bugün

152 milyon dolara sözleşmesini uzatmış süperstar.

https://www.ntvspor.net/b...-659ef3c063b1ce005a02d9d2
Oyunun her iki yönünü çok iyi oynar. çok beğenirim büyük basketcidir. bence clippersla olmaz ama başka takıma gidip 1 şampiyonluk ve 1 MVP daha alır diye düşünüyorum.
sürekli duygusuz veya üzgün gözükmesinin nedeni oto yıkamada çalışan babasının vurularak öldürülmesidir. o günden sonra kawhi , duygularını belli etmeyecek bir yüz ifadesi takındı. aynı zamanda babasının katil hala bulunamamıştır.
michael jordan'dan sonra kobe bryant ile birlikte tarihin en büyük basketbolcusudur.

nba'de sezon başındaki açılış maçından sonra dün akşam da los angeles lakers maçında çakma kralın takımının kafasına vura vura 35 sayı atmış, attığı 35 sayının yanında 12 ribaund, 5 asist ve 1 top çalmayla oynayarak; ortada '' çakma kralım '' diye gezinen malın tekine kral'ın kim olduğunu göstermiştir. *

hep diyorum, bi kez daha yazayım; sakat kaldığı dönem hariç 2013'ten beri 6-7 yıldır nba'in en büyük, en özel, en iyi oyuncusu, hem savunma hem de hücum anlamında bu oyunu en iyi şekilde oynayabilen kawhi leonard'dır.
G.L.M.O.A.T

greatest load manager of all time
Amk gerizekalısı finallerin mvp si seçildi yazıyo orda. Nba e bu kadar uzak bi cahil olduğunu belli etme bari. antetekumpo oldu geçen yılın mvp si.
https://www.ntvspor.net/b...-5d0332978783b216a81e3c2b
kahwi nin en özel hikayesi nba tarihi boyunca ülke dışından tek şampiyonluk yaşayan takım olan Toronto raptors ı şampiyon yapmasıydı ona rağmen mvp olamadı adı bile geçmedi. Asla nba in en iyisi olmadı tek sezonda yaklaştı sadece.
2013 yılından bugüne, 5-6 yıldır ( sakat kaldığı dönem hariç ) nba'in en önemli, en başarılı oyuncusu kawhi leonard'dır..

hem savunma hem de hücum olarak basketbolda leonard kadar bu seviyeye çıkan olmamıştır..

leonard oyunun iki yönünü de çok iyi oynayan bir basketbolcu.. san antonio spurs'le miami heat'i 4-1'le geçerek nba'de san antonio spurs şampiyon olmuş, kawhi leonard da finallerin mvp'si seçilmiştir, çakma kral denen gavata ve toplama takımına en güzel dersi en iyi şekilde vermiştir..

ben bir basketbolsever olarak ve san antonio spurs hayranı olarak 2014 yılının çok özel olduğunu düşünürüm..

neyse devam edelim, 2016-2017 sezonunda konferans finalinde serinin ilk maçında san antonio spurs warriors deplasmanında 25 sayı öndeyken bilerek istereyek şerefsizler kawhi leonard'ı sakatladılar..

sonrasını biliyorsunuz, anlatmaya gerek duymuyorum.. kawhi leonard'ı adice bilerek sakatlamasalardı muhtemelen seriyi 3-1 veya 4-1 gibi birşeyle san antonio spurs rahatlıkta kazanacaktı..

neden böyle diyorum, çünkü serinin ilk maçı ev sahibi avantajına rağmen 25 sayı gerideysen; gelene geçene 120-130 sayı attıkları yerde san antonio spurs normal sezonda iki maçta seni sırasıyla 100 ve 85 sayıda tutmuşsa 22 sayı bi, 29 sayı bir olmak üzere normal sezonda bile spurs'ten fark yiyorsan hangi takımın kaliteli olduğu az çok anlaşılır..

ki belirttiğim gibi final serisinin ilk maçında 3.periyota kadar rahatlıkta önde götürmüştü spurs..

neyse devam edeyim yine, sonrasını takip edenler bilir, uzun bir sakatlık süreci, devamında leonard'ın danny green'le birlikte toronto'ya kanada'ya kuzeye takaslanmasıyla sonuçlanmıştı..

