bugün

belli belirsiz algılanan siyahlık.
(#2720586) ı yazmış mükemmel yazar.
özellikle kadın-erkek davranışları ile alakalı entrylerindeki üslubu ile dikkatimi çekmiş yazar.
şarap ve şarapcının dostu olduğunu düşündüğüm değerli yazar.
(bkz: ailecek izliyoruz)
(#3385943) entrysiyle bir ulusa alenen gerizekalı diyebilmiş yazar. biz milliyetçiliğin her türlüsüne karşıyız deyip söz konusu hakarete muhattab ulus türk ulusu olduğundan bu ırkçı iddiayı destekleyenlere şaşırmamak gerek.
konunun ortasına pataküte girip herkesi azarlayan, ortamı sakinleştirme adına iki tarafı da payladığını sandığınız ama 'konuyu' anlamaktan çok uzak görünen bir yazar. azarlamaya devam.. aferin.
kayık olabilir.

(bkz: denizde kararti var)

ayırca kötü bir esprime kurban gitmiş yazar(mış).
almanyadaki türklerin durumu çok kötü o halde kürtler de türkiye de böyle yaşamaya devam etsin şeklinde mantık dizisine sahip olduğunu farkettiğim yazar. çok ilginç, bana göre süt onlara göre çikolata hesabı gibi.
altı üstü 3-5 girdisini okuduğum halde; içinde yaşadığı toplumla alakalı, nokta atışı denebilecek şekilde isabetli ve tutarlı çıkarımlar yapabildiğini düşündüğüm yazar. ama esas meselesi bu değil kanımca, çünkü çoğu kişi, azıcık dikkatle bile başarabilir bunu. esas meselesi şüphesiz ki kalemi, kesinlikle çok keskin ve sonuna kadar el yazısı.

(bkz: #3482228)
gercekten harikulade yazilari, tespitleri olan yazar. simdiye kadar gördügüm okudugum, okumaktan zevk aldigim nadir yazarlardan birisi olmustur kendisi. ayrica dogrulari söyledigi halde kötü oylanmaktan sikayetci, kendisine tercihim iyi veya kötü elestirilerin hepsinide kabul etmesidir ki; kuyruguna bastigi kisiler pesinde kosarken, kuyruklarini degil, kellelerini kapana kistirsinlar.
kendisinden ayni sekilde devam etmesini arzuladigim, ayni kadere mahkum oldugum ve ayrica mutluluklarin en güzelini haketmesini temeni ettgim gurbetci yazarlarimizdandir.
saygilarin en asilini kendisine sunarim.
(#3630882) nolu entrysi ile yazan-sazan ları mat eden yazarperver.*
italyan usulü mochaccino tarifi ile kahve kültürümü geliştirmiş nesildaş. ayrıca kuzeni de midesiz felan değilmiş onu da denedim oda güzeldi.*
sözlüğün olmazsa olmaz yazarlarındandır. geç farkettim ama farkettim, iyi ki buradasın.
gercek atatürkcü yazar.
entrylerini birebir takip etmesem de, karsilastigim her entrysini artiladigim ve bu baglamda cogu dusuncesine katildigim iyi bir yazardir. okunasi.
entrylerinde her şeye karşı ama her şeye de ılımlı olan, özel mesajlarda tanımadığı insanlara atıp tutan, aynı üslupla cevap verildiğinde işi espriye vuran kişi. entryleri okunduğunda "tutarsızlık" kavramının neredeyse maddeselleştiği görülmektedir. yazar olduğu iddia edilmekte.
kızınca "senin iq'ın almadı heralde" diyen şey. fırat gibi aynı*. tartışırken babasının lafı geçince, hemen "babama laf etme" der. haklıdır da.ama kendisi hiç tanımadığı birine "bush babacığın" diyebilir. böyle bir terbiyesizliği neden yaptığı sorulduğunda "ben senin fikir baban(oha)demek istedim" cevabını verir. uzun uzun saçmalamalarına sabretme sonucu tespit yapılır kendisi için, fikir babası belli olmayan.
ayrıca;
(bkz: virgülü yanlış yerde kullanmak)
(bkz: #5461864)
bu entrysine sonuna kadar katıldığım yazar.
(#5668281)
mantıklı tespitler yapmış yazar.
sanal da olsa hayatta en değer verdiğim insanlardan biri olmak üzere. daha yeni yeni tanıyoru birbirimizi, ama küçük kardeşi ona anlattı her şeyini, ee o da anlattı bir şeyler, geçinip gidiyoruz. belki bi gün gerçek hayatta da ağlarım omzunda, hıı *
ne zaman canım sıkkın olsa, "kafam bozuk be" diye bir mesaj atrım, en bilmiş pozlarında dinler beni, sonra tavsiyeler falan verir, arada laf sokmayı da ihmal etmez *
hadi ben kaçıyorum şimdi, yanağına kocaman bir küçük kardeş öpücüğü kondurup, bir de nanik yaparak. * hee istanbul'a gelince beni tiyatroya götüreceksin unutma, yakışıklı kuzenine de selam söyle. *

edit: düğününe beni çağırmazsa küseceğim yazar. *
şimdi entry lerini okudumda, gerçekten takdire şayan bir yazar.

ilk "işte budur üstat" entry im kendisine aittir, an itibariyle.

kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
kemalizm,kemalcilik kelimesi dil estetiği açık olmadığı için kullanılmaktadır.
atatürk ve kemal isimleri aynı şahsı işaret ettiğinden * atatürkçülük ve kemalizm aynıdır.
bunu bilmeyen ve aksini iddia eden,sevmediği insanlara dinci,islamcı yaftası yapıştıran yazar.
*
okunası, takip edilesi, saygı duyulası yazar. evet var böyle bir yazar. *
iyi ki gelmiş yazar arkadaşımız. okunası okudukça oy verilesi geliyor insanın içinden.
(bkz: metres olmayı kabul eden kadın/#6127815)

lafı gediğine oturtmuş yazar ama anlayana..