bugün

telefon ekranında, biraraya geldiğine ilk kez tanık olunan çok sayıda rakamdan oluşan gizemli, ürkütücü bir numara görmek, arayanın kimliği hakkında en ufak bir ipucuna sahip olamamak, durduk yere strese girmek, bir an hiçbir şey olmamış gibi davranıp telefonu açmamayı akıldan geçirmek, açınca da genellikle tanıdık birinin sesiini işitmek, bir oh çekip yatışmak, görüşme sonrası, bu herif neden kayıtlı numarasından değil de bu yabancı numaradan arıyor diye düşünmek, bir sonuca ulaşamamak.
en güzel ses tonuyla alo veya efendim dedirten numaradır.
tedirginlik yoktur olsa olsa heyecan vardır. eski sevgili olabilir, hoşlanılan kişi arıyor olabilir, yeni yaptığınız iş başvurusunda size dönüş oluyor olabilir. dolu tarafını görmeye çalışmakta her şey.

hayat ne güzel, kuşlar filan...
açsam mı açmasam mı diye insanı tereddüte düşüren açıldığında ise muhtemelen altından dengesiz bir arkadaşımızın çıktığı boşyere adrenalin seviyesinin tavan yaptığı durumdur.
telefonun açılmasıyla "tanıdın mı beni?" sorusuna karşılık,
"ehem kem küm çıkaramadım tam" gibi bir tepki verilmesi olasıdır.
genelde açmam bunu. çok önemli işi varsa kendini tanıtan bi mesaj atsın.
Siyayey tarafından telefonla yeri belirlenip faili meçhul cinayete kurban gitme ihtimalinden kaynaklanan tedirginliktir.
genellikle hayal kırıklığı ile sonuçlanan hoş bir tedirginliktir.
Hiç açmam.
Sırf bu yüzden cia diye bir uygulama var onu indirdim.
Belli numaralar dışında bu tedirginlik daha da artabiliyor. Numarayı hatırlayıp kim olduğunu bilmemek ve arayan kişinin sizi tanıyor olması ayrı bir tedirginlik durumudur. 10 yıl sonra arayan eski bir arkadaş ya da evleniyorum diye arayan eski sevgili vs çıkabiliyor.
Arama reddedilir, arayan kişi rehbere eklenir. Whatsapptan kim olduğuna bakılıp isteğe bağlı olarak geri dönüş yapılır. En güzel yöntem.
Kesinlikle açmayacağım numaradır. Eğer yakınım ise Zaten aramadan önce bilinmeyen numaradan mesaj atar kim olduğunu söyler ancak öyle açarım.
Numara sorgulama programlarında da çıkmazsa sövdüren durumdur. Whatsappa da giremezsiniz bu yüzden.
Acaba kim diye düşündürür. Genellikle açmam numarayı sorgularım. Yine de bulamazsam “beni aramışsınız, kimsiniz?” Tarzında mesaj atarım. Bana haber vermeden numaramı başkalarına veren at siklerinin de kafasına sokayım. Ulan ben mi çok düşünceliyim millette mi sıkıntı var diye düşünmeden edemiyorum bazen.
tedirgin olma konusunda bu kadar seçici olmak kimseye bir yarar sağlamaz.