bugün

karda kışta dışarda kurbanlık koyun gibi dizilip andımız okumuş salak nesildir. efsane nesilleri sayıyorsak, bu salak nesli de saymamız gereklidir.

hakaret vs hiçbir şey bulunmamaktadır. dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan uygulamayı ülkedeki sübyanlara giydirmek, salak nesil olmaya yeterlidir.
büyüklerine saygılı olması gereken ergen beyanı. bizler senin baban yaşındayız. belkide annenle aynı sırada andımız okumuşuzdur kimbilir?
Kendi bireysel salaklığına sebep bulamayan malların bahanesi olan nesil.
Onu da trollüyorduk ant içerim yerine kola içerim falan.
O salak benimdir. Sen istedigin kadar salak diye nitelendir, senin bu yasta hissesemedigin vatan duygusunu ben o yasta hissedip, yagmurda camurda gikim cikmadan soyledigim. Pisman da degilim.
Salak değildirler ancak onları yani bizi bekletenler için diyecek kelime bulamıyorum ciddi ciddi karın altında bekliyorduk be.
isterse göktaşı yağsındır, o andımız bitmeden kimse yerinden kıpırdamaz.

Her sabah "varlığım Türk varlığına armağan olsun" demenin neresi salaklık?

Varlığını orospu çocukluğuna armağan edenleri bilemem tabi.
yazarın ülkeyi yalnızca bir toprak parçası olarak gördüğü ve vatan sever insanlarıda salak olarak tanimladigi entry dir.
Kötü hava şartları olduğu zaman dışarıda değil koyun sürüsü gibi okulun koridoruna doluşturulup orada okurduk.
Salak diye kimliksizleştirildiğinin farkına varmayıp yaşananları gelişme kabul eden nesile denir.
kaale alınmaması gereken çoçuk beyanı. ilgilenmeyin kendi kendine yok olup gitsin.
Ne güzel nesildik..
Memleketi O nesilden bu nesile getirenler utansın, yazık..
Karda, kışta Andımız okuduğu için neden bizler salak oluyoruz. Sana okulda bahçede toplanın dediklerine yok ben gelemem mi diyorsun? Bizim zamanımızda böyleydi, çünkü biz; türk'tük, doğruyduk, çalışkandık. Sen ve senin gibi ergenler anlayamaz bunu.
Vatan severdik ama okumazdım. istiklal Marşı dersen dibine kadar. Bağırmayanı sınıfta harcardık.
Merak ediyorum acaba FORUM vb benzeri ortamlarda ;
Misal amerikada gemilere binip Avrupa'da savaşa ölmeye giden salak nesil,
ingilterede prens harry am siksin diye taa hindistanlara kadar gidip savaşan salak nesil,
Fransada Charlie Hebdo özgürce saçmalasın diye devrim yapıp kral kesen salak nesil
Gibi milli değerleri aklınca sulandıran salak başlıklar açan insanların o toplumdaki yüzdesini..
Varlığını Türk varlığına armağan etmiş nesildir. vatansızlar bunun ne demek olduğunu bilemez.
Andımızı tüm okula okutmak için öne de atıldık. Sıkıntı; salak nesil olarak itham edilmektir.
adınımız karlı ve yağmurlu havalarda okunmazdı. ya o gün okunmaz ya da milllet sınıfta veya koridorda okurdu. ben ilk okulda okumamak için hep tuvalete saklanırdım. şimdiyse ne malmışım diyorum. ulan tuvaletin kokusunu çekiceğine çıkıp dışarı okusana.
(bkz: bu vatani begenmeyen siktir olup gitsin)
Andımızın ne olduğunu bilmeyen anlamını kavrayamamış yazar beyanıdır.
Dikta rejimlerini hatırlatır.