bugün

An itibariyle göğüs kafesimin üstünde yatan hayvan türü, arkadaşım.
En sevmediğim hayvan.
Dört ayaklı serotonin deposudur. Klasik bir kedi övücü olmak istemiyorum ama çok şebekler.

Bir saattir kuzenimin ikiz kedilerinden birini alıp birini bırakıyorum dert tasa falan kalmadı.
evde 2 tane besliyorum, bir tanesi 2.5 yaşında biraz hırçın ama nispeten uslu. diğeri de 14 yaşındayken sahiplendiğim arka bacaklarından birisi olmayan 16 yaşındaki engelli bir erkek kedi. yaşlı olduğu için usludur sanıyorduk ama kendisi canavar çıktı. evde tüm camlara sineklik taktırdık ama beyefendi sineklikleri açmaya çalışıyor, kapıyı kapatmamız gerektiğinde kulpa zıplayıp kapıyı açıyor ve en kötüsü balkon. yeni eve taşındık ve bu evin balkonu ne yazık ki kapalı değil. o yüzden sürgülü bir sineklik yaptırdık balkona çıkıp dengesini kaybedip bir kaza yaşamasın diye( 3 bacaklı olduğu için yapmak istediği şeye vücudu izin vermeyebilir)... ancak bu sinekliğin de altını açmış oradan balkona çıkıyor bir şekilde. bunu keşfetmesi için birkaç gün geçse anlayacağım ama birkaç saat içinde başardı. kapının önüne iki kutu koyup alttan girdiği yere girişini engellemek istedim ama kutuların üstünden de kaçmayı başardı dışarıda yakaladık. şimdi başka alternatifler düşünüyorum ve nöbet tutuyorum başında daha fazla ne yapacak diye.

yetmezmiş gibi kaçmasın diye kapının önüne koyduğum fakat onu durdurmayan kolileri de parçalamakla uğraşıyor şu anda. dayanamadım videoya aldım neler çektiğimi anlayın diye. tavsiyesi olandan seve seve dinlerim.

https://www.youtube.com/w...lqjs&feature=youtu.be

evet adı ismet...

görsel

verdiği zararın ardından dinlenmekle meşgul şu anda.
Yavru, terk edilmiş, sakat veya kör değilse beslenmesine karşı olduğum hayvan. Şimdiki kediler fındık faresinden korkuyor. Kedi beslemek de moda oldu. Çita besleyen arap zenginlerinden farkları yok.
He yavrudur, aylak aylak dolaşıyordur. Açtır. Alır beslersin. O da yanlış aslında.
Kediler avcılık yetisini kaybetmemiş vahşi hayvanlardır hala. içgüdüleri müthiş. Bu hayvanlar dengenin sağlanması için avlanacak. Fare, kurbağa, çekirge ne bulursa onu yiyecek.
bitki örtüm kediyse demek...
görsel
bir de demire bağlanmış plastik poşet.

fotoğrafı çektikten sonra dakikalarca dil döküp kendini sevdirmeye ikna ettim. sevdirdi sonunda.
poşetten bahsediyorum. o sırada kedi kaçmıştı.
kıtmir'den sonra en uykucu hayvandır ;

görsel
görsel

görsel
Iğrenç, tüylü, dengeniz yaratıklardır.
hafif bir uzaylılık seziyorum ben bunlarda, bu sevimlilikler dünyadan olamaz.
Ruh sağlığı bozuk hayvanlardır, severken çıldırır bazen.
görsel

Naber canım ? *
sinsi ve seytaniler.
Eğer kediniz sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve etraf sessizse bilin ki o KEDi ÖZEL HAREKATTIR. Merak etmeyin o sizi bulur.

koşarken patinaj yapan canlı.
görsel

Bu kedinin bakışları hep böyle. Bayılıyorum ya. ❤
(bkz: ads are getting smarter)

r10 da ilan veren lavuk bu heralde.

t: benim de evimde bulunan bir hayvan türü. çok tatlılardır.
Seviyorum kerataları. Sesleri çıkmıyor, canlarının yandığını anlatamıyorlar ya da aç olduklarını. Nasıl sevmeyeyim. Köpekler de öyle, bütün hayvanlar. hepsi benim bebeklerim.
Gotunu yedigimin mahlukudur.
görsel
Hayvanları severim ama kedileri sevemedim gitti. Her yere tüyleri dökülür nefes almaya bile korkarım kedi olan yerde. Bu yıl 2 genç kız kedi yüzünden kör oldu. Vücutlarında bulunan bir bakteri yüzünden ayrıca kedi kılı nefes yolu ile cigerlere yapıştımı büyük sıkıntı.
3 senelik arkadaşımdır. kendisi geçenlerde bir deri hastalığı geçirmiş ve beni epey bir korkutmuştur. sağlığına kavuştu çok şükür.

görsel
Hoşlandığım kız bunları sevdiği kadar beni sevmiyor.

Geçenlerde kendisine kedili bir tişört de aldım, oradan yürüyoz.
Köpeğin yanında tırt bir hayvan, yine de tatlıları vardır.
görsel

Selamlar.