bugün

bildiğimiz paket çayla karıştırılarak demlendiğinde içmeye doyulmayacak kadar lezzetli olan çay.

Bir bardak daha bir bardak daha diye diye saat ikiye yaklaşmış. Bağımlılık da yapar yani.
kamyoncu çayı olarak da bildigim bir çaydır.
çarpıntı yapıyor.
ocakta çok kalınca acıyan, zaten normalde de tadı kötü çay genelde soğur.
HAYATIMIZA RENK KATAR resmen normal çay ile karıştırılıp on numara beş yıldız keyif yapılabilr .
Doğu Bölgesinde tercih edilen çaydır. Türk çayına göre pahalıdır.
kaçak çay markette satılan seylan çayına asla benzemez. çay gerçekten kaçaksa dilinizi uyuşturur konuşmazsınız. 2 bardaktan fazla içerseniz araç süremezsiniz. sosyalizmde çaylar kaçak!
artık kaçak olmayan çaydır.
Kendisini direk demli içerim , biraz tiryakiyim galibayla ayrıca tekel2000 le acayip gider.
Birgün normal çay diye içtiğim gerçeği birkaç bardak içtikten sonra öğrendiğim çay. Uyutmamıştı zaar. Balkonda mal gibi havayı sömürüyordum.
Türk çayının farkı şudur. Dünyada üzerine kar yağan tek çay Rize çayıdır. Çünkü çay coğrafi olarak Doğu Karadeniz'de yaşamaması gereken bir bitkidir fakat yüksekliği 4000 metreye yaklaşan ve denize 70 km mesafede adeta duvar gibi dizilmiş olan kaçkar dağlarının oluşturmuş olduğu özel ikliminden dolayı sutropikal bir iklimde yetişmesi gereken çay Doğu Karadeniz'de yetişir. Çay, çay yetişen diğer ülkelere göre Doğu Karadeniz bölgesinin iklimin daha serin olmasından dolayı Rize çayında kimyasal ilaç kullanılmamaktadır. Ithal çayların tümü çay bitkisi yeşil halindeyken ilaçlanmıştır.

Rize çayının tadı kendine hastır ve başka hiç bir çaya benzemez. Kaçak çay ve Rize çayı içme durumu tamamen alışkanlıktır birini içen diğerini içemez fakat sağlık yönünden kaçak çaylar (ithal) çaylar kesinlikle zararlıdır. Ayrıca yerli çayda renklendirici madde yoktur.

Ayrıca Çaykur un üretmiş olduğu fakat iç piyasaya satışının sadece çay Fabrikaları'nın satış gişelerinden yaptığı çok kaliteli çayları vardır.

iyi çay içmek isteyenlerin çayı kesinlikle kireçsiz su ile demlemesi gerekir. Ne kadar az kireç o kadar iyi çay
Saygılar.
Seylan çayı, karadeniz çayına oranla daha iri yapraklıdır kışın kar altında kalmadığından böceklenir ve böcek ilacı sıkılır daha sert bir tadı vardır özellikle doğulular ben karadeniz çayı içemiyorum kaçak çaya alıştım diyerek bu çayı ararlar her yerde; elbette alışkanlık meselesi.
Ülkemizde sıkça tüketilen çay.
tadı epey acıdır, tavsiye edilmez.
Yani boyle bolgemin cayi diye demiyorum ama baskadir be abi. Deneyin hak vereceksiniz. (bkz: mahmood tea)
Diğer bütün çaylardan farklı ve güzel bir tadı vardır.
Doğuda bolca tüketilen çaydır.
Öhöm. Size gözümü yeni açtım entrysi gireceğim. Kaçak çay benim çocukluğumdur. Kaçak çay benim en güzel anılarımdır. Aile kahvaltımdır. Kaybettiklerimdir. Kaçak çay bu dünyada bana huzur veren yegane şeydir. Süpürgeci ahmet amcanın sattığı, gelen her çayın en güzel kısmını bize verdiği zamanlardır. Şu an yaşadığım yerde herkes bilmiyor haliyle hatta çoğu arkadaşım içemiyor bize geldiklerinde. Ama ağzının tadını bilen çayı çay gibi içen insanların içtiği enfes tat. Seviniz lütfen.
kesinlikle içmeyin .çayı biz üretiyoruz ,yerli çay için .
isminden dolayı gizli gizli içildiğini sandığım çaydır.
Kanser yaptığı sôylenmektedir.
Çay içmeye doyamayanlarin eninde sonunda başvuracağı yöntemdir. Ve baya ise yarar.
Çaya kaçma teklif etmedir.
Anlayamazssınız. O suya renk verişi o yaprakların Büyüklüğü o tadındaki sertlik...... Anlayamazssınız.
içen maldır.

Çünkü zift gibi bir şey içip çay içiyorum demek mallıktan başka bir şey değil.