bugün

kaybolması, bozulması, kırılması durumunda "artık aynısından piyasada yok ki!" denilerek, hatırladıkça üzüntü duyulan, zamanında ucuz bir fiyata alınmış, kullanışlılığıyla gönlü fethetmiş ufak tefek eşya ve gereçlerdir.
benim de mickey mouse kafası şeklindeki tokam kırıldı. saçım gözüme girdikçe, durup durup iç çekiyorum.

(img:#942957)
ev anahtarı. kapı çelikse geçmiş olsun.
En ağırı kulaklıktir efendim. Cok sinir bozar. Tam bir muzik dinleyim dersin yok ibne, arazi olmuş.
Kulaklık.
Ufak tefek değil apayrı bir dünya o.
Cep telefonu, Saat, Kulaklık...
En önemlileri sanırım.
Silgidir.
kulaklık süngeri

o zaman hiç bi yerde yoktu,

Çin den getirtmiştim sırf 2 adet kulaklık süngerini...

1 ay boyunca da takamadım o kulaklığı.
kulaklık kesinlikle kulaklık her zaman kulaklık!
Eve gelirken aldığın sakız.
komşunun köpeği. ama ben üzülmedim, komşu üzüldü, ben üzülmüş gibi yaptım, hatta birkaç damla yaş geldi. çünkü ufak tefekti ama apartmanın heryerine kaka yapıyordu.
Tel toka. Hepsinin kaybolduğunu fark ettiğin an topladığın saçının önü gün içinde dağılmasın diye çaresizce suyun saçı yapıştırma kuvvetini kullanmak.
Çorap teki kesinlikle.
bir gül kurusudur canımın içi.
maddi değeri olmasa da manen değeri benim için büyük olabilir canımın içi.
Cımbız kadınlar bilir bu duyguyu.
flaş bellek.
bir de lisede iken kullandığım mp3 çalarım vardı. o dönem cep telefonum da olmadığı için benim tek müzik kaynağımdı. sürekli yanımda taşır ve her fırsatta müzik dinlerdim.
bir gün, mp3 çalarımın okulda sıranın altında kaldığını farkettiğimde akşam olmuş ve çoktan eve gelmiştim.
'neyse' dedim, 'yarın sabah gidince alırım'
ama gidemedim.
çünkü deprem oldu. ve o okul yıkıldı.
en çok üzen ufak tefek eşya o oldu benim için.
Kalemdir. En ihtiyacı olunan anda kaybolurlar.
içinde bilgileri ile kaybolan flash disk.
anahtar.
en başta anahtar gelen eşya topluluğu.
Kimlik yada ehliyet. Aşırı paniğe yol açıyor kaybolma durumu.
görsel
Şüphesizki batmanlili yarasadır.
tırnak makası.
cımbız. ötesi yok bunun.
Anahtardır. Kaybettın mı ne eve gırebılıyon nede cılıngırcı cagırmadan yapamıyon.
benim için çakmaktır.

görsel
ipad dir. kaybedince üzülüyorum.