bugün

zorunlu tanım: karınca çıkan evde yapılması gerekenler ilaçlama, çamaşır suyu dökme vs.

yok anacım yok evde 4 oda var sadece benim odamda çıkıyorsunuz, ağustos böceği uyurken sizde uyuyun ya çıkmayın benim odamda yiyecek hiç birşey yok. bi de mutasyon geçirmiş şekilde eşşek kadarsınız ya ufacık olsanız diğerleri gibi. korkuyorum bazen sizden. kanatlarınız filan var. ne kadar miğdem bulansa da acımadan elektrik süpürgesine çekiyorum sizi. utanmadan döktüğüm ilaçların üzerinde geziyorsunuz gidin artık. gece uyurken uykumdan uyanıyorum kolumda bacağımda geziyormuşsunuz gibi hissediyorum. psikolojim bozuldu lan. nasıl bitecek bunlar.
aramaya inanmak...

bir bakmışsın başka şeyler de çıkmış. ejderha mesela.

- o kimmiş ?
- pele !
karıncaların çıktığı yere yarım limonu kesip koymaktır. taki limon orada çürüyene kadar. ve mutlu son karıncalar tası tarağı toplayıp gider.
benim karıncalarım limonuda yer daha da büyür. hepsinin topuğuna sıkacam o olacak. çok çaresizim.
(bkz: katliam)
Raid'in karınca ilacı sorunu halledecektir.
şekeri kuru ve serin yere koymak.
kapı altına bir geceliğine koli bandı gerilir. evde ne kadar haşerat varsa hepsi üzerine yapışır bir gecede. evin köşe kısımları ilaçlanır, muhtelif delikler üşenilmeden alçı ile sıkıca kapatılır.

pes etmek yok!
karınca duası varmı diye sağa sola bakılmalı, çok olursa badana boyada işi görür, oda olmadı verecen odunu(karınca ilacı)
(bkz: TNT)
(bkz: ACME)
pazardan bi adet karıncayiyen almak.
sigara tüttürmeye başlamak. bu hayvancıklar yeşilaycı olduğundan hemencecik kaçışırlar.
pamuğa sirke döküp evin muhtelif yerlerine koyulması gerekir.sirke kokusu karıncayı uzaklaştırır.
not:tecrübeyle sabit değildir fakat sağlam kaynaklardan rivayettir.
harika olan organize zekalarını hayranlıkla izlemek olabilir.
annemin karıncaların bulunduğu yerlere tuz döktüğünü görmüştüm çocukken. ben de her fırsatta şeker veriyordum onlara, sadece tuz yemesinler diye. tuzun onları uzaklaştırmak hatta öldürmek için döküldüğünden bihaberdim tabii. öğrendiğimde ise savaşım devam etti. öldürmeyin, yazıktır. baktınız baş edemiyorsunuz; geniş bir tabağın içine bir miktar şeker koyun ve o tabağın içinde birikmelerini bekleyin. kademe kademe evinizin dışına çıkarıp, uygun bir yere bırakın karıncaları. pek bir sevgi kelebeğiyim evet. bir kere isyan edip süpürgeyle köklerini kurutmuştum hepsinin sanırım vicdan azabından bu sevgi pıtırcığı halim. affedin beni karıncalar!
krizantem çiçeğinin kökü karışımıyla ilaçlama yapılması gerekliliğini önermesi yapabileceğim başlıktır. tecrübeyle sabittir. 6 ayda bir yaptırırsınız hiç birşey kalmaz. pir-ü pak.
normal düzendeki hayata devam etmek. karınca, karıncadır sonuçta.
yuvalarının önüne bir adet leblebi konularak yuvaya taşımaya çalışmaları izlenebilir.
raid maid hikaye sirke şahane.
az sirke dök yuvaya ve patikalarına.
ha, birde hemen entry gir evde karınca çıkarsa.
berekettir dokunmayın illa dokuncaksanız da geldikleri deliklerin üstüne sigara külü dökün. bide malı evin içine mi taşıyolar yoksa evden dışarımı o da önemli.
evcil tapir almak en güzel çare.
elma sirkesidir. yuvalarına dök alayı kaçar.
karıncaların çıktığı bir delik vardır muhakkak onu tespit edip, tam oraya limon tuzu bir kaç adet, sorun çözülür.
limon kabuğunu tegazhın üzerine yerleştirin onlar hemen oraya üşüşecektir. sonra alın o limon kabuğunu dışarı atın. bunu böyle tekrarlayın. katilolmamış olursunuz hem.
ya evde şuan inanılmaz bir karınca saldırısı var, evde resmen karıncalara karşı direniş başlattım. Her odada bu minik yaratıklarla karşılaşmak mümkün..
yeteerer terkedin evimiii..valla psşkolojim bozuldu, açık bıraktığım herşeyişn içinde ertesi gün karınca kardeşler ordusunu toplayıp gelp yerleşmiş, bir ara kafayı tırlattım tabi gördüğüm yerde ceset bırakıyordum. affedin beni karınca yaratıkları .. cidden en kökten çözüm nedir yaaa?