her zaman olduğu gibi arkasından bir çok atıp tutan oldu.. neyse uzatıp o konulara girmeyeceğim, sadece şunu belirteyim; bir san antonio spurs hayranı olarak kawhi leonard'ın spurs'te kalmasını çok istemiştim..

gelelim toronto raptors kariyerine..

toronto, kanada'nın güzel şehirlerinden birisi, her ne kadar leonard buraya takaslanınca mal mal şeyler ortaya atanlar olsa da leonard hepsinin ağzının payını salonlarda kafalarına vura vura oynadığı basketbolla verdi..

bunu bugün kawhi leonard toronto'ya gitti, şampiyon yaptı demekle açıklayamayız sadece, öyle olmamalı.. leonard'ın yaptığı çok özel birşey..

çünkü leonard, ortada çakma kralım diye gezinen mallar gibi '' ya gelirim ama yanıma 2-3 kişi alıcak gelicek tarzında '' argümanlarda bulunmamıştır hiç..

ki çakma kralın halini objektif olarak bakan herkes net olarak geçen yıl gördü.. ( kusura bakmayın, kaan kural, murat kosova gibi çakma kralın fanlarını dinliyor, izliyorsanız sizi bol keseden atarak kandırıyorlar )

sözde lakers'ı şampiyon yapacaktı dimi ? hani nerde, play off bile göremedi çakma kralın takımı..

neyse şuraya geliyorum, öyle bakın yani..

kawhi leonard play off larda bile neredeyse başarı görememiş bir takımı, önce doğu konferansı final serisinde milwaukee'yi geçerek, sonrasında da toplama oyuncuların olduğu toplama takımı geçerek nba'de şampiyon yaparak finallerin mvp'si seçilmiştir..

birisi doğru düzgün başarısı olmayan toronto raptors'ı kanada temsilcisini şampiyon yaptı, diğeri çakma kral, los angeles lakers gibi bi markanın ( ki çok severim lakers'ı da kobe shaq ve gasol'den dolayı ) ağzına sıçtı, play off lara bile sokamadı..

şimdi hangisi daha iyi hangisi daha büyük ?

bu sorunun cevabı net olarak belli..

ama dediğim gibi kaan kural, murat kosova gibi çakma kralın fanlarını izliyorsanız, çakma kral başarılı oldu falan duyarsınız bu rezillerden..

neyse geçelim kawhi leonard'ın clippers kariyerine..

öncesinde biliyorsunuz hangi takıma gidecek vs çok konuşuldu, neymiş efendim '' lakers'a gitmeliymiş, leonard bekleniyormuş '' böyle mal mal yorumlar yapanlara sadece şunu söyleyeyim; kawhi leonard son 5-6 yılın en önemli en başarılı oyuncusu sizin çakma kralınızın yancısı olmaya falan gelmez oraya.. nitekim gitmedi de..

yok lakers'ı bekletmiş vs.. arkadaş leonard hiç bir zaman çıkıp lakers'ı seviyorum vs gitmek orda oynamak istiyorum demedi zaten.. adamın memleketi los angeles, california.. los angeles'ta bulunmak istediğini söyledi..kimse lakers'ta oynucam demedi.. çakma kralınıza yancı bulucaz diye götünüzden malca şeyler uydurmayın..

neyse; kawhi leonard 4 yıl için 142 milyon dolar karşılığında los angeles clippers'la anlaştı..

sezonun açılış ilk maçında çakma krala ve takımının kafasına vura vura 30 sayı attı, 10 sayı farkla clippers kazandı, ikinci maçta toplama takıma 21 sayı attığı maçta 19 sayı farkla kazandılar..

bir basketbolsever olarak; kawhi leonard ve takımı clippers'ın neler yapacağını çok merak ediyorum, bakalım leonard; san antonio spurs ve toronto raptors'dan sonra los angeles clippers'ı da şampiyon yapabilecek mi ?

bence bu yılın en büyük şampiyonluk favorisi; kawhi leonard'a sahip olan takım los angeles clippers'tır..

