini verip yavaşça harekete doğru yaklaşması, kafasını seninle tokuşturup sürtmesi, kışın gece yarısı gelip yanında uyuması, eve geldiğinde miyavlayarak karşılaması ve yere yatıp yuvarlanması, yaptırmak istediği herhangi bir şeyi dünyanın en tatlı miyavlama sesi ve en acındırıcı bakışlarıyla elde etmesi.

Daha sürer gider bu. Özetle en büyük neden; küçücük bir bedende hem dünyanın en kurnaz, en çakal hem de en tatlı ve şapşal karakterini barındırmasıdır.
görsel
Güzel bir hayvan olması.

Göz renklerinin alıcı olması.

Tüylerini okşamanın huzur verici olması.

ip yumağı ile oynarken, onu izlemenin güzel olması.

Bir anda kucağa atlaması.

Bazılarının çok güzel miyavlaması.
hem dahi, hem deli oldukları için. Bakıyorsun kapının açılış şeklini çözmüş, sonra bir bakıyorsun tv ekranında beliren balıkları yakalamaya çalışıyor, ha bir de perdenin arkasına saklanıp pusu kuruyor( hiç de görmüyorum:D). Bazen güldürür, bazen moralin bozukken göğsüne yatıp mırıltısı ile tedavi eder ruhunu. Mutluluk yumağı. her eve lazım bence, Özellikle de sokaklarda yaşayanlardan.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.