bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  "kırık kubbesi gökyüzüne uzanan katedralimsi yapıda ve kubbeye doğru tırmanan o yıkık dökük merdivenleri cıkmaya cesaret edemeyip ağladığımda/ daha da kötüsü içime ağladığımda/, girişleri kırık kubbeden giren kıpkızıl ışıkla aydınlanmış mağaraların içinde, "kilolarca tienti" gücündeki yangın bombalarıyla katledilenler arasındaydım ve sadece trt radyosuydu yayınını alabildiğimiz. ama bu sadece bir rüyaydı aksi halde benim orada, mağaralarda ölmeme göz yummazdın" diyerek kendini avutmaktır bazen kaybediş..
  3 ... santa ernesto
 2. 2.
  "artık aglayarak uyandığım rüyalar görmek istemiyorum" diye sitem etmektir, elinden bir şeyin gelmemesidir kısaca..
  1 ... santa ernesto
 3. 3.
  "kuşlar, süper canlılar. off kanatları var, uçuyorlar, özgürler, çok çılgınlar" geyiine girmekten tiksinerek, içten içe onlara imrenmektir. alıp başını gidebilmek için önce otobüs şirketiyle görüşme yapmama ayrıcalığı olan canlılar çünkü onlar. sense ek seferleri beklemek zorundasın, kaybediş, baştan.
  ... santa ernesto
 4. 4.
  yazdıktan sonra hepsini sileceğini bile bile entriler girmektir.
  ... santa ernesto
 5. 5.
  haksızlığa uğramış gibi hissetmek istemektir, mahalle kavgasında arkadaşlrı kollarına girmişken "bunu bana yapmıcaktınız olm" diye bağırıp, sinirden salya sümük ağlayan çocuklara dönmektir.
  ... santa ernesto
 6. 6.
  kaybediş aşkla yeniden doğmaktır. öyle bencil bir dosttur ki aşk. kimselerin seni mutlu etmesine ve yanında olmasına izin vermez. uzaklaştırır sana çevrilen bakışları..
  kaybettiğinde anlarsın ki aşk içinde. aşk seninle hep.
  1 ... tulbentustundesakiz
 7. 7.
  bir kelimeyi tekrar ettiğinde anlamını kaybetmesi gibi, etrafındaki şeylerin anlamını kaybedip bulanmasıdır. kendine, cevrene yabancılaşmaktır kaybediş.
  2 ... santa ernesto
 8. 8.
  onun kendi acısı içinde boğulurken, aslında kaybedecek bir şeylere sahip olmanın yaydığı pembeliğe karşı körelmektir.kaybediş aslında beklenendir, muhtemeldir.çünkü incecik bileklerimizle, kocaman yüreklerimizle ipince bir ip üstünde yürürken hepimiz risklerle boğuşmak değil midir aslolan?
  "kendimi kazanmanın ruhumu kamçıladığı zamanlardaki kadar aciz hissettiğim başka bir an daha yoktur" der yazar.çünkü oyunlar ciddiye biner.risk alıp denemenin ötesinde, zafer için savaşan renge boyanır cambazlar.
  kaybedişi gözümde büyütmem artık eskisi kadar.çünkü kazanmanın hazzı değil,kaybettiğimde doğrulup tekrar ayağa kalktığımda, daha zor olanı başardığımda gururla insanların yüzüne bakabilmemdir beni hayata bağlayan.
  belki bir avuntu gibi gelir çoğuna, ama kaybediş bir son değil; arkasından yepyeni yolları sürükleyen bir başlangıçtır.
  3 ... echidna
 9. 9.
  "düze çıktım artık depresyonculuk oynamıcam olm" deyip, üstünden 2 ay geçtikten sonra yine aynı noktaya dönmek, yeniden bu başlığa entriler dizmeye başlamaktır kaybediş.
  1 ... santa ernesto
 10. 10.
  çabanın sadece anlamına terkettiği kavram.
  insan çoğu şeyi kaybedebilir hatta bazen aklını kaybetme noktasına gelir, böyle anlarda kendini sorgular, yanlış ya da doğru insan olup olamadığını.
  kaybediş maddiyata dayanıyorsa belli bir kayıp yoktur ortada. önemli olan manevi dengede kayıplar yaşamasıdır insanın. hayallerin kaybı, anın güzelliğiyle üstesinden gelinendir. soluk alıp verdiği her an, gelecek endişesinden uzak tutar insanı. akıl ve mantıkla desteklenmiş inancın önderliğinde, kayıpların yerine yeni bir şeyler koyma gücünü verir ona.
  kayıp karakter bunalımı sırasında, bitmeyen bir mücadelede yaşanıyorsa, yerinin doldurulması zordur, zihinsel yorgunluğun ötesinde, saf bir depresyondur insanı bekleyen. yine de çaba gösterilip de kaybedilen silinmeye mahkum gözyaşlarının habercisidir.
  ... legend of the stranger
kapat