her şeydir. kaybettiğim bir şeyi bulmak en büyük zevkim.
napolyon'un dediği gibi, para para para.

edit: Bir de kulaklık elbette.
Kulaklık
Otobüs pasosu
Para
Rotring
Tv kumandası
Anahtar.
(bkz: umut)
Araba anahtarı

Şampuan

Anahtar

Yere düşen zeytin

Çorap

Çiçek makasım

Çakmağım

Ve kitap ayraçlarım.
Kendim. Evet.
aşk olsa gerek.
umut. raskolnikov gibi umutsuz bir vaka bile sonunda tutunacak bir dal buldu. aşka, incil'e, geleceğe...
Sağlık.
Hem ruh hem Beden sağlığı.
Çocukluğum derdim ama maalesef onu bir kere kaybettik geri gelemez.
yaşama sevinci.
çoook zaman önceydi...

üniversite yıllarımda sigara içerdim. kırmızı Winston. bilirsiniz hani kutu gibi olmayan paketi vardı kırmızı Winston soft diye geçerdi. cebinizde eciş büzüş olurdu.

paketin sonuna geldiğimde, paket cebimde ezilmiş ve sanki içinde sigara yokmuş gibi dururdu. O sırada paketin ağzından parmağımı sokup paketin içine baktığımda, yamulmuş bir Winston dalı görürdüm.

işte o an, bitmiş sandığım pakette aslında bir dal daha olduğunu görüp çok mutlu olurdum.

sırf bu enstanteneyi yaşamak için yıllarca kırmızı Winston soft içtim.

şimdi mi?

sigarayı bıraktım. çünkü artık yaşlanıyorum...
huzurdur. kaybolan huzru görüp, yanlışlardan vazgeçip tekrar asıl huzuru bulunca insan çok daha iyi hissediyor. huzur deyince de öyle çok çetrefilli şeyler değil hani. akşam demlenen çayınız bile huzurunuzdur. her gün yeni bir güne uyanmak, sizi üzen, size yaramayan her şeyden sıyrılabilmek huzurdur.
aşk lan bu direkt.
En sevdiğim ayakkabılarım çalınmıştı bir keresinde. 2 gün sonra arka bahçeye atmışlar olmamış galiba
cüzdan--içindeki paradan değil, kredi kartlarının iptal edilmesinin yaratacağı curcunadan.
Bu kış kullanılan montun cebine 50 tl koyup bidaki kış bulmak.
Ben buna çok seviniyorum.
Kendimi kaçamaklarla kandırıp seviniyorum.
Manyağım ya ben elleşmen beni ağlatman beni...
görsel
araç anahtarı. net.
Düşürdüğün yüz lira.
Araba anahtarı. Sırf bu yüzden Kendi arabamı çalmak zorunda kalmıştım çünkü yedeği yoktu.
Yaşama umudu, evet.