bugün

şu an en fazla makyaj malzemesi siparişi alınıyormuş. adamların yükü artmışken adamlar da haliyle daha acil ihtiyaçlar için sipariş verilsin, diğer şeyler yasaklansın diyor.
Sinan oğan da hesabından paylaşmış bu durumu.

görsel
bence boykot edelim sipariş vermeyelim. bu ağlakları da atsınlar işten de görelim.

ister makyaj malzemesi sipariş verilir istersem ezan okuyan kalem.

sen getirmek zorundasın yaa.
Hatalı isyandır. Kargo elemanının görevi teslimattı muhteviyatı sorgulamak değil.

Eğer rahatsızlığın varsa sokağa çıkma yasağında çalıştıran hükümete çemkir.
bir çok çalışanın işinden olup günlük 39 lira 24 kuruşa mahkum olduğu günleri düşünürsek haksız bir isyandır.
işiniz varken değerini bilin.
iyi ama bir kadına nasıl anlatılır rujun, rimelin acil ihtiyaç olmadığı.
Şöyle bir zamanda ne kadar az temas, o kadar sağlık yüzdesi.

Bu nedenle hak veriyorum görevleri bu olabilir ama marketler bile saatlerini değiştirmişken, kargoculara da tolerans gösterilmeli.
Birçok kişi işsiz kalırken bu yakınış doğru mu? Bu bir...
Bunlar kargonun içeriğini nereden biliyor? Bu iki...
Üçüncüsü de halkın isteğini götürmekken içeriğinden onlara ne?
Hepsi iş bıraksa keşke görürüm ben o zaman isteyen istediği siparişi verir diyenleri. Şu ortamda ha deyince eleman bulacaklarınıda sanmıyorum. Ya da belki bu işleri değil mi yapsın diyenler girer çalışırlar. Adam çalışıyor diye köle sanki.
kargocuların işi gerçekten zor. kara cuma olur, bunlara ek iş yükü gelir. sevgililer günü şu günü bu günü olur, yine online siparişler şahlanır. pandemi çıkar, yine göte gelen bunlar. çalışma şartları gerçekten çok ağır. burada düzenleyici rol oyması gereken devlet. her kargo çalışanı için yüklenilebilecek iş gücünün bir üst sınırını belirlersin (paket miktarı, ağırlık ve mesafe ile ölçülebilecek bir değer), eğer siparişler anormal artarsa bunu kargocuya yüklemek yerine yeni eleman istihdam etmeyi zorunlu kılarsın. ama nerede o devlet?
Tamam o konuda haklilar ama, Ben 15 gunden beri modem bekliyorum, ebaya girmek için risk alip ablama gitmek zorunda kaliyorum.
empati yapmak lazım, acil ihtiyaçlarım dışında bir şey sipariş vermiyorum şahsen.
kargocuların, aldığınız paketlerin içini gizlice kontrol ettiklerinin ifşasıdır.

demek ki bu şahıslar iç çamaşırı, seks ürünleri, özel eşyalar vs. ne varsa bakıyorlar.
Ulan şu sahte 4 tanesi 100 lira bal ve Avon kataloğu zamanlarında allahımız şaşıyordu düşünemiyorum şimdiki şartları allah yardımcıları olsun beğenmiyorsan işi bırak diyen pezevenkler sanki ülkemiz iş bulma cenneti de bu herifler yezidle sözleşmeleri olduğu için kendilerine eziyet ediyorlar. Hadi patronlarınız bir kaç gün için aynı maaşa orantısız katlanan işi sürsünler önünüze de ilk bağıran siz oluyonuz mu olmuyonuz mu. .
Bir forum açılıp önce kargocu arkadaşlara danışmak gerek aslında. Şunu alsak sizin için bir sakıncası var mı gibisinden.
Yine kıymet bilinciler toplanmış buraya. insanlar işlerinden kovuluyor diye kimse köle gibi çalıştırılmaya ses çıkarmasın mı yani? alışmışsınız el-etek öpmeye sonra da hakkını arayanları kıymet bilmemezlikle suçluyorsunuz.

Bir de okuma-yazma bilmeden kargo çalışanlarına çemkiren tipler var gidin hükümeti eleştiren diye akıl veriyorlar. Haberde kocaman "sesini çıkaranı işten atıyorlar" başlığı var aq siz ne yaşıyorsunuz gerçekten allasen?
Kime göre neye göre acil ihtiyaç durumudur.
Mesela elektrik süpürgem bozulduğu için yeni bir süpürge siparişi verdim. Bu temizlik ihtiyacıdır. Kargocuya göre keyfi olabilir. Ya da vatandan telefon siparişi verdim. Telefonum yoktu param oldu almak zorundaydım sipariş verdim evde kalmak için. Başkasına telefon ikincil ihtiyaç olabilir. Herkes sık model değiştiriyor çünkü. Bunu bilemezsiniz. Evde kaldığım ve spor salonları kapandığı için de spor malzemesi siparişi verdim kilo almamak için bu da lüks o zaman.
Sonsöz: kargocu arkadaşlar kendilerine göre önemli gördükleri ürünlerin listesini müşteriye versin ona göre sipariş alalım.
kargocunun işi bu, yapacak tabi diyen andavalların sesini kesmesi gerekir. kimse acil ihtiyaçlara ses çıkarmıyor, götünüzün rahatıyla evinizden verdiğiniz keyfi siparişleri götünüzün rahatına getirmek zorunda değiller. evet.
iyi de kargocular paketin içinde ne var nereden biliyorlar....
aman allahım...
Haklı bulduğum isyandır. Kargocular ne yapsın piyasada nakit ihtiyacı var. Çoğu giyim, ayakkabı ve kozmetik mağazası indirimde. Reel satış yapılamadığı için online alışveriş ile ürünleri bitirmeye çalışıyorlar. Ee insanların da canı sıkıldıkça alıyorlar tabi. Şahsen alırken toplu alımı tercih etmeye çalışıyorum. Başka da bir çözüm önerim yok şuan.
En başından beri anlam veremediğim durum o insanlar mecbur görev başında da her boku sipariş etmek zorunda mısınız en başından beri almıyorum ve çevremi de uyarıyorum ama nafile. Bence uygun. iyi hissetmek için makyaja gerek yok şöyle bir dönemde içsel boşluklar makyaj ile dolmaz.
Bencil kadınların iki tane boya sürecek diye insanların hayatını bu kadar saçma ve fuzuli bir şey yüzünden tehlikeye attığını fark edeyemeyecek durumda olmasıdır. Her ne kadar bu onların işi olsa da herjes vicdanını dinlemeli.