bugün

entry'ler (1041)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

insanın kendine sığamayışı, ruhunu eziyormuş. Bunu da hayatım bombokken başka birinin hayat düzeni için endişelendiğimde fark ettim.

bedenin ruha dar gelmesi

Kayıp ruhlara ithafen:

https://open.spotify.com/...si=9cUsi4P4QKKfYDS8RG55Bg

saat ne ara 3 oldu amk

Kafanda tonlarca şey varken, daha sadece eve geleli 10 dakika falan olmuş sanırken saate bakman akabinde dehşete düşüp vay amk' ifadesiyle söylenen cümle.

gecenin müziği

Derin bir nefes alıp camdan dışarıyı izlerken dinlemeliklerden.

https://open.spotify.com/...si=c6wjTy9YQyCvk-8fY0j3qg

aşk denilen şey

bir seri katili hapisten çıkarıp eline cinayet aleti vermektir. sonra da seni öldürmemesini beklersin.

insanın en güzel yaşı

18. Sorumlulukların altında ezilmeden hemen önce. Gelecek kaygısı vurmadan. Aşkın aşk olduğu, arkadaşlığın arkadaşlık olduğu, en saf zaman. En azından benim zamanımda öyleydi. Keşke geri dönsem, yeniden yazsam hikayemi.

birini ne kadar sevip üstüne düşersen o kadar sikmeye çalışıyor hayatını. ne yapsan sorun oluyor, ne desen suç oluyor. çünkü istediği sen değilsin sürünmek. sevilmemek. kendini sevdirmek için kıçını yırtmak istiyor. hiçbir şey yapmadan sadece var olduğu için, o olduğu için sevmen yetmiyor. enayi oluyorsun. sonra "bu kadar pasif bir ilişkiden sıkıldım" diyip bir de daha ne zaman düzeleceksin diyor. gerçekten insanın ağlayacak gücü bile kalmıyormuş.

aşık olmak

yemeyin o haltı. bir mutlu ediyorsa bin üzüyor. aşk bu dünyadaki en kötü şey olabilir.

haklıyım ve haklı olmak canımı yakıyor. haklıyım ve yaşanan durum hiç hoş değil. ama susmak zorundayım. tamam demek zorundayım. ölmek için sebebim çok ama neden yapamıyorum? ölmek zormuş. o güce ihtiyacım var. başka türlüsü olmuyor.

öldürmeyip süründüren şeyler

sinire bağlı ağlama ve titreme krizleri.... adı var mı bilmiyorum bunun. belki sadece delirmişimdir. umarım.

sözlük yazarlarının itirafları

Aşık oldum sözlük. Canımı yakan, yakmaya devam edecek olan birine. Kendi yaralarını sarmak için beni paramparça edecek birine. nefes alamıyorum. uyuyamıyorum. yaşayamıyorum. her saniye aklımda m bir o kadar soğuğum. canı yanmasın diye beni lime lime edecek birine açtım içimi. kalbimde her gün başka bir iz bırakıyor ama gidemiyorum. elini bırakamıyorum. yoruldum sözlük. keşke beni bırakıp gitse canımın yangını bir şekilde geçer diyorum. çünkü ben vazgeçemem. ben kendimi yitirecek kadar aşıkken, vazgeçemem. içimin sızısıyla uyandım. haberi yok. bilse de umursamaz zaten. ben nasıl aşık olmak gibi bir halt ettim seneler sonra? nasıl bulaştım bu işe?

şuanda dinlediğiniz şarkıdan bir söz

"Sahi ben yaşıyor muyum bugün de
Önceden başa çıkardım kendimle"

Cihan Mürtezaoğlu-Bitsin Bu Delilik.

sevmenin bu kadar kötü olduğunu bile bile tutuldum. canım yanıyor ama onun canı yanmasın diye susuyorum. çok yoruldum sevilmemekten. verebileceğim tüm sevgiyi versem de, binde birini bile alamamaktan çok yoruldum. ya diyorum alınsın bütün duygularım ya da ben uzun yaşamam.

https://www.youtube.com/watch?v=5De-Fw6KOlU

bunu da dinleyelim de.

bir kadının kendine yapabileceği en kötü şey

kendine saygısını yitirmek, öz güvenini kaybetmek.

kalbi kolay acıtan şeyler

Kaybetmek. Ve hiç kaybedilememek.

insanı kendinden soğutan şeyler

Başımı kaldırıp hayır demem gereken, haklıyım demem gereken şeylere sustuğum her an kendimden nefret ettim soğudum. Her gün daha fazla soğuyorum. Benim hayattan soğuttunuz orospu çocukları.

kızların ilk adımı erkeklerden beklemesi

Hiçbir faydasını görmemiştir ilk adımı atmanın. Ya adı çıkmıştır ya dalga geçilmiştir ya takılmamıştır. Sad but true arkadaşlar.

sokak köpeği görmek is te mi yo rum

Bende görmek istemiyorum. Hepsi sahiplenilse keşke ya da barınaklar daha düzgün hale getirilse de mutlu mesut yaşasalar.

ruh halini anlatan şarkı

"Sadece susarak özlüyorum, özlüyorum seni.
Hiç tanımadan ne garip, hiç tanımadan ne garip."

(bkz: ahmet aslan)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=ZYfMBDAOU00