nedense dün keşfettiğim olaydır. komünist şirinler gibi bu hayvanlarda komünisttir. harıl harıl çalışırlar, birlikte hareket ederler, eşitlik vardır. kısacası süper hayvanlardır.
bu komunist karınlacalar , şirinlerin köyünde yaşar minicik şirinleri kafam kadar büyüklükte olan das kapital'in sayfalarını çevirmelerine yardımcı olurlar..böyle bi komunistler yani..
tabii beraber çalışma yani kabaca sosyal yaşama komunistlikse , abd de komunist..ben de ayşecik de..
kısıtlı gözlemle oluşabilecek yanlış sonuçtur.
kraliçe karınca'nın varlığını düşününce gerçekliği olmayan durum.
insanlar arasında pek rastlanmayınca, komünizmin her yerde sıklıkla görülen canlı topluluklarında aranması sonucu ortaya atılan iddiadır. nemrut'un hz. ibrahim'i atmak için yaktığı ateşe su taşıyan imanlı (bazı zırcahiller bunlara yobaz da der) karıncalar sözlükteki tkp'li özel okul/üniversite öğrencilerine sevgiler sunar.
(bkz: karınca ile insan arasındaki farklar)
uyku gözden akarken sözlüğe girilen fantezilerdendir. rüya görmenin başlangıcı da denilebilir. *
(bkz: atom karınca nın bıyıkları olsa stalin olurdu)
hakkaten olabilir. geçen bir karınca gördüm de yerde kıvranıyordu. aldım elime belki iyi ederim diye. bir baktım ki elimi ısırdı.
-kardeş ne yapıyorsun dedim sana yardım ediyorum ben.
-hayır bırak beni dedi. hem üstüme basıyorsun hem de kurtarmaya çalışıyorsun.

içim fena oldu şimdi.
(bkz: hamam böceği nin liberal olması)

(bkz: çekirgelerin fasist olması)
komünistlerin karınca olması şeklinde tersine dönüştürülürse doğruluk kazanabilecek önermedir.

idealist komünistler zavallı karıncalar gibi çalışırlar ama sonunda hep bir kraliçe karınca ve etrafındaki elit karıncalara hizmet ederler. bu elit grubun adına politbüro da derler parti yönetmi de. ama hep kıçını kımıldatmadan onları yöneten bir başkan modeli vardır.