bugün

24 şubatta Ankarada Epica ile birlikte konser vericek olan grup beklemedeyiz.
unfurl sarkisi ile beni gece gece uykuya gotururken huzunlendiren guzide grup. gittikce kendine baglayan bir muzigi var. bir bakiyorsunuz neredeyse butun katatonia sarkilarini sevmissiniz. son albumleri bekledigim kadar iyidi. bir de yakin zamanda epica ile birlikte turkiye de konser verecekler. bakalim hayirlisi.
tarz bozan eski death/doom gruplarından.
bugün konseri olan grup. gidemedigim icin i am nothing dinleyerek efkarlanmama neden olmuslardir.
dance of december souls, discouraged ones ve tonight's decision gibi zımba albümlere imza atmış, metalin bilhassa doomun altın çağını yaşadığı doksanları kendi janrında anathema, paradise lost, my dying bride ve amorphis ile beraber coşturmuş ingiliz ağalar.
dinlemekten korktuğum tek grup. dinleyince pek güzel şeyler yaşanmıyor çünkü.
dinlediğim en iyi death metall grubudur, tabi eskiden, artık kafa kaldırmıyor canım.
dead end kings albümü, özellikle de lethean adlı şarkılarıyla hüznü ve coşkuyu harmanlamış, beni dertlere salmış isveçli grup.
(bkz: sadece gece dinlenilebilen gruplar) da basi cekmektedir.

(bkz: teargas) http://youtube.com/watch?v=KRQOoDPvqVo

(bkz: clean today) http://youtube.com/watch?v=tdBi8-74RGE
uyku kaciran grup.

tatil oncesi gecemi siktiler. iyi ki de siktiler.

(bkz: evidence)
(bkz: cold ways)
12 gibi efsane bir şarkı yapmışlardır. sürekli değişen ritmi ile beni benden alan bir şarkıdır. kısaca;

'The moon paints the skyline blue, She died so beautiful'

she died so beautiful nedir lan çok iyi lan...
birbirinden muhteşem 9 albümü bulunan kaliteli grup. müzik tarzını dönem dönem değiştirmesine karşın sürekli dinleyici kitlesini arttıran nadir gruplardan. 29 ağustos 2015 günü kendilerini izledik ve internetten izlediğim canlı performanslarına nazaran çok iyiydi performansları.

albümlerini kendi müzik zevkime göre en iyiden en az iyiye sıralayacak (zira kesinlikle kötü denilebilecek bir albümleri yok) olursam:

1-Discouraged Ones
2-Tonight's Decision
3-Last Fair Deal Gone Down
4-Brave Murder Day
5-Dead End Kings - The Great Cold Distance (bu ikisini birbirinin altına veya üstüne koyamadım maalesef)
6-Dance of December Souls
7-Viva Emptiness
8-Night is the New Day

eğer daha önce Katatonia dinlemediyseniz kronolojik sırayla dinleyip grubun geçirdiği değişimleri görmenizi öneririm. insan bir bağlanınca bırakamıyor yalnız. Hayatımda ilk 5'e rahatlıkla alabileceğim gruptur Katatonia. Sembolik derin anlamlar içeren şarkı sözleri çok etkiler insanı. Keşke hiç Katatonia dinlememiş olsam ve şu an şimdi yeni başlasam diyorum içimden, keşke o hissi bir daha yaşayabilsem diyorum ve entryimi noktalıyorum.
Şimdiye dek nasıl paylaşılmadığına şaşırdığım, kısa bir süre önce 20 mayıs'ta çıkacak olan the fall of hearts albümünden old heart falls'ı yayınlayarak yüreğimizi hoplatmış amcalar. Nasıl bekleyeceğiz biz sizi vicdansızlar?

Şarkıyı dinlemek isteyenler buradan buyursun:

https://youtube.com/watch?v=IIGBNc2nFZA
Gece gece kendimi fanları olarak bulduğum sınırlı fakat mükemmel bir ses tonuna sahip vokalistleri olan nickime ilham kaynağı da olmuş şarkının sahibi grup.
isveç'in dünyaya en büyük katkılarından biri.
I'm Nothing parçasına taptığım gruptur. Dinletir kendini müzikten anlayana.
2003'teki viva emptiness'e gelene kadar boş albümü yoktur bu geçmişin güzel abilerinin. hoş o yıllarda kötü müzik yapan metal grubu da yok gibi bir şey.

Dance of December Souls, Brave Murder Day, Discouraged Ones, Tonight's Decision ve Last Fair Deal Gone Down birbirlerinden epey farklı olmakla beraber ayrı ayrı zımba gibi albümlerdir.
Bir şizofreni türü.

Hayır den değilim.
eskiden mp3’ümde albümlerini döndürüp döndürüp dinlediğim, yaptıkları müziğin bünyemde huzurla karışık bir melankoli yarattığı doom metal grubu.
ayrıca 1 şubat konserlerini öğrenince hep canlı dinlemek istediğim gruplardan birinin konserine gidip eski günleri yad edeceğim diye sevinirken, “canlı performansları çok kötü yaee yaşlandılar iyice, boşver biz evde dinleriz yeaa hem biz de yaşlandık kafamız kaldırmaz” diyen canım arkadaşlarım sayesinde turne programlarına hüzünle baktığım gruptur.
Ergen yıllarımda sürekli dinlediğim isveçli metal grubu.

Yakın zamanda izmir'de kendilerini dinleme fırsatım olacak bunca sene sonra.
deneysellik saçmalığı yüzünden hiç olup giden güzelim grup. ulver de aynı saçmalığın kurbanı olmuştu.
güncel Önemli Başlıklar