bugün

güzel bir ülke ama tek artısı bence dubai ve şeyhler.
6 aydir yasiyorum burada. daha once 11 kere gidip gelmistim simdi tasindim. turkiyeden cok cok daha guzel bir ulke burasi. seriat ile yonetilmiyor ama seriat konusuna dahil olan olaylar ile ilgili ayri bir mahkeme var.

insanlar cok acaip saygili burada birbirine ozellikle de katarli araplar. suudiler gibi degiller.

hava sicak. cok sicak ve cok nemli. su sorunu yok ama soguk su ile dus alma sorunu var. col oldugu icin inanilmaz kum var. penceereler acilmiyor acarsan ev kum doluyor.

baskenti doha. aslinda tek sehri de denilebilir ama benim de oturdugum al wakra diye yanci bir sehri de var.

pahali bir ulke degil pek ama kiralar manasiz yuksek. ben al wakra da bir villa da oturuyorum. kirasi 12000 riyal. bu da yaklasik olarak 9600 tl gibi yapior.

sehir merkezindeki gokdelenler ya da pearlde de ayni fiyati yakalamak zr ve daha kucuk evler. yani 15000 riyale ancak 1+1 o da belki.

Onun disinda denizi acaip guzel. ulkede alkol yasak degil ama marketlerdesatilmiyor. alkollu icki alinabilecek bir store var. oradan gidip aliyorsunuz. onun disinda tum tellerde icki var. ayrica barlar ve gece klupleri de mevcut ki gece hayati gayet iyi.

turkleri pek seviyorlar burada.

eger turkieyeden siktir olup gitmeyi dusunuyor iseniz burasi gayet iyi bir secenek. benim tr de anam babam olmasa 20 sene aramam turkiyeden kimseyi burada yasarim.
Selamın aleyküm.
Ben bir hatırlatma yapmak istiyorum.
Türkiye'nin katar'da askeri üssü var.
Katar savaş uçaklarını bizim pilotlarımız uçuruyor.
Şimdi böyle bir durumda bu ülkeler katar'ı vurduklarında, "aaa burası türk üssü burayı vurmayalım" demeyecekler.
Orada bir askerimizin dahi burnu kanasa bunun sorumlusu kim olacak?

Bunun cevabını alabilirsem mutlu olurum.
Hayırlı katarlar.

not: bu arada katar'ın türkiye'ye para yağdırdığı külliyen yalandır.
(bkz: katar ın türkiye ye çok para getirdiği yalanı/#36829140)
Genel olarak Arap ülkelerine karşı bir önyargım olsa da katar çoğu konuda içlerinden sıyrılarak bize karşı daha omurgalı davranmıştır. Olay üzücü lakin soğukkanlılık korunmalı, taraf tutmadan barış çağrısı yapılmalıdır. Yani yarın bir gün adamlar barışır da biz göt gibi bozucu olarak ortada kalırsak işte o zaman siki tam tutarız.
2014 yılında da dışlanmıştı sakin olalım beyler.
Ağzınızı hayra götünüzü bayıra açınız lütfen.
Çok iyi biliyoruz, farkındayız Tabiki işin arkasında abd yani siyonizm var. Maksat türkiye yi bölgede yalnız bırakmak. Bahane de hazır. Terörizm. Sanki ışıd/daeş in yapılanmasında suudun rolü yok. Sen onu külahıma anlat. Taraf olanlara bakmak yeterli. abd ve ingiliz uşakları petro dolar zengini araplar ve hain mısır ın hain lideri sisi.

Plan sinsice ve siyonistçe.
Köpekler hemen les kokusuna gelmiş. Şuan bizimle iyi geçinen tek arap ülkesi orası. Kafayı yemeden önce sözlerinize dikkat edin. Bu ülke şuan Türkiye ye döviz yatırıyor, Türkiye bankalarında paralarını tutuyorlar.

Doğal olarak amerikan köpekleri tarafından linç edilmek isteniyor. Bizimle iyi olan kişiler için oh oldu iyi oldu diyecek kadar hain itlerin soyu kurusun. Mısır alındı elimizden mutlu musunuz? Özgürlük güzel mi?

Tiksiniyorum sizden tiksiniyorum.
2 gün 1 gece kaldım doha'da, şehir inanılmaz lüks, herşey çok güzel, hayran kalıyorsunuz ama bütün bunların arasında net bir şekilde kendini hissettiren bir durum var; şehrin ruhu yok. Kendinizi evinizden çok uzakta ve yalnız hissediyorsunuz, ki dünyanın öteki ucunda okyanusun ortasındayken bile bu kadar yalnız hissetmedim kendimi, bu tecrübeden sonra iyice idrak ettim ki bir bölgenin tarihi ve orada yaşayan toplum oraya bir ruh kazandırıyor.

Edit: Adını hatırlamadığım etli bir yemekleri var, yerken zevkten bayılıyordum.
sözlük zaten yeni bilgiler öğrenmemiz için var
görsel
Bütün komşu ülkeleri kendisi ile diplomatik ilişkileri kesip sınırları kapatmış.

Bu araplar yıllardır aynı mal amk.
yakın gelecekte büyük zararlar görebilitesi yüksek ortadoğunun en zengin, aklı başında yönetilen ülkelerinden biri.amerika'ya karşı duruşu, irana karşı yakınlığı ile ipi çekilmek üzeredir.yatırımlarıyla türkiyenin yurtdışındaki göz bebeğidir.
ispanya varken çileği neden türkiye'den alsınlar ki..

görsel

katar'da bir markette çekilen fotoğraf.
suudi arabistan ve katar`ın yönetimlere bakmış olduğumuzda hangisinin terörizme daha destekleyici olduğu gözler önünde ama işte dünya siyaseti bu ne yaparsın. elinde güç olan gözüne batanı silmeye kalkışıyor köpekleriyle birlikte.
Katar teröre ingiltere'nin %1'i kadar destek veriyorsa gidelim katar'ın üstüne çökelim. Fakat hayır! Batı dünyası ne kadar yalancı ne kadar sömürgeci insanlık düşmanı olduğunu kendisi de biliyor. Kendi pisliğinde kendi dahi o kadar iğrendi ki maskesi her an yırtılıp ortayı yüzlerce yıldır biriktirdiği kusmuğu boşaltabilir.

Katar insanın değeri olan, kaddının değeri olan, bir finansal entelektüel kapasite olan az sayıda ülkeden biri. katar islam dünyasının umutlarından biri. Kadına verdiği değer bile yeter katarı tebrik etmek için, bebeğe verdiği değer yeter..

türkiye'de de finansbank'ı alan qatar ulusal bankası arap dünyasında finansal anlamdaki en sağlam kuruluş. Batılı yaşam standartına rakip olabilecek yeni bir yaşam şekli oluşturan ülke.

Biz millet olarak arap dünyasının en medeni ülkesi olan ve bütün arap dünyasına medeniyet umudu olan katarla hep birlikteydik hep birlikte olacağız.
Türkiye'ye yaptığı yatırımlar hasebiyle tecrit edilen ülke.

Ülkemiz sonuna katar katar'a sahip çıkmalı. iran ve Türkiye basra'da bu yolla hakim konuma gelecektir.

Ancak ülkemizi yönetenler de üretim ekonomisi denen panzehiri eşzamanlı harekete geçirmeli.