bugün

geniş aile'den sonra ilk defa bir türk dizisini izlerken kahkaha attım. işler güçler'i izlemiş birisi değilim fakat bu diziyi kaçırmam gibi geliyor. çilingir sahnesinde bir tek ben mi yarıldım bilmiyorum. acayip komik geldi. *
diyaloglarla kafa açan dizidir. gönder gönder nereye kadar abisi.
Kahkaha atmadım, gobeğimi tuta tuta katılmadım, zaten kalite demek altına sıça sıça gülmek demek değildir, gerçi kalite beklentimiz de hikayenin luzumsuz bakışma vs dakika doldurma sahnelerinin olmadığı seri akan sahnelerden inaret oldu, sağ olsun vasat altı türk dizilerimiz.

Değişik konu, seri akan sahneler ve hikaye, şimdilik gözdemiz olan yeni keşfimiz sayılan, yeni nesil zeki metinimiz; murat ile ahmetimiz,
Diğer dizilere nisbeten müthiş bir iştir. 60 dakikada bitti gitti, temiz iş, hayırlı uğurlu olsun.
dün 22.45 te yayınlanan fakat benim az evvel internetten izlediğim dizi. selçuk aydemir'den çıktığı için midir, ahmet kural oynadığı için midir bilemem ben memnum kaldım. ilerleyen bölümlerde çok daha güzelleşecektir. feyza karakteri de ayrı bir güzel.
Perşembe günlerinin en çok izlenen dizilerinden olacak olan Ahmet&Murat projesi'dir.
Güzel dizidir izlenır yani ahmet kural murat cemşir saglam aktördür.
"dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek olan icat" nedir epeycene merak ettiren dizidir. acaba bu alet gerçekten önemli bir alet mi olacak yoksa "kenarları alınmış ekmek" tarzında basit ama etkileyici bir alet mi olacak?
ayrıca esprileri de gayet yaratıcı. içinde gündeme ilişkin ufak göndermeler de var.
22 bölüm sürecek 60 dakikalık yerli dizi.
mizah açısından yokluk çeken türk televizyonunun açlığını karşılayacak olan dizi.
bir de sansürsüz olsa tam süper olacak.
melletin babası 4 rekat namaz kılar sünneti geçtim 2 rekat farz kılar bizimki barfix çekiyor dediğinde altıma sıçıyordum .
kahkaha atmaktan espirilerin bir bölümünü kaçırdığım için artık netten izlemeye karar verdim espiri yapıyorsunuz eyvallah ama bir fırsat verin rahat rahat kahkaha atalım ikinci üçüncü espiri arada kaynıyor.

--spoiler--
son sahnedeki taksim göndermesi çok güzel olmuş
kardeşlerden birisi taksime çıkıp haykıralım elbet bir gören olur el uzatır belki ana haberlere çıkarız diyor
diğeri oğlum orada ne olaylar oldu kimsenin haberi bile olmadı diyerek
golü doksanda gerekli mecralara çakmıştır.
--spoiler--
izlemesem Çok da bi kaybım olmaz diye düşündüğüm dizi.
işler güçler'den tanıtığımız muhteşem kadronun kalitesini konuşturacağı yeni dizidir.

ilk bölüm reytinglerinin ardından asıl fenomenin kimler ve hangi dizi olduğu sanıyorum ki daha net anlaşılmıştır.

şimdi tebrikler selçuk aydemir'e, ahmet kural'a ve murat cemcir'e gidiyor.
ilk bölümü ile istikbal vaad ediyor.
ilk bölümü ile güldüren bir dizi. ramazan güzeldir, üsküdar a giderken, işler güçler işlerinden sonra beklenti yükselmişti. çalgı çengi ve son olarak düğün dernek ile rekor kırdılar. tabi her sahnesi yerlere yatırmasa bile 10 attığından 4 veya 5 ini vurdular. bu türk komedileri içinde iyi bir yüzde oluyor.

ilk bölüm için bok muhabbeti nin boka sormaması güzeldi. orada her espri güzeldi. yine hoca ya yönlendirilen sorular ramazan güzeldir i hatırlattı. onun haricinde 2 güzel gönderme "taksimde neler neler oldu kimsenin haberi olmadı" ve "bakalım bu emniyetin gideri nereye kadar" beğenimi kazandı.

belki aradan kaçmıştır ama mumbar esprisi gerçekten iyiydi. bu kadar bok muhabbeti nin döndüğü bir yerde gerçekten çok inceydi.

bilmeyenler için mumbar dolması;

http://galeri3.uludagsozl...r-dolmas%C4%B1_242399.jpg
"abla doğalgaz var mı"

"var"

"yoksa şu boku boru misali döşeyelim" espirisiyle milleti koparan dizi.
"ohhh be izlenecek bi dizi buldum" dedirten. o kahvedeki çay getiren robota bittim yalnız.
bi işler güçler olmaz duruyor ama olsun, bu ekibi özledik. büşra pekin iticiliği bitmeyecek gibi ama ona da razıyız. salih abi de olaydı tam olurdu. hepsine razıyız. var olsunlar.
ilk bölümü ile '' heh işte be dizi bu!'' dedirten ve ileri ki bölümlerde daha iyi şeyler çıkacağı belli olan, kısacas işler güçler'in boşluğunu dolduracak bir diziye benziyor. ne de olsa murat cemcir'le ahmet kural daha ne olsun. bu dizi izlenir kardeşim. *
zeki metinden sonraki en iyi ikili.
kardeşlerin diyalogunda; taksim meydani'nda reklamimizi yapariz, tv'de de haberimizi yaparlar deyince, yok abi orada neler oldu tv'de yer almadi diyerek ayarlarin tillahını vermis yeni bir dizi.
gelecek bölümleri heyecanla bekletendir.
polis yat lan diyor eleman yere uzanıyor .. güldürdün piç.
dugun dernekten sonra tekrar ahmet ve muratin iyi isler yapabilecegini gosteren dizi. karnim agirdi gulmekten, kadro da ayni isler guclerle nasil ozlemisim!
Dizi ve kadro süper.
Hele bir eczacı abla var ki o ne güzelliktir yarabbi.