kawhi leonard'ı 2014'te istanbul'da spurs formasıyla salonda görebildiğim için, san antonio spurs'ü izleyebildiğim için ayrıca çok mutluyum * bi san antonio spurs ve kawhi leonard hayranı olarak belirtmeliyim *

başta yazdığım şeyle bitireyim; kawhi leonard 2013'ten beri basketbolun hem hücum hem de savunma yönünü en iyi şekilde oynayabilen 5 yıldır halihazırda dünyanın en önemli, en büyük, en özel basketbolcusudur..
en son duncan için yapılan tamamlayıcı süperstar tanımının içini (duncan x 3) ile doldurmayı başardı. bu adam nba tarihinin en numune adamı. inanılmaz iyi bi oyuncu ve süper bi karakter. inşallah sakatlanmazsın da 40 yaşına kadar izleriz seni.
Bazen sadece hayvansındır...

görsel
jon snow senin çükünü yesin, gerçek king in the north bu adam.
çirkeflik yapmaz, hakemlere oynamaz. yoktan yere faul diye çığırtkanlık yapmaz. smaç bastığında sağa sola artistlik yapıp bağırmaz, savunmaya geri döner. yıllardır takip ederim, saha içinde bir tane bile yamuğunu görmedim şimdiye kadar. zor ama bu sene şampiyon olmasını dilerim.
https://twitter.com/joey_...tatus/1128025748219076608

bu kadarı yılışık ve yavşak olmasa, azıcık ketum olsa keşke... ayrıca https://www.uludagsozluk.com/e/40213322/ biz dedik.
Muhteşem bir son saniye basketi atmıştır.

Burdan kawhi’ya sesleniyorum; kawhi aşkııım n’olur spurs’e geri dön, sevgilim, seni çok seviyom kawhii!
bu sabaha karşı 76ers ile oynanan doğu konferans yarı final yedinci maçında 43 dakika oyunda kalıp rakip potaya 41 sayı yollayan manyak basketbolcu. bu 41 sayıyı atarken maçı kazandıran son bir basketi var ki ne yazsam eksik kalır. efsane, muazzam, unutulmaz ...
Bu sabaha karşı posterlik bir smaç basan basketbolcu. Ayrıca san antonio’dan gitmesini hâlâ kabullenemedim.
görsel
rakip taraftarlar da dahil bir yıl öncesine kadar nba'in en sevilen, en çok takdir edilen oyuncularındanken son bir yılda yaptıklarıyla nba'in en karaktersiz oyuncularından olduğunu göstermiştir.

önce san antonio spurs gibi herkesin gıpta ettiği bir organizasyonu 1 yıl boyunca sakatlık bahanesiyle oylamıştır. şimdi de gelecek yıl kalmak istemediğini en başından beri gösterdiği toronto raptors'ı manipüle etmektedir.
smaç sonrası griezmann'ın yaptığı danstan yapması gerekiyor. çünkü drake over everything. https://www.youtube.com/watch?v=DDQeH1k5ueY
lakers'a gel lan artık.
Gidiyormuş. Ben, son ana kadar gideceğini düşünmemiştim. Üzüldüm açıkçası. Lakers’a gidebilirmiş, lebron ve paul george da lakers’a giderse güçlü bir takım olurlar ve sonunda worriors hegemonyasına son verebilirler.
tristian + cedi osman + nets picki karşılığında cavsa gideceği konuşuluyor.
Sakatlığının geçtigi fakat Spurs organizasyonu ile anlaşamadığı yönünde iddialar var.San Antonio ile All-Star oldu,2014 Finaller Mvp'si,2014 Nba şampiyonluğu ve Nba All Team,Nba Defensive Team gibi başarıları mevcut.Yaşı ise 26.Gregg Popovich'in sorun her ne ise çözmesi gerekiyor.Spurs'ün kawhi'e,kawhi'nin ise başarıya,şampiyonluğa ve tarihe ihiyacı var dolayısı ile San Antonio'ya.Umarım ayrılmazlar.
20 küsür yıl sonra nba'de quadrable double yapan 5. oyuncu olacağını düşünüyorum.
Geçmiş olsun reis.
bugün büyük oynuyor.

sonunu getirebilecek mi göreceğiz.