bugün

Gittiği, olmayacağını suratınıza pöykürdüğü an.
ümidinizi kaybettiğiniz andır.
işte o andan sonra her şey boş.
daha çok hırslanır ve başarabileceğimize inanırız. çünkü inanmak başarmanın yarısıdır.
85. dakikada hala maçta bir gol varsa.
allah (c.c.) var gam yok dediğim andır.
Çaresiz kaldığınız andır. Eliniz kolunuz bağlı ortada kalakalmışsınızdır. Baya baya kaybetmişsinizdir.
şu an galiba... nefes alamıyorum.
Kaybetmekten kasıt ne ? Neyi kaybetmek ? Ben en son birşeyi kaybettim oda cebimde bulunan yol paramdi 4 km -15 derecede eve yürüdüm. Eve geldiğim de burnumdan akan sümük bile donmustu. Bi de o yol parası da ceketin cebinde çıktı. Iste o an ben yaşama hevesimi kaybettim ak.
çökersiniz.

insan doğası gereği kaybetmeyi sevmez.

kimisi hırçınlaşır, kimisi sessizce çeker gider...

ama herkes üzülür.

çünkü kaybetmeyi hazmedemez.

sevgiliyi kaybetsen de, yarışı kaybetsen de aynı acı çöker üzerine...
Nerede hata yaptığını düşünme zamanının geldiği an'dır.
Uludağ sözlükteyim, ders çalışmıyorum. Allah ım kaybediyor muyum ne?
Başlığı okuyup da bir an için düşündüyseniz işte o andır. Çünkü kaybetmemiş bir insan bu başlığa girmez bile.
Boşluktur. Pek düşünmem üzerine anladığım anlarda sonrasında beynimde kasırga gibi olur. içine kaptığı şeyleri beynimin duvarına çarpar.
boşluğa bastığınız an gibidir. ama düşüş biraz zaman alır. düşerken gelgitler yaşarsınız. yere çarptığınızda hala ayakta kalabilmişseniz aslında o bir kayıp değildir. bir daha o boşluğa basmassınız. o an yapılması gereken tek şey düşüşe hazırlanmaktır.
(bkz: kaybettiğinizi anladığınız an/#30791042)
anlayamam çünkü beyin fonksiyonlarım durmuş olacak.
kaybettiğinizi anladığınız an vazgeçerseniz, kaybedersiniz.
Hicbirsey yapamazsınız tek yaptığınız içinize atıp susmak oluyor.çünkü elden birsey gelmiyor. Asinda tek iyi yönü var bu duygunun; o da artık olgunlasiyorsunuz oluyor.
çay içerken eliniz titrer.
kazanmak diye bir kavramın varlığına inandığınız andır.
evin anahtarı değilse sorun değildir.
ailenin de vurduğu zaman.

ve galiba o zamanlar hiçte uzak değil.
bi insan kaybettiğini ne zaman anlar ?
Hayal kuramadığında değil evet, hayallere inanmadığında.
Aynaya baktığında gördüğüne değil, kendini nasıl o hale getirdiğini anladığında.
Gözlerini kapattığında özlediğini değil, kayıplarını gördüğünde.
Artık kimseye anlatmak için çabalamadığında.
Ve hiç bi zaman kaybedilenlerin geri gelmeyeceğini anladığında kaybeder.
Eğer hem fikirseniz sizde bi kaybedensiniz.
Bunlardan sonra nasıl mı oldu ?
Bi gece yastığa kafasını gömüp ciğeri parçalanana kadar ağladığında, kaybettiklerinden çok kazandıklarına baktı. Her kayıp öğretir. Eğer öğrenmek istersen tabi. Ayağa kalkarsan eğer eskisinden çok daha güçlü kalkarsın. Çünkü sende artık bi kaybedensin. Kaybedenler ve bunun farkında olanlar asla eskisi gibi olmazlar.

Aramıza hoşgeldiniz. *
Yalnız başınıza sabahladığınız andır.
kelimerle, cumlelerle ifadesi cok zor ve kimsenin yasamasini istemedigim bir an.